DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kaže Lula :
…očekujem da gospodin Mršić pošalje u Dinu inspekciju rada.

Nažalost gašenjem Žitnjaka i prodajom proizvodnih postrojenja, umrla je i zadnja nada za Dinu.

Na kraju i dosta sam novca i vremena uložio u ovu firmu da je spasim.

[/quote]

Nažalost, trenutno nemam vremena za opširniji odgovor, ali moram reći da sam skoro umro od smijeha kad sam pročitao ove 3 rečenice. Respect!
[/quote]

Pa gledajte, ja sam na godišnjem odmoru, nakon dugog vremena.

Pa mi se stvarno ne gubi vrijeme na ovakve ljude.

Drago mi je da se zabavljate.

To što ljudi više neće raditi, i neće primiti zaostale plaće i otpremnine je stvarno za umrijeti od smijeha.

Moram priznati da Vas žalim.

Vidite moji roditelji su me naučili da govorim istinu.

To što se nekima istina ne sviđa kada im se kaže u lice, nije moj problem.

Zadnja šansa za Dinu su bili INA ili Rusi.
Kako zbog vođenja sluganske politike (čitaj mi delamo kak nam se kaže)bilo kakva šansa da se Rusima proda Dioki je propala, možete zaboraviti da će se naći kupac koji će nastaviti proizvodnju.

Rusima je bilo važno da izađu na Jadransko more, tako da rad neke firme za koju imaju jeftinu sirovinu, a ona tržište joj ne bi bio problem.

Naime, zadnje tri godine, nakon krize je bio rast u svijetu.

S tim rastom je gotovo, doći će do pada potrošnje i proizvodnje.

Naročito u EU. Time će bilo kakva proizvodnja biti manje isplativa.

Uostalom nemojmo zaboraviti da jedan od glavnih uloga za uništenje Petrokemijske industrije u Hrvata su imali Mađari zbog svoje Petrokemijske industrije.

Njihova TVK industrija (bazira se na drugoj tehnologiji i sirovini, ali su proizvodi isti ili slični) je preuzela tržište.

Vaš link …[/url]

Meni je drago da Vi uživate i smiješno Vam je.
Uživajte i dalje.

Lp

ps. moram priznati da uživam u godišnjem.

sunce, more, tišina, turista nema… Idila čovječe.
A i vrijeme je super, tri tjedna samo Sunce sije, a more toplo.

[b]black magic[/b]

Sadašnje
Vlasnici
DINA-Petrokemija d.d. proizvodnja, terminali i servisi, član društva
NEWCOMARINE AG., Švicarska, član društva
Osobe ovlaštene za zastupanje
Zoran Štiglić , direktor

Mirela Novak Puž , prokurist


…i tako je Lula shvatio da tu nešto ipak nije po zakonu. Uz dužno poštovanje, mislim da je on jedan od onih koji su nekad kupili dionice u nadi da će dobro zaraditi, a sad kad je konačno shvatio da je to jedna velika pušiona, sad mu je jasno da tu nešto možda i nije "po zakonu". Industrijski pogon vjerojatno nebi prepoznao ni da ga ugrize za nogu….
I sve bi to bilo , ajde, ok kad nebi pametovao , patronizirao i bahatio se bez potrebe.

Industrijski pogon vjerojatno nebi prepoznao ni da ga ugrize za nogu….
I sve bi to bilo , ajde, ok kad nebi pametovao , patronizirao i bahatio se bez potrebe.

051 žao što ću Vas razočarati. Naime, ja se za razliku od Vas ne grizem za nogu, niti druge puštam da me grizu za nogu.

Radio sam u industrijskom pogonu, i to na različitim mjestima, tamo gdje temperatura ljeti prelazi i 320 Kelvina.
Znam i projektirati kemijske industrijske pogone, makar u Hrvatskoj to nikome ne treba.
Planirao sam proizvodnju za cijelu tvornicu i još štošta.

Tako da me zabavljaju ti vaši pokušaji diskreditiranja.

Uglavnom, lijepo ste mogli postrojenja konzervirati i sve poslati doma.
Ljudi nisu morali trošiti svoja sredstva za dolazak u tvornicu.

Što se tiče zakona i Vaših opaski o zakonu.
Ja sam DIOKI počeo pratiti prije dvije godine, kada su kolege završili na dimnjacima.
Ako ništa drugo bar su natjerali Vladu da plati onaj željeznički terminal i ukazali na kriminal koji se događa u Diokiju.

Da kupovao sam dionicu Diokija jer su se u rješavanje problema direktno uključili ministri Čačić i Linić, Hrvatska Vlada.

Vi očito imate informacije o lo.povluku u Dini pa Vas molim da ga prijavite, kao što sam ja prijavio kršenje zakona od strane Uprave jer tri mjeseca nisu ljudima u Dini platili plaće, što je kazneno djelo.

