DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kojeg 23 čese rješit koji mjesec i koja godina?


… al ste preko nekoga zajednickog trebali … vi ga izeberete vi mu valjda i vjerujete…


@tomo7
?? Gdje ti živiš??
Da to izjavi netko tko živi u nekoj razvijenoj zemlji gdje se živi po demokratskim načelima ne bih se čudio.

Slučaj Dina je zamršena trakavica gdje je nepoznanica tko je sve imao udjela u propasti industrijskog diva. Zar nije čudno da već odavno nije proglašen stečaj i ne vidi se kraj predstečajne nagodbe? Zar nije čudno da poslodavac nije na listi srama jer ne isplaćuje radnike? Zar nije čudno što se nitko iz uprave ne oglašava?…

Radnici niti na koji način nisu mogli spriječiti ovo čak i da su imali potpuni uvid u poslovanje.

U Hrvatskoj još nema subjekata koji se mogu suprotstaviti i sankcionirati gospodarski kriminal!


Kojeg 23 čese rješit koji mjesec i koja godina?

Obzirom da je općepoznata činjenica da je natječaj otvoren do 20.03. do 16:00 a Fabio spominje 23.03. jedini je zaključak da je to već rješeno.
A tko je novi……

Već se naveliko špekulira da se radi o Excellere Capital Group – Teksašanima koji popriličito ulažu u energetske projekte, u što se odlično uklapa Dioki Grupa!

Forumskim budalaštinama nema kraja… pusti špekulacije, nego reci gdje ti je nestala dividenda? Da DINA išta vrijedi bila bi INA

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Nešto jesu špekulacije no činjenica je da je taj dio portfelja Heta-E I H-Abduco ciljano izdvojen i ponuđen.
Tako da i špekulacije sve više postaju činjenice.

Špekulacije su špekullacije, sve dok se ne potvrde zvanično.
Tek tada se vidi koja je od njih bila utemeljena.
zamislite samo, koliko je putra u igri, kad već tri godine nitko nema cohones potvrditi nikaj.


Dug prema Hypu je bio oko 45m eura – odakle sada odjednom 90m eura?
Je li matica Dioki Holding AG ili Hypo Group Alpe Adria tj sada Heta Resolution AG?

‘??????????’
ne želi li Heta prodati svoj dug ali za dvostruko?
Giacometi kaže da je rješenje u uspješnom dogovoru između prodavatelja i kupca.
Inače-stečaj.[emo_vrtimise]


Tako da i špekulacije sve više postaju činjenice.

Jedina špekulacija koja će postati činjenica je da će Dioki biti potpuno uništen, i da nitko za to neće biti kriv.

Sad kad se Teksašani počupaju sa Kazahstancima i Kinezima koji će više uložiti u Dinu, ima da perje leti… Kad Kazahstanci ponude (u znak dobre volje, što bi rekla Anđelina), uplatu 30 plaća radnicima, sigurno će Teksašani ponuditi barem 40-50. 🙂


Kazes trazimo ulagace, a pljujemo po onima koji su ulagali? Pa u sto si to Hazi ulagao? Kupovao si dionicu po 20 kn i nadao se ekstra dobiti, te kasnijoj prodaji po koliko 100, 200, 500?? To sto ti nazivas ulaganjem, ja nazivam najobicnijim spletkarenjem…

“Ne laje pas zbog sela nego zbog sebe”, kaže stara poslovica.
Ulagač je nervozan i sad su mu radnici krivi što mu se mešetarenje, pardon , ulaganje nije isplatilo. Zato i misli da radnici nisu zaslužili svoje novce, za razliku od kojekakvih hasenfefera.



Tako da i špekulacije sve više postaju činjenice.

Jedina špekulacija koja će postati činjenica je da će Dioki biti potpuno uništen, i da nitko za to neće biti kriv.

Sad kad se Teksašani počupaju sa Kazahstancima i Kinezima koji će više uložiti u Dinu, ima da perje leti… Kad Kazahstanci ponude (u znak dobre volje, što bi rekla Anđelina), uplatu 30 plaća radnicima, sigurno će Teksašani ponuditi barem 40-50. 🙂
[/quote]

40-50 eura ili kuna.




Hazi ti se ne boris protiv nepravde. Ja sam oduvjek zivio od prvog do prvog i to u Dioki-u…. Kazes imas pravo pisati na forumu jer posjedujes dionice.Ja imam pravo pisati jer sam savjesno obavljao svoj posao i s propasti Diokia nemam apsolutno nikakve veze!!! Dali mi je zao mesetara poput tebe koji su se svijesno nakrcali dionica, ne pa zasto bi bilo? Ja sam kao sto rekoh zivio od place zarađene u Dioki-u, znaci nisam imao neki visak koji bih svijesno bacio u bubanj kao ti.[emo_plazi]

Pa da.

Vidim kako ste dobro obavljali posao.

Da jeste, zajedno s Upravom ne bi ni bili zatvoreni.

Uz tolike kredite Vi ste uspjeli propasti.

Tražite ulagače, a pljujete po onima koji su ulagali u Vašu tvornicu i firmu.

Nije ni čudno da niste našli ulagača, a ni neće te.

A zadnjih tri godine i tako niste ništa radili, tako da ne znam o kakvim to plaćama i dugovanjima govorite.

Da sam mešetar onda bi i izašao iz dionice.

Ovako ću pokupiti lovu drugim putem, a Vi će te dobiti frišku figu.

Uostalom od LNG neće biti ništa.

Ministar Vrdoljak će zabraniti ulazak tankera u naš dio Jadrana, tako da će se zemljište prenamijeniti u turističko.

Moći će te brisati turistima guzice.

ps. Ja sam isto na radničkoj plaći.
Višak koji sam imao sam ulagao u Dioki umjesto štednje.
Govoreći o svojoj firmi kao loto bubnju samo govori koliko si ograničen.[emo_plazi]

[/quote]
Hazi, ja sam bio smjenski sljaker zaduzen za dio postrojenja, nit se mene pitalo oko uzimanja kredita, nit o izvođacu radova. Moje je bilo hrani svinje i nista nepitaj! Neznam koliko to moze doci do tvojih vijuga, no u Dioki-u smo odavno raskrstili s radnickim samoupravljanjem…
Kazes trazimo ulagace, a pljujemo po onima koji su ulagali? Pa u sto si to Hazi ulagao? Kupovao si dionicu po 20 kn i nadao se ekstra dobiti, te kasnijoj prodaji po koliko 100, 200, 500?? To sto ti nazivas ulaganjem, ja nazivam najobicnijim spletkarenjem… Sory, nije ti proslo, no opet ponavljam, ja s time nemam apsolutno nikakve veze, nit me se je sto pitalo, nit sam imao pravo reci..
Molim moderatora da pusti ovaj post…
[/quote]

a što vi radnici radite svo to vrijeme, jedno ništa…
osnovali ste udrugu za što- ispijanje kave i druženje, gdje su vaše akcije, kada ste bili u gradskoj skupštini RIJEKE I ZAGREBA , i uputili svoje zahtjeve , SDP-HNS , da vam pojasne zašto se ne riješi situacija sa dioki-dina.

zašto vam sud ne potvrđuje PSN za Dinu- čista politička odluka .
gdje su vaši zahtjevi prema stečajnoj da objavi detalje razgovora sa investitorima..
gdje je vaš zahtjev prema upravi da se omogući trgovanje dionicama na ZSE, i da se preda zahtjev od strane uprave , jer i najveći glupan na svjetu zna da se ove transakcije nemogu provoditi na crno , već po uređenom sistemu i zakonski.

New Report

Close