DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo je sa Radio Rijeke 18.07.
Kazahstanci su spremni uložiti više od 100 milijuna eura, a Odbor vjerovnika Diokija u stečaju na konkretnu ponudu investitora koji samo za pokriće radničkih potraživanja nudi osam milijuna eura, odgovara. Niti prihvaćamo, niti odbijamo.

Radnici su ogorčeni situacijom koja traje već tri i ulazi u četvrtu godinu, otkako su svi su od njih digli ruke. Jedno je priča da nema investitora, a tko god dođe, tjeraju ga motikom, kaže dopredsjednik sindikata radnika Dine Rifo Kamberović.

Ništa im drugo ne preostaje. nego čekati hoće li Kazahstanci kroz stečajni postupak Diokija uspjeti postati 60-postotni vlasnici Dine, zatim pokrenuti proizvodnju i nakon tri godine radnike vratiti na posao. Druga je opcija da pogoni Dine u Omišlju zauvijek ostanu ugašeni. Javlja Zdravko Kleva:

Dioki Holding AG se žalio na presudu pa sve nekako sve više sliči na YUKOS!

ako Kazahstanci, sada žele dati nešto više i kupiti Diokijev udjel onda se radi, po mojoj procjeni o sumi od oko ili više od 200 ME.Pitanje je, naravno koja je cijena Dine po kojoj će biti prodana-da li za 200, 250 ili 300ME ili će pregovori propasti,pa možda je kupiti netko za jeftine novce, samo Bog zna, ja sigurno ne,ali da je Dina jadranski privredni draguljčić…vidi se sa neba-sada je očigledno pitanje vrednovanja i keširanja od strane vjerovnika,vlasnika i kupca i zato strpljen-spašen očekujem da ne samo meni-zasja sunce.

ah da,kada sam se već raspisao,nauštrb mračnjka sa ovog foruma koji su izgubili svaki tračak realizma i optimizma oko dragulja zvanog Dina-ako se Dina proda neka se proda za 300ME jer ta cijena je puno realnija za njenu vrijednost od 200ME. [emo_smijeh]


ovo je sa Radio Rijeke 18.07.
… a Odbor vjerovnika Diokija u stečaju na konkretnu ponudu investitora koji samo za pokriće radničkih potraživanja nudi osam milijuna eura, odgovara. Niti prihvaćamo, niti odbijamo.

tu ti sve piše, kavih 200-300 milijuna, o čemu ti maštaš…

Drugo, odlučuje odbor vjerovnika pa tako i (ili samo) država pa ti je valjda jasno zašto nema odgovora. Da se ovo htjelo pozitivno riješiti, riješilo bi de prije par godina.

zašto bi maštao?računaj sam.100 ME ulažu Kazahstanci da bi postali vlasnici 60 posto Dine a sa tim novcem otplaćuju vjerovnike,plačaju radnike i investiraju početnih 10ME.Željeli bi biti vlasnici čitave Dine i poboljšači su ponudu samo čekaju signal od vijeća jer se, naravno trenutno vode psihološki ratovi oko cijene-kupac bi htio što jeftinije a prodavatelj je svjestan vrijednosti .Iašto ta ponuda ne bi mogla iznositi za 40 posto narednih 100 miliona E.
kao dioničaru i meni je jasno da ako Kazahstanci kupe 60 posto Dine i pokrenu proizvodnju,cijena Diokijeve dionice biti će vrlo zanimljiva.
da li se netko sjeća koliko je Diokijeva dionica procijenjena u Predstečajnoj nagodbi?-100 kuna.-ja je nisam tako procijenio već stručnjaci.


zašto bi maštao?računaj sam.100 ME ulažu Kazahstanci da bi postali vlasnici 60 posto Dine …

Ti si tumačiš neprovjerene novinarske natpise kako tebi pašu, isto kao i još neki pojedici na ovom forumu. Zato si tu di jesi. Skupa s njima. Sva navodna ulaganja kazahtanaca u ovim iznosima o kojima pišeš se odnose na daljnja ulaganja u pogone tokom godina (pa se baratalo i ciframa od milijardu eura)

Mislim jasno je da od toga nema ništa, ali i da bude ti silni novci se odnose na eventualna daljnja ulaganja, a ne na otkup potraživanja u tim iznosima.

