DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dali je završena situacija na sudu vezano za PSN -DINA.


Dali je završena situacija na sudu vezano za PSN -DINA.


Nije, stecajna oduglovaci u nadi da ce Kazani povecati ponudu, a navodno za zbrinjavanje zg lokacije s pocetnih 6 milja eura sada trazi 12. Tom trosku treba jos pridodati zaostale place u Dini i jos par miliona za eventualni start Dine. Kako milioni nikome ne padaju s neba, sad su i kazani ustuknuli jer vide da ih stecajna zavlaci i da to nadmudrivanje moze potrajati…. Njoj placa jasno i dalje ide … a sanse da se Dina sacuva od prodaje kao sekundarna sirovina sve su manje…



Dali je završena situacija na sudu vezano za PSN -DINA.


Nije, stecajna oduglovaci u nadi da ce Kazani povecati ponudu, a navodno za zbrinjavanje zg lokacije s pocetnih 6 milja eura sada trazi 12. Tom trosku treba jos pridodati zaostale place u Dini i jos par miliona za eventualni start Dine.
[/quote]

pa cuj, govorili su o silnim stotinama milijuna eura koje su spremni uloziti. Ako je zbilja tako, ne vidim sta se cigane oko par milja eura.

za što su Kazahstanci zainteresirani?Samo za Dinu ili i za zagrebačku lokaciju?

@koski
http://www.vecernji.hr/hrvatska/ceti…na-krku-929715

Prema informacijama koje imamo, kazahstanska tvrtka Kazakh Oil Trans World Group, koju zastupa britanski fond Devon Trading&Finance Limited, u LNG bi uložila oko 600 do 800 milijuna eura, isto koliko i kompanija iz Velike Britanije, dok bi Nijemci i Kanađani uložili 1,4 milijarde eura. Britanci zasad imaju interes preuzeti Dinu i uložiti u LNG, a ostali bi sve – LNG, Dioki i Dinu Petrokemiju.

http://www.poslovni.hr/media/forum-u…ca9063cb4f.jpg



pa cuj, govorili su o silnim stotinama milijuna eura koje su spremni uloziti. Ako je zbilja tako, ne vidim sta se cigane oko par milja eura.

po meni nije stvar u ciganjenju nego u onome nikad dosta. Sad ono zlobno… dali stecajna zaista zeli postici sto bolju cijenu ili joj je cilj potjerati kazane i napraviti prostor za nekog drugog…. Kao sto rekoh nacuo sam za tih 12 milja eura ,a strah me da na kraju balade Kazani ne odu i sve ne ode nekom Kutle-Mutle za puno manju cifru…

Ovo su samo moja skromna razmišljanja.
Vladajući na Dioki – Dinu gledaju kao privatne firme, premrežene kriminalom ( od pretvorbe, proširenja, obnove, ulaganja – naj vjerojatnije i točno ) i neće poduzimati ništa. Hrvatsko sudstvo korumpirano, ne učinkovito i ne zainteresirano dozvoljava da se stečaj razvlači u nedogled a oni koji ga provode gledaju samo svoj interes ( a zašto i ne bi ), tako da od stečajne mase neće ostati ništa. Radnici su vjerovali Upravama i “sindikatima”, a naj više im je odgovaralo kada su im obećavali obnovu proizvodnje ( kome i nebi ) i tako su zakasnili sa pokretanjem stečaja, rezultat će biti naj pogubniji za njih ( male dioničare ne računam jer svatko o ulaganju sam odlučuje ).


po meni nije stvar u ciganjenju nego u onome nikad dosta. Sad ono zlobno… dali stecajna zaista zeli postici sto bolju cijenu ili joj je cilj potjerati kazane i napraviti prostor za nekog drugog…. Kao sto rekoh nacuo sam za tih 12 milja eura ,a strah me da na kraju balade Kazani ne odu i sve ne ode nekom Kutle-Mutle za puno manju cifru…

IMO, stečajna radi po nalogu države. Ako su joj ovi rekli nema prodaje kazanima, onda nema prodaje i stalno će ih muljat dok ne odu.

a jel se namješta nekom povoljnije… pa nisam baš siguran, ali moguće. Naime, kutle-mutle ekipa nema namjeru ulagat veću lovu, a u dinu još treba uložiti love pa da bi se proizvodnja zaokružila i da donosi profit.

