DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Radnici su na početku pokušavali. Bilo je blokade krčkog mmosta, prosvjeda u Zagrebu… ali sve je bilo uzalud. Nakon toga dio radnika uspio je pronaći nova radna mjesta, a svi koji su stekli uvjete otišli su u prijevremenu mirovinu.
Treba imati u vidu da radnici Dine žive u Rijeci, Krku, Crikvenici… dakle prisutna je velika dislociranost i svaki skup radnika zahtjevao je novčane izdatke koji mnogi nisu imali jer nemojmo zaboraviti da se teško prisjetiti kad je zadnja kuna sjela na račun. Treba uzeti u obzir i činjenicu da radnici moraju biti organizirani za dignuti generalnu frku. Sindikat je taj koji sve to organizira, a prosvjed u Zagrebu bilo je zadnje što je sindikat organizirao.
Dakle bilo kakvo osuđivanje radnika nije objektivno već im se samo može čestitati na umijeću preživljavanja, plaćanja režija i svim poniženjima kojima su bili izloženi u zadnje tri godine.

Ma sve to stoji, ali i danas Dina ima oko 180 ljudi i da u 3 i pol godine nisu mogli doći ko riječkog Korza i ako ništa drugo barem dići dreku da se čuje što im se radi – to mi nije jasno. Vjerojatno time nebi postigli puno, ali barem nebi šutke čekali da ih se zgazi.Nije najveći problem u tome što su dislocirani niti što se nisu mogli organizirati da sa par auta dođu do Rijeke ili do mosta. Glavni problem je bio što su vjerovali lažima koje su im stalno servirali. A kako čujem, i dalje se šire bajke o happy end-u i vraćanju duga.
A možda jednog dana radnici dobiju kakav sindikalni popust na ulaznicu za aquapark. Ako se u sindikatu ne uplaše da bi taj potez mogao biti previše radikalan.

nego sava, koliko ono to sad iznosi po dionici?



@TTT
Nema više hipice niti današnji hipica ima ikakve veze s HAAB-om – sve je na HAR-u.

http://www.heta-asset-resolution.com/en
HETA ASSET RESOLUTION AG is a wind-down company owned by the Republic of Austria…The results of these efforts are clear for all Austrians to see. HETA ASSET RESOLUTION AG publishes reports on the implementation of the wind-down plan at regular intervals.
[/quote]

Evo vidiš sada je sve na dlanu i jasno ko dan!
Stečaj Diokija je na našu žalost ISKLJUČIVO želja hrvatske politike a ne strane sile Austrije koja se preko tada najvećeg vjerovnika HAAB zalagala za nastavak poslovanja – to se vidi i po natječaju za prodaju KOMPLETNOG duga od 90m eura a kojim su zaduženi Dioki, Dina i Dioki Holding AG.

Moj je stav da ako je Trgovački u Rijeci poništio vlastitu odluku i upis u sudski registar to je OK jer nema stjecanja dionica Dine uz bagatelnu naknadu.
S druge strane poništenje je mogao tražiti i HAR – naime uredno posluju prodaju imovinu i imaju love da isplate vjerovnike pa jedna takva statusna promjena također zahjeva poništenje PSN-a.

A isto tako ako su prodali dug za koji je bilo dosta zainteresirani kupcu nije u interesu da mu PSN Dine ruši vlasništvo.

LNG Hrvatska je također kroz upis PSN-a u sudski registar mogla dokazivati pravni interes nad zemljištem za LNG terminal, a poništenjem PSN-a toga više nema pa preostaje da to riješe na jedini mogući način – kupovinom.


Evo vidiš sada je sve na dlanu i jasno ko dan!

Savi je uvijek sve jasno i uvijek kao nepopravljivi optimist i u najvećoj komi nađe nešto što mu je baš super.I nakon tri i pol godine agonije , stvari mu se odvijaju filmskom brzinom. Istina, od svih njegovih fantazija i maštarija nije se ostvarilo ni 2ppm-a, ali dobro sad. Takvi nam trebaju – vječni optimisti jer uz njih ni ova crna rupa koja nas u ovoj zemlji sve polako usisava , ne izgleda baš tako crna.

BTW, Dinaši – jeste li čuli za ovaj novi biser-trač o 2 varijante isplate duga? I ako jeste, baš me zanima koju bi varijantu izabrali.

“Radnici su na početku pokušavali. Bilo je blokade krčkog mmosta”
Da se razumijemo, blokada krckog mosta bila je spontano okupljanje radnika uz zestoko protivljenje sindikata…

BTW, Dinaši – jeste li čuli za ovaj novi biser-trač o 2 varijante isplate duga? I ako jeste, baš me zanima koju bi varijantu izabrali.

nisam radnik, al baš me zanima – o čemu se radi?