Onih 8 milja eura, to je ono što te zanima jer toliko nude diokiu za dinu (60 posto). A to ti nije dosta ni za isplatiti radnike, a onda znas di si u tome ti kao dionicar


Iašto ta ponuda ne bi mogla iznositi za 40 posto narednih 100 miliona E.

evo vidiš šta pišeš… kojih ostalih 40 posto, po predstečajnoj dine, dioki ima 60 posto vlasništva nad njom i kad jednom isplate tih 60 posto to je to, nema više ništa dioki s dinom. Ostaje samo hrpa željeza koje ide na otpad i ledine pod hipotekom – to je dioki. tj dioki u stečaju. A dina može mijiarde profita stvarati, a ti nemaš ništa s tim jer dioki nema ništa s njom.

meni je nevjerojatno da moram ovakve stvari tu pisati na forumu ljudima koji kao prate ovu firmu i imaju dionice godinama. Mislim pa to su osnove ljudi…

Mislim da se ne razumijemo baš najbolje,Kazahstanci-ako kupuju,pazi ako,jer još nisu kupili, i ne zna se da li će uspjeti,sve dok to ne učine,ako učine- najprije kupuju dug od vjerovnika a to su Hypo,Zaba i Hep pa stoga valjda i pregovaraju sa njima svo ovo vrijeme.A potom ako žele mogu dati ponudu i za Diokijev udjel koji im se može ali i ne mora prodati a koji ti procjenjuješ na 8 ME.Nakon ove tvoje MRAK procjene o vrijednosti Diokijeva udjela u Dini,svaka daljnja rasprava je suvišna.
Sa druge strane pregovori se mogu ostvariti jedino kad se ostvare a još nisu i nema,naravno garancija da hoće.No,zašto ne bih bio optimist?Zašto bih vjerovao da će neke tajanstvene persone iz vlade srušiti pregovore.Sve će se saznati netko će morati snositi odgovornost za destruktivno,sebično ponašanje.



Iašto ta ponuda ne bi mogla iznositi za 40 posto narednih 100 miliona E.

evo vidiš šta pišeš… kojih ostalih 40 posto, po predstečajnoj dine, dioki ima 60 posto vlasništva nad njom i kad jednom isplate tih 60 posto to je to, nema više ništa dioki s dinom. Ostaje samo hrpa željeza koje ide na otpad i ledine pod hipotekom – to je dioki. tj dioki u stečaju. A dina može mijiarde profita stvarati, a ti nemaš ništa s tim jer dioki nema ništa s njom.

meni je nevjerojatno da moram ovakve stvari tu pisati na forumu ljudima koji kao prate ovu firmu i imaju dionice godinama. Mislim pa to su osnove ljudi…
[/quote]

vi nikada da usijete procijenit pravu vrijednost i otkup potraživanja.

po mojoj procjeni ako Kazahstanci doista otkupe dugove Dine i postanu 60 postotni vlasnici i pokrenu proizvodnju,vrijednost dionice Diokija bi mogla biti uskoro od 10-pa prema gore -do 30 eura-ne kuna-eura.Naime, Dioki je sa preostalom imovinom u stanju vratiti preostali (ili najveći dio) dug (ako se izuzme unutrašnji on bi bio 1O0-120 ME i 100 posto.
Zato se Kazahsztancima i isplati da kupe udio vlasnika i dioničara Dine (Diokija)sada-ali nadam se da imamo pregovarače koji su svjesni što se prodaje-dragulj.
Velik je novac u [emo_palacg]pitanju.

u stvari, čini mi se kada bi Kazahstancima Dioki prodao svoje dionice povoljno oni bi bili najsretniji,jer bi trenutno mogli iskeširati i vjerovnike Dine i Diokijeve vjerovnike i postali 100 postotni vlasnici Dine.
Ali cijena, po meni bi trebala biti oko 250 ME (tada bi Dioki bio u plusu ali bez proizvodnje).A sada su Kazahstanci spremni platiti,za sve, po mojoj procjeni-nisam nikakav insajder- možda i manje od 200ME.
U predstečajnoj nagodbi, po sjećanju Dina je procjenjena na 180ME.,no to je premalo,doista premalo za Dinu.250 somova eurića-O.K.Mogu reći da sam blagi optimist-ovdje bi moglo doći do deala-isplativa je ta cijena i Diokiju i Kazahstancima.

New Report

Close