DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naravno da su odustali jer da su htjeli imali su 8 mjeseci vremena ako je to malo onda neznam sta je.Sada ce se ukljucit u igru opet neki novi partner mozda iz poljske ili slovačke hahahaha,tako da ljude opet mogu zavlačit 6 mjeseci i dalje stitit kriminal u firmi

ma nisu odustali, otišli su u banku po 300 milja eura da mogu isplatiti koskia i ekipu 🙂


ma nisu odustali, otišli su u banku po 300 milja eura da mogu isplatiti koskia i ekipu 🙂

možda vi znate što ja ne znam.ja sam samo analizirao zbivanja kroz natpise u Poslovnom,Novom listu i Rasio Rijeci.Potpuno sam se izgubio?Da, ako je sve to fikcija,svi ti događaji,ljudi,investitori,brojke,u što čisto sumnjam.

Giacometti: Netko želi da pregovori propadnu pa da onda jeftino kupi Dinu

to je posljednji naslov u Novom listu
Zašto bih vjerovao vama a ne Giacomettiju.Možda ne bih trebao ni njenu ali vaši argumenti,brojke ne stoje.8ME za Dinu-pa to je smijurlija ravna pitiespioncu ili Monthy Pytonu.l.p.

malo si kontradiktoran, evo sad se pozivas na Giacommetia (tipa koji odavno nema nikakav kredibilitet, ali ajde). On kaze netko sabotira – na koga misli? Mene, tebe, ili nekog iz drzave? sta mislis tko bi mogao biti taj tajanstveni netko?

A sto sam ti ja prije par postova pisao, kad si ustvrdio da su to besmislice? Tko je srusio PSN diokia, jel se sjecas?

A inace, daleko ces dogurati na zse, a i opcenito, ako ce ti jedini izvori informacija biti novinarska piskarala.

o,k,.možda su moji posljednji postovi samo jedna kvazi konstrukcija kijepih želja.razumijem tvoju skepsu i pesimizam.no sada ionako ne kupuje niti prodaje(valjda)…
…ali,ipak,možd[emo_palacg]a postoji izlaz iz tunela.


malo si kontradiktoran, evo sad se pozivas na Giacommetia (tipa koji odavno nema nikakav kredibilitet, ali ajde). On kaze netko sabotira – na koga misli? Mene, tebe, ili nekog iz drzave? sta mislis tko bi mogao biti taj tajanstveni netko?

A sto sam ti ja prije par postova pisao, kad si ustvrdio da su to besmislice? Tko je srusio PSN diokia, jel se sjecas?

A inace, daleko ces dogurati na zse, a i opcenito, ako ce ti jedini izvori informacija biti novinarska piskarala.

tko je vama izvor-netko iz uprave ili stečajna

Zamislimo Dioki kao kraljicu koja je doživjela brodolom i sada mora prodavati ono što joj je ostalo jer treba platiti spasitelje: krunu,haljinu,cipele,bundu,,,.To su Dina, Dioki-matica,Piros,Ćuf,Dinamarin i Dina.
Ali kruna,zlatna kruna je Dina i ona ne može vrijedjeti kao cipele ili bunda.
Prema tome ona se mora prodati najskuplje a za mene 230- 250ME je cijena koja kruna kraljice vrijedi.
zovite me lunatikom no zlato je zlato.


Ali kruna,zlatna kruna je Dina i ona ne može vrijedjeti kao cipele ili bunda.
Prema tome ona se mora prodati najskuplje a za mene 230- 250ME je cijena koja kruna kraljice vrijedi.

Ako sam dobro shvatio tvoj post, očekuješ da investitor (nazovimo ih Kazahstanci) plate Diokiju 250 do 300 milijuna eura da bi preuzeli DINU (ili njezin većinski udio)?

Neznam odakle si došao do takvih informacija jer toliko vrijede MOŽDA LDPE i VCM pogoni (ovog projektiranog kapaciteta) zajedno da su glanc novi i da rade. Kažem ovog kapaciteta jer se danas više ne rade pogoni od 100 kt/y polietilena npr. to je jednostavno premalo.

Neznam što ljudi u Zagrebu očekuju, ali ponuda od investitoar, ako je bude, biti će AFAIK osjetno niža

kazahstanci su tu negdje već dugo,ali nikako da se pojave zato jer stečajna ekipa radi svoje i ne polaže račune nikome,za njih će biti još neko vrijeme kreme za ruke a bez uloga i truda


Koliko??