Na kraju krajeva, ako Vam neće isplatiti ove 4. plaće koji su Vam dužni po novom zakonu isplatiti, i zbog čega bi trebali ići u zatvor….

Zbog čega mislite i na čemu gajite optimizam da će Vam isplatiti zadnje 23 plaće i otpremnine.

Lp

ps. Kad znate toliko o kršenju zakona u Dini zašto to ne prijavite Uskoku.

Lakše je blatiti i pljuvati po poštenim ljudima koji su svoju životnu ušteđevinu uložili u Dioki, nego nešto poduzeti.
Da ulagačima, koji Vam trebaju da bi eventualno jednog dana mogli opet raditi.

Evo da Vas citiram:Ponekad me je stvarno sram među kakvim ljudima živim…

[b]black magic[/b]


Sadašnje
Vlasnici
DINA-Petrokemija d.d. proizvodnja, terminali i servisi, član društva
NEWCOMARINE AG., Švicarska, član društva
Osobe ovlaštene za zastupanje
Zoran Štiglić , direktor

Mirela Novak Puž , prokurist

Newcomarine AG, Bahnhofstrasse 10, 6300 Zug – u vlasništvu matice Dioki Holding AG.

Poštovani g.Lula, pročitao sam ovo što ste mi odgovorili i moram priznati da sam dok sam čitao, par puta pomislio “koji je ovo car!”. Nažalost, ne mislim vam odgovarati stavku po stavku kako vi to volite raditi. Ne zato što vam ne bih imao što reći , nego jednostavno zato što vaše postove ne smatram ozbiljnim niti vrijednim gubljenja vremena na komentiranje.
Zato ću samo reći ovo : napisali ste da ste “dosta vremena i novca uložili u ovu firmu da je spasite”. Sad mi je malo jasnije zašto je firma ovako završila.
Iako bi se od stručnjaka koji je “radio i na temperaturi višoj od 320 kelvina” ipak očekivalo malo više.
A kad Idoljeb kaže da “Nama u DINI neka agencija daje plaću”, vi to protumačite : “on nikad nije rekao da radi u Dini, ta je “neka agencija” možda Dinamarin, i on možda radi za njih”… Razumijete li zašto smatram da je polemika sa vama možda zabavna, ali je čisto gubljenje vremena?
Uživajte u godišnjem i čuvajte se kelvina.


pa nije presuda pravomoćna.Dioki se žalio.

kad je pravomoćna
I kako će država prodati na ZSE svoj 5 milijuna eura ,dionica od DIOKIA, koje je RJ založio za povrat u uredu Hanžekovića..


Poštovani g.Lula, pročitao sam ovo što ste mi odgovorili i moram priznati da sam dok sam čitao, par puta pomislio "koji je ovo car!". Nažalost, ne mislim vam odgovarati stavku po stavku kako vi to volite raditi. Ne zato što vam ne bih imao što reći , nego jednostavno zato što vaše postove ne smatram ozbiljnim niti vrijednim gubljenja vremena na komentiranje.
Zato ću samo reći ovo : napisali ste da ste "dosta vremena i novca uložili u ovu firmu da je spasite". Sad mi je malo jasnije zašto je firma ovako završila.
Iako bi se od stručnjaka koji je "radio i na temperaturi višoj od 320 kelvina" ipak očekivalo malo više.
A kad Idoljeb kaže da "Nama u DINI neka agencija daje plaću", vi to protumačite : "on nikad nije rekao da radi u Dini, ta je "neka agencija" možda Dinamarin, i on možda radi za njih"… Razumijete li zašto smatram da je polemika sa vama možda zabavna, ali je čisto gubljenje vremena?
Uživajte u godišnjem i čuvajte se kelvina.

Vidite gospodine tu se Vi i ja razlikujemo.
Kada şe radi o poslu ja sam smrtno ozbiljan i ne šalim se.
Vi ste počeli ovu raspravu i napali me.
Što ste mislili, da Vam neću odgovoriti?

U postu prije ovog ste rekli da ćete mi odgovoriti kada će te imati vremena.

Pa izvolite.
Ili samo znate ismijavati ulagače, a kad vam netko odgovori, onda najednom je gubljenje vremena njihovo komentiranje.

Da, u zadnjih dvije godine sam u Dioki uložio svojih 80.000 eura.
Što ste Vi napravili u zadnje dvije godine za Dioki?

Kada govorite o kršenju zakona Vama je to možda smiješno, meni nije.

Znači izvolite odgovorite na nekoliko jednostavnih pitanja:

1. Kažete da imate saznanja da se u Diokiju kršio zakon.
Zbog čega to niste prijavili policiji i Uskoku?
2. Što je to smiješno što Uprava krši zakon, i zbog čega nije radnicima Dine isplatila zadnje tri plaće?
Po novom zakonu to je kazneno djelo i za to se ide u zatvor.

