DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



051

Umjesto da mene napadaš i pokušavaš biti duhovit, odi pred Vladu i Sabor dignuti šator i prosvjeduj.

To ne znači da radnici moraju biti potpuni i.dioti i ne tužiti firmu koja im ne isplaćuju plaću, da onda neki daju izjave da radnici ne dolaze na posao.

Ne mislim s tobom više ulaziti u rasprave.

Bio sam ti napisao prije 2-3 godine što će biti s radnicima ako se sami ne pokrenu.
Nisam ja kriv što se sve obistinilo.

Zbog dugova firma je mogla postati ponovno državna (prije je bila u INI), i onda bi Vam bar isplaćivali plaće, kako je DUDI isplatio onim metalcima.


ma tko tebe napada??? Ti svako toliko provociras , ako nitko ne odgovori pocinjes iznova… svojevremeno sam odgovorio na tvoj provokativni post od prije dva mjeseca, i gle cuda admin mi ga obrisao??? Neznam koji je tvoj smisao pisanja na forumu i pozivanje na neka pravila u stecajnom i svako ZAKONSKOM postupku kad i sam znas da se pravni poredak u RH provodi selektivno.
[/quote]

Kao prvo ne znam koga ja to provociram’

Sigurno ne radnike.

Kao drugo ovo je forum ulagača u dionice, a ne skup sindikata ili radnika.

Kao kupac dionica Diokija (i to dosta) imam sigurno prava da ovdje pišem.

Da li Vi imate dionice Diokija?

Ja imam. Znači imam interes u ovoj firmi i dionici i na kraj pameti mi nije samo tako prepustiti stvari gospodi.

Što se tiče radnika, da sam ja na njihovom mjestu lijepo bi otišao na Markov trg, podigao šator i prosvjedovao dok Vlada ne riješi problem.
Policija Vas ne može ukloniti jer po novome u Zagrebu, kad prosvjedujete, možete svugdje dizati šatore.

Samo ću Vas podsjetiti da je nakon Win-Win čovjeka (Čačića) i ministar Vrdoljak obećao da će zaštiti radna mjesta u Diokiju.

Što se tiče zakona i provođenje zakona, ja ću reći da se on uopće ne provodi ili se provodi na štetu vlasnika i onih koji su u pravu.
Čak su i takvi zakoni doneseni.

To ne znači da zbog toga Hrvati o tome trebaju šutjeti već u svakom trenutku na to ukazivati.

Evo Vam primjer KSST.

Nisu isplatili tri plaće i FINA ih je blokirala i poslala u vječna lovišta, čitaj stečaj.

Tak da….

Lp

ps. To što nekima smeta jer se borim protiv nepravde, zbog njihovih privatnih interesa je njihov problem.

Što se tiče radnika neću više napisati više ni jednu riječ.
Neka se sami pobrinu za svoju sudbinu.

Hazi ti se ne boris protiv nepravde. Ja sam oduvjek zivio od prvog do prvog i to u Dioki-u…. Kazes imas pravo pisati na forumu jer posjedujes dionice.Ja imam pravo pisati jer sam savjesno obavljao svoj posao i s propasti Diokia nemam apsolutno nikakve veze!!! Dali mi je zao mesetara poput tebe koji su se svijesno nakrcali dionica, ne pa zasto bi bilo? Ja sam kao sto rekoh zivio od place zarađene u Dioki-u, znaci nisam imao neki visak koji bih svijesno bacio u bubanj kao ti.[emo_plazi]


Što se tiče radnika, da sam ja na njihovom mjestu lijepo bi otišao na Markov trg, podigao šator i prosvjedovao dok Vlada ne riješi problem.
Policija Vas ne može ukloniti jer po novome u Zagrebu, kad prosvjedujete, možete svugdje dizati šatore.

Evo Vam primjer KSST.

Nisu isplatili tri plaće i FINA ih je blokirala i poslala u vječna lovišta, čitaj stečaj.

Vlada nema interesa rješavati naš problem, a za podignuti šator na Markovom trgu i prosvjedovati moraš imati redovita primanja i političko zaleđe, a nakon 30 neisplaćenih plaća radnici Dine nemaju ni za autobusnu kartu do Zagreba.