Koja potraživanja su do sada otkupljena i dali i dalje ima razloga za stečaj Diokia???

Zašto se ne objave podatci od strane stečajne upraviteljice..

Što se čeka.
Sa prodajom DIOKI-a i dokapitalizacijom DINE preko Diokia???

Puno manje.

Nemogu komentirati, jer je sve to zasada na rekla-kazala.

Neznam. Možda steč.upraviteljica to nemora objavljivati.

Neznam ni ja. Možda Becketov Godo



isuse… rijetko viđeni skup naivaca na jednom mjestu, to je nešto nevjerojatno. Ili je to sve ista osoba, ne mogu vjerovati da se na istoj temi skupilo baš toliko totalnih naivaca. Fasciniran sam.

Pa gospodine Mister u pravu ste, ja sam naivac. Totalni naivac.

Tome su naime krivi moji roditelji.
Odgojili su me da poštenjem i radom mogu stvoriti nešto u ovom životu.

Zato sam i uložio SVOJU zarađenu UŠTEĐEVINU u Dioki.

Iz dva razloga. Jer sam smatrao da Dioki može normalno pozitivno poslovati i jer sam želio novac uložiti u hrvatsku proizvodnju a ne u neki strani mercedes ili Bmw.

Naivan sam jer sam smatrao da će Vlada (Hrvatska) sve napraviti da se radna mjesta i proizvodnja zadrži.

I to je bila mantra i ove i prethodnih Vlada.
Ispada da je Ježić i Dioki najbolje stajali za vrijeme Sanadera.
Uz određenu cijenu ste mogli biti dobar prijatelj s povlasticama.
Bez obzira na vjeru, boju kože, nacionalnost. Nešto slično kao Bandić.

Bio sam naivan kada sam se oslonio na sudstvo i pravdu u Hrvatskoj.

Na kraju bio sam naivan jer sam uopće želio investirati u Hrvatskoj.

Tko investira u Hrvatsku može očekivati da će biti prevaren, da će morati platiti reket od države, županije do općine.

Ako uspije poplatiti sve što mu natovare, tu je onda država sa svojim porezima da ga dokrajči i da zaboravi, uopće mu ubije želju da se može pošteno živjeti od svog rada u Hrvatskoj.

Ja sam se s tim novcima pozdravio čim sam uložio na ZSE.

Jedino mi je žao što DIOKI žitnjak više ne radi i što nisam uspio spasiti radna mjesta.

To ne znači da ću ekipi dopustiti da im prođe onak kako su zamislili.

Zato me molim Vas zovite hrvatskom buda.lom, ali me nemojte zvati naivcem.

nisam ni g.lup ni dudek (koji je bolji od 50 % hrvata kaj znam

Lp[emo_cool]

[/quote]

Potpisujem![emo_palacg]neka pati koga smeta!

cyber Micky,
Ako sam dobro shvatio tvoj post, očekuješ da investitor (nazovimo ih Kazahstanci) plate Diokiju 250 do 300 milijuna eura da bi preuzeli DINU (ili njezin većinski udio)?

samo pokušavam složiti neku konstrukciju služeći se informacijama iz novine i medija
sve su to hipoteze a draga mi je svaka informacija u smislu koliko to košta
ponavljam osnove:
Devon bi kupio a Dioki prodao Dinu
Devon bi uložio 100 ME- za šta?za dugove Hypa,Zagr.banke,Hepa,ulaz od 12ME,gdje bi u predstečaju trebao ući jedino preko Diokija- i 8ME radnička potraživanja
-Ili je u tu cijenu uračunao i Diokijev udio ili jedan njegov dio
-spominje se da bi Devon postao 60 postotni vlasnik-Diokiju ostaje 40 posto
-u predstečajnoj za Čermaka Dina je procjenjena na 180ME
-Ako doživimo Devona kao ozbiljnog kupca koji želi investirati u narednom razdoblju Miljardu eura u Dinu jasno je da bi on želio imati čitavu Dinu…
Dioki za sada nije odredio za koliko bi prodao svoj udio već Devon nudi-usmeno i osluškuje-ako prodavatelju(Diokiju)odgovara cijena on je spreman na konkretnu ponudu-ako je malo prodavatelju on čeka-jasno,para je u igri…
po meni,kada bi se Dina prodala za 150ME, to bi bio potpuni neuspjeh,180M -možda dovoljan,210 – minus dobar,230-vrlo dobro,250-to je prava cijena gdje poštuješ domaćina…

New Report

Close