Ako Uprava ne poštuje taj zakon, zašto mislite da će poštivati isplatu zaostalih plaća i otpremnina?

3. Ne vidim što je smiješno gašenje Žitnjaka.
Koliko sam ja pratio postove radnika Žitnjak je donosio profit, za razliku od Dine koja je gomilala samo gubitke.

4. Tko je kupio toliko zemlje na Krku i zbog čega?
Zašto se ta zemljišta prva ne stave na prodaju I tim novcem se ne isplate zaostale plaće I otpremnine radnicima u Zagrebu?

5. Vi očito ne prepoznajete ironiju. Hoće reći da neki u Dioki grupi dobivaju plaće, a Vi u Dini ne.
Kako je Vama zabavno s menom, tako je Idoljebu zabavno s Vama.

Kada g. Idoljeb govori o “agenciji Dinamarinu”, on govori o tome da se radi o tvrtki koja je dobila veliki ugovor od INE.

Valjda znate da se radi o firmi za prijevoz goriva i opasnih kemikalija koji ima dva broda.
Kako je Dioki vlasnik Dinamarina sav novac dobiven ugovorom ide u stećajnu masu Diokija.
Ne vidim razloga zbog čega kolege u Zagrebu ne bi dobile taj novac, za zaostale plaće i otpremnine.
Stećajna upraviteljica im je dužna to isplatiti.
Tako da ne vidim razloga da neki u dioki grupi ne primaju plaću.

Lp[emo_cool]

[b]black magic[/b]

Zato ću samo reći ovo : napisali ste da ste “dosta vremena i novca uložili u ovu firmu da je spasite”. Sad mi je malo jasnije zašto je firma ovako završila.

Firma nije propala zbog g. Lule koji je ulagao u nju.

Vama očito još nije jasno zbog čega je propala.
Nije ni zbog Mađara, ako ste pogledali link vidjeli bi da je Petrokemijska industrija TVK članica MOL grupe, kao i INA.

Zbog nesposobne Uprave koja je uložila novce u krivu tehnologiju, koja je izvlačila novce na sve moguće načine pri tome kupovala zemljišta na Krku i ponovo je dizala kredite na njih.

Upravi koja položaj Krka nije iskoristila za nabavu jeftinije sirovine i repromaterijala.

I naravno države, koja je prvo Dinu prodala Ježiću i tako je odvojila od INE.
Pri tome se zaboravlja da je DIOKI bio u sklopu INE i njezin logičan nastavak iskorištavanje plina i nafte koji je INA Naftaplin uspješno nalazio.

A Ježić, kad mu je INA presekla dovod jeftinog plina nije znao što bi s pogonima na Žitnjaku i Krku osim prodao ih,

O radnicima ćemo drugi put.

Uglavnom Lula nije kriv što ste propali, jedino je kriv što je izgledalo da se netko zanima za Vas. Vidi pod promet od nekoliko milijuna kuna.

Pa ste još godinu bili zanimljivi kao “kupcima”.

Da u Vašoj Upravi a i državi koja Vas je trebala preuzeti ima i malo soli u glavi, lijepo ste mogli izdati nove dionice, nominalu s 240 kn spustiti na 30 ili 50 kn i prikupljenim novcem pokrenuti proizvodnju.

Ali lakše je ovako, čekati da magarac crkne.

i za to okriviti gospodina Lulu, diplomiranog inženjera kemijske tehnologije

lp[emo_cool]

[b]black magic[/b]

U ovoj državi malo toga može ići na bolje dok se priča oko Diokija ne dovede kraju.

Pozivaju se strani ulagači da dođu u HR i ulažu a istovremeno imamo primjer ulaganja na Diokiju.
Strani kapital Švicarska uništen od strane HEP, INA i ostalih

Izmeđuostalog i 50-60 milijuna eura preko Hypo koje sada vraćaju austrijanci.

danas u tiskanom izdanju NovogLista ima članak o DINI/Diokiju. Jel netko kupio novine ili ih pročitao u kafiću, pada prenese što autor članka piše?

Eto i do toga je došlo. Moja najdraža dionica. Prva koju sam ikada kupio ide u staro željezo. Srećom na njoj sam istrejdao oko 17 700 kilograma željeza u ovih lijepih 7 godina. http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Dioki-ide-u-staro-zeljezo-industrijski-div-prodaje-se-za-1-3-kune-po-kilogramu

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Eto i do toga je došlo. Moja najdraža dionica. Prva koju sam ikada kupio ide u staro željezo. Srećom na njoj sam istrejdao oko 17 700 kilograma željeza u ovih lijepih 7 godina. http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Dioki-ide-u-staro-zeljezo-industrijski-div-prodaje-se-za-1-3-kune-po-kilogramu

20-ak tisuća u 7 godina? pa i nisi neki trader…

a u vezi teme, a sta reci – zalosno, ali kao da je ikoga briga. osobni interesi prije svega i to je to.

New Report

Close