Da nije kao i u diokiju kada su im obecali otpremnine i place (cak i neki ugovor napravili) ssamo da potpisu otkaz, a poslje su tak popusili da ni od drzave nisu dobili nista…

BTW, Dinaši – jeste li čuli za ovaj novi biser-trač o 2 varijante isplate duga? I ako jeste, baš me zanima koju bi varijantu izabrali.

netko ocekuje uplate zaostataka,[emo_smijeh]


BTW, Dinaši – jeste li čuli za ovaj novi biser-trač o 2 varijante isplate duga? I ako jeste, baš me zanima koju bi varijantu izabrali.

netko ocekuje uplate zaostataka,[emo_smijeh]


Nisam nista cuo, pretpostavljam da necemo dobiti nista, a druga varijanta je da necemo dobiti nista no u dvije rate…

po ovom članku na Poslovnom niti stečaj nije baš izgledan jer je lako moguće da će se pojedini vjerovnici žaliti na prekid PSN-a….

hoće li “sapunica” dobiti novu sezonu?

Ako ćete dobiti ništa u dvije rate, proći ćete bolje od nas u Zagrebu.
Naime, mi smo to dobili u tri rate.
A rate, ko rate.
Brzo se iscrpe kad ih je više.



Evo vidiš sada je sve na dlanu i jasno ko dan!

Savi je uvijek sve jasno i uvijek kao nepopravljivi optimist i u najvećoj komi nađe nešto što mu je baš super.I nakon tri i pol godine agonije , stvari mu se odvijaju filmskom brzinom. Istina, od svih njegovih fantazija i maštarija nije se ostvarilo ni 2ppm-a, ali dobro sad. Takvi nam trebaju – vječni optimisti jer uz njih ni ova crna rupa koja nas u ovoj zemlji sve polako usisava , ne izgleda baš tako crna.

BTW, Dinaši – jeste li čuli za ovaj novi biser-trač o 2 varijante isplate duga? I ako jeste, baš me zanima koju bi varijantu izabrali.
[/quote]

Ništa ti ja nisam optimističan.

Mi smo po svemu totalni autstajderi – sutkinja poništava PSN koji je BTW upisan u sudski registar jer je prihvaćen od 72% vjerovnika iz – pazi sad ovo – razloga što ZABA ne može dobiti ovršnu ispravu na novoemitiranim dionicama za koje treba odluka Skupštine društva.
Istovremeno činjenica je da ZABA nije ni sudjelovala u PSN-u jer se nije odrekla razlučnog prava i ima ovršne isprave na nekretninama.
Dakle – ZABA ima ovršne isprave a PSN se poništava jer nema ovršne isprave što je jednostavno netočno.

Apsurd totalni!




Evo vidiš sada je sve na dlanu i jasno ko dan!

Savi je uvijek sve jasno i uvijek kao nepopravljivi optimist i u najvećoj komi nađe nešto što mu je baš super.I nakon tri i pol godine agonije , stvari mu se odvijaju filmskom brzinom. Istina, od svih njegovih fantazija i maštarija nije se ostvarilo ni 2ppm-a, ali dobro sad. Takvi nam trebaju – vječni optimisti jer uz njih ni ova crna rupa koja nas u ovoj zemlji sve polako usisava , ne izgleda baš tako crna.

BTW, Dinaši – jeste li čuli za ovaj novi biser-trač o 2 varijante isplate duga? I ako jeste, baš me zanima koju bi varijantu izabrali.
[/quote]

Ništa ti ja nisam optimističan.

Mi smo po svemu totalni autstajderi – sutkinja poništava PSN koji je BTW upisan u sudski registar jer je prihvaćen od 72% vjerovnika iz – pazi sad ovo – razloga što ZABA ne može dobiti ovršnu ispravu na novoemitiranim dionicama za koje treba odluka Skupštine društva.
Istovremeno činjenica je da ZABA nije ni sudjelovala u PSN-u jer se nije odrekla razlučnog prava i ima ovršne isprave na nekretninama.
Dakle – ZABA ima ovršne isprave a PSN se poništava jer nema ovršne isprave što je jednostavno netočno.

Apsurd totalni!
[/quote]

pa ko se više čudi apsurdima u ovoj državi.. ovakve radnje kod nas su normalne.. kod nas je čudo kad gradonačelnici omiša i metkovića završe godinu u pozitivi i niko se ne može načuditi kako je to moguće.. a ovakve stvari kod ljudi prođu neopaženo ko dobar dan!

New Report

Close