DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

isuse… rijetko viđeni skup naivaca na jednom mjestu, to je nešto nevjerojatno. Ili je to sve ista osoba, ne mogu vjerovati da se na istoj temi skupilo baš toliko totalnih naivaca. Fasciniran sam.


vi nikada da usijete procijenit pravu vrijednost i otkup potraživanja.

lol lol, da baš…

jasno je da je svaki pregovor gdje se vrti toliko para neizvjestan,a može biti i dugačak,što i je,,,
ja i ne kažem da će uspjeti,sada-ne mora-mogu Kazahstanci odustati- a tko zna kakve sačekuše mogu priređivati drugi likovi iz bajke.,,
moja je teza samo ako Dioki dobije a dobio je ponudu da proda svoj dio biserne ogrlice koji iako je manji-ukoliko Khazanstanci kupe za 100M 60 posto,zato što zaokružije cjelinu mora biti vredniji-a sam Dioki nije rekao cijenu- koji Kazahstancima daje cijelu ogrlicu u ruke, mora koštati više i ta,sveukupna cijena od 230-250ME za cijelu Dinu,za mene-za mene,a cijeloj toj priči sam komentator i mali dioničar- jer ima vas ovdje na forumu koji bi prodali Dinu za ništa-je prihvatljiva,
Khazari, iskeširajte 250 ME-isplati vam se to- i preuzmite obaveze da Dina oživi makar se zvala Hazar – Dina,za mene,za mene a pretpostavljam i za mnoge druge je to o,k,


Khazari, iskeširajte 250 ME-isplati vam se to- i preuzmite obaveze da Dina oživi makar se zvala Hazar – Dina,za mene,za mene a pretpostavljam i za mnoge druge je to o,k,

a daj mi reci na temelju kojih brojki si došao do toga da se isplati dati 250 mil eura za dinu? Jesi bacio pogled na predstecajnu nagodbu i vidio koliki bi profit dina mogla donositi u optimističnoj varijanti? Par milijuna kuna, što znači da bi ovima trebalo 1000 godina da im se vrati ulog.

I ti kažeš da je to isplativo? Pa šta misliš da oni s.eru lovu pa im nije bitno koliko ce za sta dati?

A inače, čisto da shvatiš o čemu pišem, prodaju se dva pogona u zg za sve skupa cca 3 mil eura pa nema kupca već će u rezalište

iz napisa u tisku i radio vijesti je vidljivo
Kazahstanci pregovaraju i željeli bi kupiti Dinu čitavu
Dioki bi želio prodati Dinu
postavlja se pitanje cijene Dine
za mene je poštena cijena 250ME a za tebe 8ME
hoće li deal uspjeti ne znam,
za tebe je Dina bezvrijedna hrpa željeza a za mene 250ME i buduća proizvodnja

sve je tako neizvjesno tako i prodaja Dine-ponavljam,nema garancija da će se prodaja Dine Kazah ostvariti-tko to može garantirati?nitko,,
strpimo se(sve to može traaaaaajati) iako bih naravno želio da se sve pozitivno riješi u nekoliko idućih tjedana ili mjeseci,no ako ne uspije,opet će se tražiti rješenje…lol

100 me koje ulažu Khazari pokrivaju dugove vjerovnicima Hypo,Zagr b i Hepu plus 8me radnicima i 12me investicija i tako dobijaju Kazahstanci – ako se nagode sa vjerovnicima a oni keširaju lovu – 60 posto Dine
Dioki im svoj dio nije ponudio za prodaju,kako je to mogao učiniti kada sam ne zna cijenu,Khazari nude a Dioki i njegovi vjerovnici procjenjuju ponudu za Diokijev dio,,,
da se Khazanstancima isplati kupiti sve -nema sumnje-jer čitava dobit bi tada bila njihova-a to opet govori koliko je taj investitor solventan i kreativan i pronašao se u Dini gdje je spreman investirati očigledno mnogo.,,
dakle,lijepi izgledi postoje i da vi radnici dođete do novaca,otpremnina,neisplaćenih plaća i nemojmo biti tako mračni,,,
iako ovaj brodolom traje puno vremena i živci i egzistencija vam je istanjena ne radi se o agoniji već brodolomu koji može biti saniran

i ako gledamo na događaje pozitivno,ako je činjenica da su oni u stanju investirati u Dinu 1,2 Miljarde eura,što je tu promašeno ako je moja procjena da bi Dioki mogao zatražiti za svoj udio 130 do 150 miliona euraPuno-malo?
Pa uz takvu investiciju i dobit koja nema veze sa predstečajem planiranom za Čermaka,ta dionica može vrijediti za neko vrijeme jako puno,koliko puno ne znam ali jako puno.


