DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da su se ipak javili glasnogovornici sindikata, tj. Uprave,kojima je važno da dobivaju plaću a ništa ne rade.

Zakon o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi (NN 108/2012)

Postupanje poduzetnika u uvjetima nelikvidnosti

Članak 17.

(1) Poduzetnik u stanju nelikvidnosti ne smije obavljati nikakva plaćanja osim onih koja su nužna za redovno poslovanje.

(2) Smatra se da su za redovno poslovanje nužna plaćanja za:

1. prioritetne tražbine,
2. plaće radnika od dana otvaranja postupka predstečajne nagodbe,
3. operativne troškove poslovanja (električna energija, voda i dr.),
4. nabavu robe i usluga potrebnih za redovno poslovanje,
5. porez na dodanu vrijednost, trošarine, doprinose i druge poreze koji od strane dužnika moraju biti obračunati i plaćeni u skladu s propisima,
6. troškove postupaka pred javnopravnim tijelima.

@ koski

Mislim da je zakon vrlo jasan. Ukoliko od dana otvaranje predstečajne nagodbe se ne isplaćuju plaće, gospoda iz Uprave moraju pokrenuti stečaj.
tri mjeseca su prošla…

Ili idu u zatvor.

To što neko isplaćuje radnicima nekakve novce na ruke, preko neke agencije, isto kršenje zakona ove države.

zna se što je plaća, da to uključuje i sve doprinose državi.

Koski to što je nekakva žalba na predstečaj pokrenuta ne znači da se ne trebaju poštovati drugi zakoni republike Hrvatske.

Znači očekujem da se zakoni u ovoj zemlji počinju provoditi.

[b]black magic[/b]

lula,
ja ipak smatram da je sve to zato što Kazahstanci žele kupiti Dinu u komadu u predstečaju i traži se cijena-pa nekada se vile na Jadranu prodaju godinama!kupci i prodavatelji se traže-znam nikome nije lako,ali Dina mora imati svoju cijenu.


jel moguce da drzite dionice nepostojece firme i nadate se cudu ??

najaktivnija tema vec godinu dana

Gle inverter, meni je žao što teme u kojima imaš dionice nisu tako aktivne.
Možda je stvar u odabiru dionica.[emo_smijeh]

Makar mislim da se nisi nigdje zabavio kao na Diokiju.
Da, burza može biti i zabavna, a ne da zaspiš pred gledalicom.
Kao što sam rekao, ja sam sve dionice prodao, i neću neko vrijeme ulagati na burzi.
Glavni razlog je Dioki, a drugo i sam znaš da kreće silazni trend.

Kada se vratim, s tih nekoliko milijuna kuna, javim ti.
Pa možda će i neka tvoja “postojeća firma” postati atraktivna za ulaganje.

Da imam dionice Diokija, i ne nadam se nikakvom čudu.
Taj sam novac otpisao, samo ne volim da me rade i.diotom.

I obečajem da neću toliko dijeliti novfce, kao prvi put.

Plan mi je doseći milijun eura zarade.

Ovo sa Diokijem je samo malo odgodilo provedbu plana.

Lp

[b]black magic[/b]

dobra fora ovo s uplatama ali nije smiješno jer je istinito kao i pojava ulagača s hrpom love


dobra fora ovo s uplatama ali nije smiješno jer je istinito kao i pojava ulagača s hrpom love

o kojoj agenciji se radi i u čijem je vlasništvu??
odakle novci za plaćanje??

Ovdje bi bilo ljepo da se stečajna upraviteljica obrati javnosti sa priopćenjem.

Što se tiče samog Diokija.
Po meni sami dugovi nisu toliko veliki, jer ima puno dugova koji su povezani s tvrtkama kćerima.
Diokiju uglavnom duguju tvrtke kćeri u njegovom vlasništvu, odnosno suvlasništvu.

Kako je imovina ogromna, da se ne znam koliko se misli stečajna upraviteljica naplatila, za dioničare Diokija bi trebalo još ostati bar 100 kn po dionici.

Tako da se teško može govoriti o gubitku.

Naravno, zbog toga se oteže što duže sa stečajom, ali to neće ići.

Zanimljivo koliko drugih firmi koji imaju puno veće dubioze i dugove nisu povučene s ZSE-a.

Po meni razlog zbog čega je dionica Diokija povučena s tržišta su dionice Diokija od Ježića deponirane kao jamstvo.

Kako Ježić nije isplatio 5 milijuna dolara, sud je trebao aktivirati to jamstvo.
Postavlja se pitanje zašto još nije?

Time bi Republika Hrvatska postala vlasnikom DIOKIJA i DINE.
Kome to nije u interesu baš nije jasno.

Naravno, naplata bi išla prodajom dionica na burzi.

Tako velika količina dionica bi izazvalo pad cijene i ispod kune.

