DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

priča s kazahstancima se rasteže već poduže,a nikakve potvrde o nečemu stvarnom nema.pa kad bi netko imao lovu i interes već bi pomalo za proteklo vrijeme kupio svijet i bližu okolicu a ne jednu jadnu tvrtku u stečaju




to su bile moje pretpostavke i u prethodnim postovima.200me-okvira cijena.[emo_palacg].prodavati ispod-sitno bi to bilo.

samo ti sanjaj o pustim milionima, kad se probudis uvidjet ces da su ti preostali pogoni na Metisu![emo_bijesan]
[/quote]

Moram priznati da jako iznenađuje ovakav stečaj.

Stečajna upraviteljica radi sve da prvo proda proizvodne pogone.

Kako ona misli ponovo pokrenuti proizvodnju?

Bude uzgajala pome?

lp

ps. Nitko se neće javiti na natječaj i kupiti postrojenja kao takva.
Pričekati će, pa će ih kupiti kao staro željezo.
Tak bi ja napravil.
[/quote]

Imate u jutarnjem listu ,od subote , intervju sa Čačićem, lijepo je opisao događaje ,oko LNG-DIOKI-DINA

Što je sa sindikatima i radnicima,dali su plaće isplaćene ??


priča s kazahstancima se rasteže već poduže,a nikakve potvrde o nečemu stvarnom nema.pa kad bi netko imao lovu i interes već bi pomalo za proteklo vrijeme kupio svijet i bližu okolicu a ne jednu jadnu tvrtku u stečaju

Kolega a zašto Vas to čudi?

Pa zadnje tri godine sve je napravljeno da se DIOKI ne proda ili da se nađe ozbiljni ulagač za nastavak proizvodnje.

Ali pratiti ćemo i vidjeti kome je to u interesu i kome se i zašto pogodovalo?

[b]black magic[/b]


sanjao ja ili realno kalkulirao,trenutno, Dioki želi prodati Dinu a Kazahstanci bi je htjeli kupiti i to cijelu a ne samo dio,sve ti to piše,proguglaj malo na Poslovni,Novi list,radio Rijeku…
hoće li se dogovoriti sa vjerovnicima i Diokijem, i kupiti je u predstečaju-ukoliko mu je vjerovnici prodaju – drugi je par rukava.Tko to zna?Ja osobno, nisam vidovit.

treći par je cijena. moja procjena što Kazahstanci SADA, nude za Dinu, se vrti oko 160-170ME.[emo_cool].
Puno,malo,snovi,lažni snovi…dogovor će pasti ili propasti,za manje ili više, to su kalkulacije.


Jesu, to su kalkulacije, no budimo realni Dina i nije neka pozeljna udavaca, mogla bi ostati stara cura pa lijepo finiti na Kukuljanovu u pogonima Metisa[emo_plazi]


Što je sa sindikatima i radnicima,dali su plaće isplaćene ??

a tko ce ih isplatiti i od cega???



Što je sa sindikatima i radnicima,dali su plaće isplaćene ??

a tko ce ih isplatiti i od cega???
[/quote]

Pa Uprava.

Ako DINA nije u stečaju, a nije, onda moraju isplaćivati plaće.

Ili direktori idu u zatvor.

tako kaže zakon.

Ili ćemo zakon primjenjivati polovićno, kako nekome odgovara.

Izvlaštenje zemlje Diokija da, plaće radnicima ne?

[b]black magic[/b]

Pa Uprava.

Ako DINA nije u stečaju, a nije, onda moraju isplaćivati plaće.

Ili direktori idu u zatvor.

tako kaže zakon.

Ili ćemo zakon primjenjivati polovićno, kako nekome odgovara.

Izvlaštenje zemlje Diokija da, plaće radnicima ne?

pa čuj… koliko ja znam plaće nisu isplaćene, možda će me demantirati ekipa koja tamo radi, a isto tako cini mi se da ni direktori nisu u zatvoru – zakljucak o zakonima i provodjenju istih izvuci sam 🙂




Što je sa sindikatima i radnicima,dali su plaće isplaćene ??

a tko ce ih isplatiti i od cega???
[/quote]

Pa Uprava.

Ako DINA nije u stečaju, a nije, onda moraju isplaćivati plaće.

Ili direktori idu u zatvor.

tako kaže zakon.

Ili ćemo zakon primjenjivati polovićno, kako nekome odgovara.

Izvlaštenje zemlje Diokija da, plaće radnicima ne?
[/quote]

dali je riješena zalba na sudu i potvrđena PSN za DINU???


Pa Uprava.

Ako DINA nije u stečaju, a nije, onda moraju isplaćivati plaće.

Ili direktori idu u zatvor.

tako kaže zakon.

Ili ćemo zakon primjenjivati polovićno, kako nekome odgovara.

Izvlaštenje zemlje Diokija da, plaće radnicima ne?

pa čuj… koliko ja znam plaće nisu isplaćene, možda će me demantirati ekipa koja tamo radi, a isto tako cini mi se da ni direktori nisu u zatvoru – zakljucak o zakonima i provodjenju istih izvuci sam 🙂
[/quote]

To je lako provjrit, postavimo im javno pitaje,čitau forum i radnici i prestavnici sindikata, dali su plaće isplaćene ili ne???

Idemo radnici i sindikati ,odgovorite na postavljeno pitanje.


Pa Uprava.

Ako DINA nije u stečaju, a nije, onda moraju isplaćivati plaće.

Ili direktori idu u zatvor.

tako kaže zakon.

Ili ćemo zakon primjenjivati polovićno, kako nekome odgovara.

Izvlaštenje zemlje Diokija da, plaće radnicima ne?

pa čuj… koliko ja znam plaće nisu isplaćene, možda će me demantirati ekipa koja tamo radi, a isto tako cini mi se da ni direktori nisu u zatvoru – zakljucak o zakonima i provodjenju istih izvuci sam 🙂
[/quote]

Ja ne bi sada o provođenju zakona jer su nam sudstvo, zakonodavstvo i provođenje zakona na niskim granama (ak su opće na grani).

Što se tiče plaća direktorima ja vjerujem da oni dobivaju redovita primanja, jer ne bi već tri godine ostali u Diokiju.

pretpostavljam s računa od nekih drugih tvrtki kćeri.

Isto tako sam uvjeren da radnici u Dini redovito dobivaju plaću.

Naime, kako DINA nije u stečaju, odnosno prošla je predstečajnu nagodbu.

Uprava MORA isplaćivati plaće.

Ako to nije slučaj to je kazneno djelo.

A stečajna upraviteljica DIOKIJA bi morala po sili zakona obavijestiti nadležne organe da se u Dini krši zakon.

Naime, kako Dina nije u stečaju Dioki ima velika potraživanja koja mora od nje naplatiti.

I ono najvažnije, neisplata plaća povećava dug Diokija, koji je vlasnik Dine bez obzira u kojem postotku.

Tako da sam ja siguran da se sve radi po zakonu, jer bi stečajna upraviteljica na sva zvona objavila da se u Dini ne isplaćuju plaće, o tome obavijestila vjerovnike i dioničare Diokija i na kraju poslala organe gonjenja u DINU.

Tako da ja vjerujem da ljudi normalno dobivaju svoje plaće i ne krše se zakoni Republike Hrvatske u ovom slučaju.

Pa ljudi su na kraju, ne vjerujem da bi se netko više igrao da dobije po……

Neće biti žviždanja.

[b]black magic[/b]

Marija Vujčić Turkulin – stečajna upraviteljica Diokija je Predsjednica NO Dina Petrokemije.

New Report

Close