KSST je primjer da u Lijepoj našoj ista pravila ne vrijede za sve. Mi bi bili presretni da nas FINA ili bilo tko drugi pošalje u stečaj…


Hazi ti se ne boris protiv nepravde. Ja sam oduvjek zivio od prvog do prvog i to u Dioki-u…. Kazes imas pravo pisati na forumu jer posjedujes dionice.Ja imam pravo pisati jer sam savjesno obavljao svoj posao i s propasti Diokia nemam apsolutno nikakve veze!!! Dali mi je zao mesetara poput tebe koji su se svijesno nakrcali dionica, ne pa zasto bi bilo? Ja sam kao sto rekoh zivio od place zarađene u Dioki-u, znaci nisam imao neki visak koji bih svijesno bacio u bubanj kao ti.[emo_plazi]

Pa da.

Vidim kako ste dobro obavljali posao.

Da jeste, zajedno s Upravom ne bi ni bili zatvoreni.

Uz tolike kredite Vi ste uspjeli propasti.

Tražite ulagače, a pljujete po onima koji su ulagali u Vašu tvornicu i firmu.

Nije ni čudno da niste našli ulagača, a ni neće te.

A zadnjih tri godine i tako niste ništa radili, tako da ne znam o kakvim to plaćama i dugovanjima govorite.

Da sam mešetar onda bi i izašao iz dionice.

Ovako ću pokupiti lovu drugim putem, a Vi će te dobiti frišku figu.

Uostalom od LNG neće biti ništa.

Ministar Vrdoljak će zabraniti ulazak tankera u naš dio Jadrana, tako da će se zemljište prenamijeniti u turističko.

Moći će te brisati turistima guzice.

ps. Ja sam isto na radničkoj plaći.
Višak koji sam imao sam ulagao u Dioki umjesto štednje.
Govoreći o svojoj firmi kao loto bubnju samo govori koliko si ograničen.[emo_plazi]

Kolega Dinamen mozda nakon 23.03 budete znali nesto vise…
“”Rješenje se očekuje do 23. ožujka, do kada traje natječaj Hypo banke za prodaju dugovanja prema Dioki grupi. Dva investitora pokazala su interes, rekao je predsjednik uprave Dine Fabio Giacometti koji tvrdi da unatoč tonama kemikalija u napuštenim postrojenjima, ne postoji realna opasnost od havarije.

A ako Dina ode u stečaj, tankovi će biti briga Ministarstva zaštite okoliša. Izvanredna sjednica Županijske skupštine o sigurnosnoj situaciji u Dini najavljena je za 26. ožujka. Javlja Neva Funčić:
http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/zupanija-od-policije-i-vatrogasaca-trazi-pojacani-nadzor-dine/85866/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kolega Lucijan bilo bi dobro ali već 3 godine slušam istu priču o famoznom rješenju i tajanstvenim investitorima.

Što se tiče Giacomettija danas je izjavio na regionalnom dnevniku HRT da unatoč tonama kemikalija u postrojenjima ne postoji realna opasnost od havarije jer radnici kojima je stalo do firme 1-2 puta dnevno obilaze postrojenja…


Sutra 05.03. na Novoj TV, emisija "Provjereno" u 22,00 sata reportaža o DINA-i

“Blokirali su promet, odlazili u Sabor, prosvjedovali ispred trgovačkog suda, neki od radnika čak su i štrajkali glađu – ali nikakvih promjena za sada nema. Njihov poslodavac, duguje im 30 plaća, a među vjerovnicima je i država! Danas je postrojenje Dine Petrokemije napušteno, ali u njemu se još uvijek nalazi nekoliko stotina tisuća tona opasnih kemikalija. Novinar Provjerenog provukao se kroz rupu u ogradi kako bi dokazao da su opasne kemikalije posve bez nadzora!

Nakon najave današnje emisije odmah se oglašava županijski Stožer za zaštitu i spašavanje, a županija od policije i vatrogasaca traži pojačani nadzor područja Dine… A postrojenja zjape prazna i bez nadzora već 2 godine…

Ajde da vidimo večeras u “Provjerenom” kako se to novinar provukao kroz žicu u ogradi!

