DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znam da ovo čitaju odgovorni u firmi pa bi im postavio jedno normalno pitanje?Kamo su novci od voženja željeza dobro svi mi znamo koji radimo tamo da se zeljezo iz Diokia i Dine vozilo van do nedavno potvrdeno iz Metisa


Znam da ovo čitaju odgovorni u firmi pa bi im postavio jedno normalno pitanje?Kamo su novci od voženja željeza dobro svi mi znamo koji radimo tamo da se zeljezo iz Diokia i Dine vozilo van do nedavno potvrdeno iz Metisa

Pa šta zbilja misliš da ni oni plaću ne dobijaju kao vi 🙂 Uvijek postoje jednakiji od jednakih 🙂

Pare vam je potrošila stećajna




@Sava

Vaš link …[/url]

Ministar Vrdoljak govori o milijardu eura ulaganja.

Kako na zemljište otpada 15 % investicije, u ovom slučaju 20 % jer ovakvi uvjeti luke ne postoje nigdje u Jadranu, molim te izračunaj koliko će DIOKI dobiti za zemljište.

Bez obzira čije je vlasništvo.[emo_smijesak]
Naime, bez obzira na izvlaštenje mora se platiti tržišna cijena zemljišta.

Naravno, sva lova prvo ide na plaće i otpremnine radnika.

Oni su u prednosti. Nadam se da je DINA u stečaju ili radnicima isplaćuje plaće.

Lp

Ma daj molim te ne trabunjaj.Dini pripada 18 posto od cijene zemljista znaci negdje oko 4 milijuna eura.Podijeli to na Dinu i Dioki i svako dobije 2 milijuna eura to ti je otprilike za tri plače.Dok drzava otkupi to zemljiste ljudi ce umrijeti od gladi zato ne rise
[/quote]

A Vi ne govorite g.luposti.

Kao prvo DINI ne pripada ništa, već sve pripada DIOKIJU.

Kako je Dioki u stečaju onda je i to zemljište u stečajnoj masi.

Može HYPO banka imati zbog kredita zabilježbu i na cijelo zemljište, prednost po hrvatskom zakonu imaju radnici za plaće i otpremnine.

Cijena zemljišta se procjenjuje po LOKACIJI, LOKACIJI, LOKACIJI i namjeni.

Ako je ulaganje za LNG terminal jedna milijarda dolara onda 18% nije 4 miliona dolara, već koja nula više.

A Nilski konj nemre prodat zemlju državi prije nego isplati plaće i otpremnine radnika DIOKIJA, a time i Dine.

Lp

Lp

[b]black magic[/b]

nemore ovdje ništa bez Diokia- to bi trebalo svima biti jasno,
stečajna mora dati priopćenje za javnost koja potraživanja su otkupljena i dali još uvjek postoji razlog za stečaj DIOKIA..



a što ako se Dina riješi i otkupe potraživanja ..

Onda Dioki nije više u stečaju..

nego gdje je? Kazahtanci otkupe 60% dine od diokia (jer kao prosla je predstecajna dine pa dioki ima toliko), dioki isplati vjerovnike u tom iznosu, točnije jedan manji dio vjerovnika, točnije dio potraživanja radnika. A ostalih potraživanja ostaje boli glava.

I gdje bi onda bio nego i dalje u stečaju?

jbt lacoste pa ti još nisi skužio šta znači stečaj…
[/quote]

Pa svugdje u svijetu smisao stečaja je da se firma ponovo stavi na noge, ponovno počinje proizvoditi i počinje vraćati svoje dugove vjerovnicima.

Drugim riječima da ponovno počne donositi profit i da se izvuče iz dubioza.

U principu nema nikakve razlike između stečaja i predstečaja, cilj je isti.

Ja vidim jaaako puno firmi na ZSE koji su u stečaju pa se i dalje njima trguje na burzi.

I kolege, kaj ste toliko nervozni.

Bojite se da bi DIOKI se mogao vratiti na burzu?

Vidim da dosta Vas tu navija da se Dioki likvidira i zatvori.

