DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

-ne bih se čudio da Devon nudi malo
-no gdje se izgubio Janiška koji je tvrdio kao i neki mediji da investitora ima više i da novac nije u pitanju
-za mene nije neprihvatljivo i da Dina ide u stečaj i neka ju se kupuje na internacionalnoj dražbi


i ako gledamo na događaje pozitivno,ako je činjenica da su oni u stanju investirati u Dinu 1,2 Miljarde eura,što je tu promašeno ako je moja procjena da bi Dioki mogao zatražiti za svoj udio 130 do 150 miliona euraPuno-malo?
Pa uz takvu investiciju i dobit koja nema veze sa predstečajem planiranom za Čermaka,ta dionica može vrijediti za neko vrijeme jako puno,koliko puno ne znam ali jako puno.

Sava! Dioki u ponajboljim danima nije za kompletnu Dinu mogao dobiti cifru koju ti spominjes!Tvrdoglavim nabijanjem cijene pogona koji stoje tri godine okoristit se moze jedino Metis[emo_vrtimise]

mangup,
prijatelju, nisam Sava.

-spominje se da bi Devon postao 60 postotni vlasnik-Diokiju ostaje 40 posto

ma ovo je katastrofa pa ti ne razumiješ osnove osnova…


Devon bi kupio a Dioki prodao Dinu
Devon bi uložio 100 ME- za šta?za dugove Hypa,Zagr.banke,Hepa,ulaz od 12ME,gdje bi u predstečaju trebao ući jedino preko Diokija- i 8ME radnička potraživanja
-Ili je u tu cijenu uračunao i Diokijev udio ili jedan njegov dio
-spominje se da bi Devon postao 60 postotni vlasnik-Diokiju ostaje 40 posto
-u predstečajnoj za Čermaka Dina je procjenjena na 180ME
-Ako doživimo Devona kao ozbiljnog kupca koji želi investirati u narednom razdoblju Miljardu eura u Dinu jasno je da bi on želio imati čitavu Dinu…
Dioki za sada nije odredio za koliko bi prodao svoj udio već Devon nudi-usmeno i osluškuje-ako prodavatelju(Diokiju)odgovara cijena on je spreman na konkretnu ponudu-ako je malo prodavatelju on čeka-jasno,para je u igri…
po meni,kada bi se Dina prodala za 150ME, to bi bio potpuni neuspjeh,180M -možda dovoljan,210 – minus dobar,230-vrlo dobro,250-to je prava cijena gdje poštuješ domaćina…

Ono što ja mislim je da DIOKI za DINU (maknimo sva ostala pokrića dugova koje si i sam naveo) ni u najluđem snu neće dobiti kako računaš 150 – 250 MEura. Zapravo više neznam što ti uključuješ u taj raspon love: iznos kojeg bi sam DIOKI trebao dobiti ili prvi korak ulaganja investitora (dugovanja koja si naveo i otkup dijela i li cijele DINE od DIOKIja)?

-nemoj se puno sekirati ukoliko me ne razumiješ ali i ja tebe u nečemu ne razumijem – u nečemu da
-čitavo vrijeme govorim da su to moje hipoteze,na osnovu pročitanog-nisam insajder
-ovaj forum je potpuno nebitan za sve djelatno što će se dogoditi sa Dinom i Diokijem,a mora da ga čita šačica ljudi
-nastoj biti uljuđen i tolerantan i govori činjenicama
-ukoliko te neke činjenice ne zadovoljavaju ti ih ispravi
p.s.
-jedna od posljednjih informacija bila je da se Devon sprema ući u Dinu otkupom dugova vjerovnika


-spominje se da bi Devon postao 60 postotni vlasnik-Diokiju ostaje 40 posto

ma ovo je katastrofa pa ti ne razumiješ osnove osnova…
[/quote]
Da mu pojasnim?? Diokia vise nema, a nema uskoro ni Dine ukoliko netko ne stane na loptu prije no sto kazani pokupe kofere!

Cyber Miki,
O.K.Ako se ne može dobiti ni 150ME za Dinu onda se može reći da su dioničari i neki vjerovnici popušili.
Ja sam samo potaknuo raspravu.

što se ovdje raspravlja,slijedi objava o ukupnom otkupu potraživanja i povratka dionice u MTP tržište ili što???


Cyber Miki,
O.K.Ako se ne može dobiti ni 150ME za Dinu onda se može reći da su dioničari i neki vjerovnici popušili.
Ja sam samo potaknuo raspravu.

Naravno da su dioničari poćikali. Stečaj DIOKIja = DIOK-R-A 0.00 kn

A vjerovnici su poćikali mikrometar manje od dioničara jer možda nešto sitno jednog dana i dobiju.

Bude li se i dalje toliko otezalo i ode li i ovaj “investitor”: vjerovnici, dioničari, radnici bivši i sadašnji… svi će oni dobiti jedno veliko ništa.

Eventualno će banke djelomično pokriti svoje kredite.

Priče iz Hrvatske Sezona 4 Epizoda 21



Cyber Miki,
O.K.Ako se ne može dobiti ni 150ME za Dinu onda se može reći da su dioničari i neki vjerovnici popušili.
Ja sam samo potaknuo raspravu.

Naravno da su dioničari poćikali. Stečaj DIOKIja = DIOK-R-A 0.00 kn

A vjerovnici su poćikali mikrometar manje od dioničara jer možda nešto sitno jednog dana i dobiju.

Bude li se i dalje toliko otezalo i ode li i ovaj "investitor": vjerovnici, dioničari, radnici bivši i sadašnji… svi će oni dobiti jedno veliko ništa.

Eventualno će banke djelomično pokriti svoje kredite.

Priče iz Hrvatske Sezona 4 Epizoda 21
[/quote]

ako se budu odlučili konačno za transparentno odrađivanje posla ,što do sada nije bio slučaj ,možda i uspiju.




Cyber Miki,
O.K.Ako se ne može dobiti ni 150ME za Dinu onda se može reći da su dioničari i neki vjerovnici popušili.
Ja sam samo potaknuo raspravu.

Naravno da su dioničari poćikali. Stečaj DIOKIja = DIOK-R-A 0.00 kn

A vjerovnici su poćikali mikrometar manje od dioničara jer možda nešto sitno jednog dana i dobiju.

Bude li se i dalje toliko otezalo i ode li i ovaj "investitor": vjerovnici, dioničari, radnici bivši i sadašnji… svi će oni dobiti jedno veliko ništa.

Eventualno će banke djelomično pokriti svoje kredite.

Priče iz Hrvatske Sezona 4 Epizoda 21
[/quote]

ako se budu odlučili konačno za transparentno odrađivanje posla ,što do sada nije bio slučaj ,možda i uspiju.
[/quote]
Kud ces transparentnije? Kazani navodno nude ( dokument nisam vidio) potuno zbrinjavanje Zg lokacije ukljucujuci otpremnine radnicima, u dini zaostale 22 place i pokretanje proizvodnje, sto u danasnje vrijeme zvuci ko znanstvena fantaskika. Ako je ponuda zaista takva nije mi jasno sto stecajna ceka? Bolje se ni u ludilu nebi mogla udati[emo_vrtimise]

New Report

Close