DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



U Požurnici piše da su 3 kompanije u igri – KasakhOil, Rosnjeft i EEG-Energy Environmental Group za Američkog partnera.

u kojoj požurnici i prema kome..
??

može link.
[/quote]

Sve ti je na predstečajnim…..
Janiška je u svom dopisu naveo navedene kompanije s kojima je bio u kontaktu!
Očito je da sada otpada Rosnjeft zbog sankcija Rusiji?

sve navedeno nema ni minimalne veze sa stvarnim stanjem ,kakvo god trenutno stanje bilo.točka.

danas u jutarnjem, Čačić ni LNG-DINA-DIOKI

A vidim da se tu još trži papirićima stečajuše…ili postoji želja da se opet trguje…
Ma, biti će…ne bojte se…Država će otkupljivati vaše bezvrijedne papiriće po 50 kn…samo to treba objaviti…strpite se još malo…i čekajte objavu…
ministar Vrdoljak čeka da se završi ova gungula s INA-om…da ju kupi od Mađara po 2500 kn/dionici, ali još ne zna kojim parama….a onda se baca na DIOK-i…


A vidim da se tu još trži papirićima stečajuše…ili postoji želja da se opet trguje…
Ma, biti će…ne bojte se…Država će otkupljivati vaše bezvrijedne papiriće po 50 kn…samo to treba objaviti…strpite se još malo…i čekajte objavu…
ministar Vrdoljak čeka da se završi ova gungula s INA-om…da ju kupi od Mađara po 2500 kn/dionici, ali još ne zna kojim parama….a onda se baca na DIOK-i…

čekaj varteks na 3 kn i mirna sava teče

@lacoste

Ne bi Varteks ni na 3 kn, a kamoli na trenutnih 20 kn…ali pustit ću tebi i ekipi da se krcate njime na 20 i na 3 kn…kao što je bilo i na DIOK-iju…
Sva sreća da nisu zaključali temu, pa još možete laprdati…to vam je jedino što vam je ostalo od DIOK-ija…
btw. zašto ste ono iskočili iz Varteksa bili? dosta ste tamo vjerovali da bi na kraju kad je prošla psn izašli van…

Malo sam vrtio stare postove iz 3. mjeseca.
Našao sam podatak da Kazahstanci daju 60.ME vjerovncima Hypo,Zagr.b. i Hepu.za 40 posto udjela u vlasništvu Dine.
Sada su poboljšali ponudu za otkup Diokijevog djela jer je on u stečaju a Kazari žele čiste odnose t.j. puno i aktivno vlasništvo.
Očigledno i kupac i prodavatelj traže cijenu.
Kolika je ona?Čini mi se da bi mogla biti 200ME minus – plus 10-15 posto.Ako se dogovore,naravno.

to su bile moje pretpostavke i u prethodnim postovima.200me-okvira cijena.[emo_palacg].prodavati ispod-sitno bi to bilo.


to su bile moje pretpostavke i u prethodnim postovima.200me-okvira cijena.[emo_palacg].prodavati ispod-sitno bi to bilo.

samo ti sanjaj o pustim milionima, kad se probudis uvidjet ces da su ti preostali pogoni na Metisu![emo_bijesan]

sanjao ja ili realno kalkulirao,trenutno, Dioki želi prodati Dinu a Kazahstanci bi je htjeli kupiti i to cijelu a ne samo dio,sve ti to piše,proguglaj malo na Poslovni,Novi list,radio Rijeku…
hoće li se dogovoriti sa vjerovnicima i Diokijem, i kupiti je u predstečaju-ukoliko mu je vjerovnici prodaju – drugi je par rukava.Tko to zna?Ja osobno, nisam vidovit.

treći par je cijena. moja procjena što Kazahstanci SADA, nude za Dinu, se vrti oko 160-170ME.[emo_cool].
Puno,malo,snovi,lažni snovi…dogovor će pasti ili propasti,za manje ili više, to su kalkulacije.

Da se malo vratimo na traženje lokacijske dozvole i njezino izdavanje.

Kolega s foruma mi je postao zakon po kojem stvarno ne morate biti vlasnik zemljišta da bi ste dobili lokacijsku dozvolu.

Već je dovoljno da se formira katastarska čestica.

ja nisam pravnik, ali moram reći da me je jako neugodno iznenadilo naše zakonodavstvo.

Po meni PRIVATNO VLASNIŠTVO bi trebalo biti neupitno kao i njegova zaštita.

Ja sam tu malo i subjektivan jer su mi 1945. uselili u privatni stan zaštičenog najmodavca, a u katastru mi je nestalo preko 400 kvadrata na Trešnjevci.
Naravno, roditelji nisu nikad dobili društveni stan.

Katastar nije vlasništvo već je to gruntovnica.

Druga je stvar što zbog lo.povluka u katastru, katastar još dan danas nije usklađen sa stanjem u gruntovnici.
Makar je ova država dobila već oho novaca da to sredi.
Nesređenost gruntovnih knjiga jedan je od glavnih razloga što nema investitora u Hrvatskoj.

Na kraju nakaradni zakon koji će legalizirati bespravno sagrađene objekte govori sam za sebe.
Osim što se nagrađuje lopovluk, neusklađenost gruntovnice i katastra (čitaj investitor sagradio cestu ili cijelu zgradetinu na tvojoj zemlji) Vlast i dalje tolerira rečenicom da legalizacija neće ulaziti u problem vlasništva.

Samo neka mi objasni vrla ministrica ako su 4 zgrade čiji je jedini pristup moja zemlja kojom se investitor poslužio u katastru (navodno greška) kako će ju oni legalizirati kad nema nikakav pristup na javnu cestu, ni parking mjesta, ni smetlari ni hitna, ni vatrogasci ne mogu doći.

Ali vratimo se mi Diokiju i zakonu o izvlaštenju.

Ako država nekog izvlasti, protiv njegove volje, tada tu nekretninu treba adekvatnu platiti.
To je u svim normalnim državama 2-3 puta većoj cijeni od tržne.
Mislim da jedino u Hrvatskoj se ide protiv svojih građana, pa je cijena jednaka onoj tržnoj.

Ako je to tako važan projekt za Republiku Hrvatsku, da nekog izvlasti, onda bi minimum pristojnosti bio da država prvo otkupi tu zemlju, a onda dalje ide u proces traženja lokacijske dozvole.

Ovako izgleda jako neozbiljno, kao u nekim prošlim vremenima kad bi se zemlja samo oduzela.

Uopće se ne čudim, što nema ozbiljnih investitora, jer se ozbiljnost traži i od strane države.

LP

[b]black magic[/b]



to su bile moje pretpostavke i u prethodnim postovima.200me-okvira cijena.[emo_palacg].prodavati ispod-sitno bi to bilo.

samo ti sanjaj o pustim milionima, kad se probudis uvidjet ces da su ti preostali pogoni na Metisu![emo_bijesan]
[/quote]

Moram priznati da jako iznenađuje ovakav stečaj.

Stečajna upraviteljica radi sve da prvo proda proizvodne pogone.

Kako ona misli ponovo pokrenuti proizvodnju?

Bude uzgajala pome?

lp

ps. Nitko se neće javiti na natječaj i kupiti postrojenja kao takva.
Pričekati će, pa će ih kupiti kao staro željezo.
Tak bi ja napravil.

[b]black magic[/b]

New Report

Close