i ako gledamo na događaje pozitivno,ako je činjenica da su oni u stanju investirati u Dinu 1,2 Miljarde eura,što je tu promašeno ako je moja procjena da bi Dioki mogao zatražiti za svoj udio 130 do 150 miliona euraPuno-malo?
Pa uz takvu investiciju i dobit koja nema veze sa predstečajem planiranom za Čermaka,ta dionica može vrijediti za neko vrijeme jako puno,koliko puno ne znam ali jako puno.

koje ti bajke pišeš pa to nema nigdje…

“što je tu promašeno ako je moja procjena da bi Dioki mogao zatražiti za svoj udio 130 do 150 miliona euraPuno-malo?”

malo prije sam ti napisao da dioki prodaje 2 pogona na žitnjaku pa ne može dobiti 3 mil eura za njih, povuci neke paralele

“Pa uz takvu investiciju i dobit koja nema veze sa predstečajem planiranom za Čermaka,ta dionica može vrijediti za neko vrijeme jako puno”

čija dionica? Diokia u stečaju? on nema dionice. Dine? ti nemaš dionice dine.

Ljepo sam ti napisao, (pisalo je i u novinama), koliko nude diokiu za njegov udjel – 8 milja eura.

Za koliko bi ti onda šprodao petrokemiju u kutini – 100 milijardi? Ni nju nitko nece skoro pa badava, jel razumiješ zašto?

daj nemoj se sramotiti vise…


isuse… rijetko viđeni skup naivaca na jednom mjestu, to je nešto nevjerojatno. Ili je to sve ista osoba, ne mogu vjerovati da se na istoj temi skupilo baš toliko totalnih naivaca. Fasciniran sam.

Pa gospodine Mister u pravu ste, ja sam naivac. Totalni naivac.

Tome su naime krivi moji roditelji.
Odgojili su me da poštenjem i radom mogu stvoriti nešto u ovom životu.

Zato sam i uložio SVOJU zarađenu UŠTEĐEVINU u Dioki.

Iz dva razloga. Jer sam smatrao da Dioki može normalno pozitivno poslovati i jer sam želio novac uložiti u hrvatsku proizvodnju a ne u neki strani mercedes ili Bmw.

Naivan sam jer sam smatrao da će Vlada (Hrvatska) sve napraviti da se radna mjesta i proizvodnja zadrži.

I to je bila mantra i ove i prethodnih Vlada.
Ispada da je Ježić i Dioki najbolje stajali za vrijeme Sanadera.
Uz određenu cijenu ste mogli biti dobar prijatelj s povlasticama.
Bez obzira na vjeru, boju kože, nacionalnost. Nešto slično kao Bandić.

Bio sam naivan kada sam se oslonio na sudstvo i pravdu u Hrvatskoj.

Na kraju bio sam naivan jer sam uopće želio investirati u Hrvatskoj.

Tko investira u Hrvatsku može očekivati da će biti prevaren, da će morati platiti reket od države, županije do općine.

Ako uspije poplatiti sve što mu natovare, tu je onda država sa svojim porezima da ga dokrajči i da zaboravi, uopće mu ubije želju da se može pošteno živjeti od svog rada u Hrvatskoj.

Ja sam se s tim novcima pozdravio čim sam uložio na ZSE.

Jedino mi je žao što DIOKI žitnjak više ne radi i što nisam uspio spasiti radna mjesta.

To ne znači da ću ekipi dopustiti da im prođe onak kako su zamislili.

Zato me molim Vas zovite hrvatskom buda.lom, ali me nemojte zvati naivcem.

nisam ni g.lup ni dudek (koji je bolji od 50 % hrvata kaj znam

Lp[emo_cool]

[b]black magic[/b]

eh lula… a mislim znaš gdje živiš (jedino ako nisi došao iz vana) i znaš da je u ovoj državi sve ispred pravde i poštenja, pogotovo za malog čovjeka. Da je to u redu, nije, ali tako je i treba to imati na umu kod odluka o investiranju novca.

@ lula

da, slažem se.

Napaćeni Dioki-jevci!!Lažu nas sa Kazahstancima,oni su već odustali !!!

New Report

Close