Namješteno je bilo ježiću pa vidimo kako je završilo, zaduženi do neba a i opasno se špekulira o kriminalu i hrpi izvučene love.

e sad, da opet tako netko dođe, nije niko blesav ponovo davati mu hrpe kredita, a ovaj lovu sebi u đep, tako da ne vjerujem u kutle-mutle ekipu. A ne vjerujem ni u ozbiljne investitore da budem iskren.

jedini ivestitori koje vidim – cios, metis i takva ekipa.



po meni nije stvar u ciganjenju nego u onome nikad dosta. Sad ono zlobno… dali stecajna zaista zeli postici sto bolju cijenu ili joj je cilj potjerati kazane i napraviti prostor za nekog drugog…. Kao sto rekoh nacuo sam za tih 12 milja eura ,a strah me da na kraju balade Kazani ne odu i sve ne ode nekom Kutle-Mutle za puno manju cifru…

IMO, stečajna radi po nalogu države. Ako su joj ovi rekli nema prodaje kazanima, onda nema prodaje i stalno će ih muljat dok ne odu.

a jel se namješta nekom povoljnije… pa nisam baš siguran, ali moguće. Naime, kutle-mutle ekipa nema namjeru ulagat veću lovu, a u dinu još treba uložiti love pa da bi se proizvodnja zaokružila i da donosi profit.

Namješteno je bilo ježiću pa vidimo kako je završilo, zaduženi do neba a i opasno se špekulira o kriminalu i hrpi izvučene love.

e sad, da opet tako netko dođe, nije niko blesav ponovo davati mu hrpe kredita, a ovaj lovu sebi u đep, tako da ne vjerujem u kutle-mutle ekipu. A ne vjerujem ni u ozbiljne investitore da budem iskren.

jedini ivestitori koje vidim – cios, metis i takva ekipa.
[/quote]

ako radi po nalogu države ,onda neka se drži hrvatskih zakona, i omogući investitorima da kupe DIOKI-DINU I LNG, ulože lovu i zarađuju.

a ako je točna vaša tvrdnja, onda se treba postaviti i pitanje odgovornosti tih koji brane stečajnoj da se Dioki proda najboljem ponuđaču.


a ako je točna vaša tvrdnja, onda se treba postaviti i pitanje odgovornosti tih koji brane stečajnoj da se Dioki proda najboljem ponuđaču.

nije tvrdnja vec pretpostavka. Postoji nesto sto se zovu drzavni interesi. Ako drzavi (ili npr EU, amerima…) nije u interesu da to rusi kupe, tada nece kupiti, nema veze s zakonma.



a ako je točna vaša tvrdnja, onda se treba postaviti i pitanje odgovornosti tih koji brane stečajnoj da se Dioki proda najboljem ponuđaču.

nije tvrdnja vec pretpostavka. Postoji nesto sto se zovu drzavni interesi. Ako drzavi (ili npr EU, amerima…) nije u interesu da to rusi kupe, tada nece kupiti, nema veze s zakonma.
[/quote]

nisu samo rusi kupci, imaš i njemce,kanađane i britance.

ovdje se manipulira sa ulaganjem stranaca u vrijednosti 1,3 milijarde eura

nisu samo rusi kupci, imaš i njemce,kanađane i britance.

ovdje se manipulira sa ulaganjem stranaca u vrijednosti 1,3 milijarde eura

to je pisalo u novinama tako da to ne znaci nista, nije ih nitko vidio ni cuo. U zadnje tri godine svaka 2-3 mjeseca su pojavljivali “investitori” (sjećaš se čermaka npr) no nikad nije bilo ništa jer stvar je bila u kupovanju vremena, a investitora nije nikad ni bilo. A različitih “investitora” je bilo bar 10

New Report

Close