što će reći da bi se netko mogao prilično jeftino mogao domoći Diokija.

Pa kad je stečajnoj upraviteljici glavna odluka bila da makne DIOKI s burze, onda neka gospođa radi po zakonu.

Radnicima Dine tri mjeseca nisu isplaćene plaće.

Uprava treba kazneno goniti (čitaj u zatvor), a DINA mora po zakonu u stečaj.

Inače ja sam se zalagao za proizvodnju.

Ali ako stvarno u Hrvatskoj nije do proizvodnje i da netko radi, onda je i stečaj dobar.

Radnici u stečaju imaju prednost i morali bi dobiti sve plaće (nije da su ih zaslužili) i otpremnine.

Imovine ima i više nego dovoljno da se naplate.

Ja ću se zadovoljiti i sa 100 kn po dionici, makar mislim da će biti više.

Lp

[b]black magic[/b]


Što se tiče samog Diokija.
Po meni sami dugovi nisu toliko veliki, jer ima puno dugova koji su povezani s tvrtkama kćerima.
Diokiju uglavnom duguju tvrtke kćeri u njegovom vlasništvu, odnosno suvlasništvu.

Kako je imovina ogromna, da se ne znam koliko se misli stečajna upraviteljica naplatila, za dioničare Diokija bi trebalo još ostati bar 100 kn po dionici.

Tako da se teško može govoriti o gubitku.

Naravno, zbog toga se oteže što duže sa stečajom, ali to neće ići.

Zanimljivo koliko drugih firmi koji imaju puno veće dubioze i dugove nisu povučene s ZSE-a.

Po meni razlog zbog čega je dionica Diokija povučena s tržišta su dionice Diokija od Ježića deponirane kao jamstvo.

Kako Ježić nije isplatio 5 milijuna dolara, sud je trebao aktivirati to jamstvo.
Postavlja se pitanje zašto još nije?

Time bi Republika Hrvatska postala vlasnikom DIOKIJA i DINE.
Kome to nije u interesu baš nije jasno.

Naravno, naplata bi išla prodajom dionica na burzi.

Tako velika količina dionica bi izazvalo pad cijene i ispod kune.

što će reći da bi se netko mogao prilično jeftino mogao domoći Diokija.

Pa kad je stečajnoj upraviteljici glavna odluka bila da makne DIOKI s burze, onda neka gospođa radi po zakonu.

Radnicima Dine tri mjeseca nisu isplaćene plaće.

Uprava treba kazneno goniti (čitaj u zatvor), a DINA mora po zakonu u stečaj.

Inače ja sam se zalagao za proizvodnju.

Ali ako stvarno u Hrvatskoj nije do proizvodnje i da netko radi, onda je i stečaj dobar.

Radnici u stečaju imaju prednost i morali bi dobiti sve plaće (nije da su ih zaslužili) i otpremnine.

Imovine ima i više nego dovoljno da se naplate.

Ja ću se zadovoljiti i sa 100 kn po dionici, makar mislim da će biti više.

Lp

Sve što treba stečajna upraviteljica napraviti je povratak dionica na ZSE, o vrijednosti dionice od 100 kn netreba raspravljati ,neka tržište odluči, neka država proda dionice od Ježića preko ZSE i neka naplati svoja potraživanja.

@LULA
Kako je imovina ogromna, da se ne znam koliko se misli stečajna upraviteljica naplatila, za dioničare Diokija bi trebalo još ostati bar 100 kn po dionici.

Tako da se teško može govoriti o gubitku.

Naravno, zbog toga se oteže što duže sa stečajom, ali to neće ići.

Zanimljivo koliko drugih firmi koji imaju puno veće dubioze i dugove nisu povučene s ZSE-a.

Po meni razlog zbog čega je dionica Diokija povučena s tržišta su dionice Diokija od Ježića deponirane kao jamstvo.

Kako Ježić nije isplatio 5 milijuna dolara, sud je trebao aktivirati to jamstvo.
Postavlja se pitanje zašto još nije?
——————————————————

zbog političkih igara ,i vrijeme je da se tome stane na kraj.

A sada bi bilo krajnje vrjeme da se preda zahtjev za uvrštenje dionica DIOKI- na ZSE .

Od kud novci i koja agencija…..neznam pitaj Janisku ili stecajnu….mozda od rezanja pogona..

@IDOLJEB
Piše vam na uplati koju ste primili…

Tko i kada je uplatio.



@IDOLJEB

Piše vam na uplati koju ste primili…

Tko i kada je uplatio.

ta agencija se zove j…lud zbunjenog ma kakve plače sad ih fali samo 23 ali nema problema mogu ljudi to izdrzat pa te ni kopat

još nema odgovora od radnika ,tko im uplaćuje novce i ime agencije???

New Report

Close