Fabijeve bajke

sve je pod kontrolom, investitori, nema opasnosti blablabla
Zao mi je samo koliko je naivan, nakraju ce od DORHa pobrat i za jeza i za slavka i za doleLiza.
zrtveno janje zacinjeno istarskim maslinovim uljem 😉

,, dinamen
Ajde da vidimo večeras u “Provjerenom” kako se to novinar provukao kroz žicu u ogradi

Bilo mu se je lako provući kad mu je put pokazao onaj tko je tu žicu nekad i obilazio R.K.



Hazi ti se ne boris protiv nepravde. Ja sam oduvjek zivio od prvog do prvog i to u Dioki-u…. Kazes imas pravo pisati na forumu jer posjedujes dionice.Ja imam pravo pisati jer sam savjesno obavljao svoj posao i s propasti Diokia nemam apsolutno nikakve veze!!! Dali mi je zao mesetara poput tebe koji su se svijesno nakrcali dionica, ne pa zasto bi bilo? Ja sam kao sto rekoh zivio od place zarađene u Dioki-u, znaci nisam imao neki visak koji bih svijesno bacio u bubanj kao ti.[emo_plazi]

Pa da.

Vidim kako ste dobro obavljali posao.

Da jeste, zajedno s Upravom ne bi ni bili zatvoreni.

Uz tolike kredite Vi ste uspjeli propasti.

Tražite ulagače, a pljujete po onima koji su ulagali u Vašu tvornicu i firmu.

Nije ni čudno da niste našli ulagača, a ni neće te.

A zadnjih tri godine i tako niste ništa radili, tako da ne znam o kakvim to plaćama i dugovanjima govorite.

Da sam mešetar onda bi i izašao iz dionice.

Ovako ću pokupiti lovu drugim putem, a Vi će te dobiti frišku figu.

Uostalom od LNG neće biti ništa.

Ministar Vrdoljak će zabraniti ulazak tankera u naš dio Jadrana, tako da će se zemljište prenamijeniti u turističko.

Moći će te brisati turistima guzice.

ps. Ja sam isto na radničkoj plaći.
Višak koji sam imao sam ulagao u Dioki umjesto štednje.
Govoreći o svojoj firmi kao loto bubnju samo govori koliko si ograničen.[emo_plazi]

[/quote]
Hazi, ja sam bio smjenski sljaker zaduzen za dio postrojenja, nit se mene pitalo oko uzimanja kredita, nit o izvođacu radova. Moje je bilo hrani svinje i nista nepitaj! Neznam koliko to moze doci do tvojih vijuga, no u Dioki-u smo odavno raskrstili s radnickim samoupravljanjem…
Kazes trazimo ulagace, a pljujemo po onima koji su ulagali? Pa u sto si to Hazi ulagao? Kupovao si dionicu po 20 kn i nadao se ekstra dobiti, te kasnijoj prodaji po koliko 100, 200, 500?? To sto ti nazivas ulaganjem, ja nazivam najobicnijim spletkarenjem… Sory, nije ti proslo, no opet ponavljam, ja s time nemam apsolutno nikakve veze, nit me se je sto pitalo, nit sam imao pravo reci..
Molim moderatora da pusti ovaj post…

mangup
nemoj me krivo shvatit…. je u pravu si nisi imao doticaja s kreditima ni ostalim…. al ste preko nekoga zajednickog trebali … vi ga izeberete vi mu valjda i vjerujete…. a ovo oko spletkarenja u krivu si , jel po tome vama nevalja novac od nekog vi bi jos i birali ciji…… a i zast se petljas kad kazes i sam da je tvoje hrani svinje i suti
da ste izigrani to nitko ne osporava…. i dionicari su… i kaj sad…. pa nisu dionicari krivi za sudbinu radnika

pepe7

al su krivi oni koji su vas predstavljali i prodavali vam muda pod bubreg…. umjesto da ste to odma zavrnuli…. malo odlucnosti a ne cekanje pa prepucavanje dina dioki, ovi dobili nest ovi ne itd…… ma hasan vam o tome i prica malo malo

pepe7

New Report

Close