To mi nije jasno, pa bi molio da to malo razradite.

to kao da ja otiđem npr. recimo Dalekovod (čiji je modus operandi izvlačenja novca iz firme potpuno isti kao na DIOKIJU) i navijam da se firma zatvori a radnici otpuste.

I da, da se delistira sa ZSE.

Lp

[b]black magic[/b]


Ovdje je i vise nego očigledno tko se stiti a to je Robert Ježić i to ga stite ljudi koji to nebi smjeli a DORH nije poslan u Dinu jer je to izmisljotina

Uopće nije tajna tko je odgovoran za stanje u Diokiju.
To je g. Robert Ježić.

Da razjasnimo jednu stvar zauvijek.
Dioki i Dina mogu bez problema raditi pozitivno.

G. Robert Ježić je vodio tvrtku tako da je isisavao novac iz nje (nešto kao na Dalekovodu), zaduživao tvrtku a novce skupljao na raznim švicarskim i inim računima kao i tvrtkama.

A sada nakon što je pokrao vrijednosti dva DIOKIJA, želi još jednom prodati taj DIOKI.

Naravno, nije g. Robert Ježić to sam radio, već je imao i tihe partnere.

Ali gledajte, meni je dosadilo u Hrvatskoj igrati nekog ZOROA, borca za pravdu.

Ja sam bio uvjeren da će hrvatska država zbog svih dugova prema državnim poduzećima uzeti natrag DIOKI.

Ako je u ovoj državi interes da se neki ljudi neometano bogate na račun Hrvata, jer je to navodno “kapitalizam”.

Ja ne mislim tu glumiti ni policajca, ni isljednika.

Ono što znam, da DIOKI može raditi pozitivno i izvoziti svoj proizvod.

Ako to Hrvatskoj državi nije važno, koja je izgradila taj Dioki (INA) a onda poklonila g. Ježiću…..

Sad će netko napisati da petrokem. industrija nije strateška.

Ma ni ne mora biti.

Imate neke industrije koje Vam naproste donose dobit.

Petrokemijska je jedna od njih.

Lp[emo_cool]

[b]black magic[/b]

eh lula, lula… lijepo ti pišeš ali ništa od toga svega 🙁 prošo voz

@LULA
Pa svugdje u svijetu smisao stečaja je da se firma ponovo stavi na noge, ponovno počinje proizvoditi i počinje vraćati svoje dugove vjerovnicima.

Drugim riječima da ponovno počne donositi profit i da se izvuče iz dubioza.

U principu nema nikakve razlike između stečaja i predstečaja, cilj je isti.

Ja vidim jaaako puno firmi na ZSE koji su u stečaju pa se i dalje njima trguje na burzi.

I kolege, kaj ste toliko nervozni.

Bojite se da bi DIOKI se mogao vratiti na burzu?

Vidim da dosta Vas tu navija da se Dioki likvidira i zatvori.

To mi nije jasno, pa bi molio da to malo razradite.

to kao da ja otiđem npr. recimo Dalekovod (čiji je modus operandi izvlačenja novca iz firme potpuno isti kao na DIOKIJU) i navijam da se firma zatvori a radnici otpuste.

I da, da se delistira sa ZSE.

Lp
————————————————————-

Znaju oni to svi dobro ,stoga nema razloga da se ne pokrene zahtjev na ZSE -da se trguje u MTP-tržištu.

Uz uređeno tržište, Zagrebačka burza upravlja i Multilateralnom trgovinskom platformom (MTP-om).

Sukladno odredbama Zakona o tržištu kapitala, MTP nema isti status kao uređeno tržište. Obzirom na niže zahtjeve koji se postavljaju pred izdavatelje instrumenata i instrumente kojima se trguje na MTP-u, rizik investiranja u takve instrumente može biti veći od rizika investiranja u instrumente kojima se trguje na uređenom tržištu.

Neovisno o navedenom, za instrumente primljene na MTP postoji minimum javno dostupnih informacija kako bi se ulagateljima omogućilo donošenje utemeljenih investicijskih odluka.

MTP Zagrebačke burze podijeljen je na:
•MTP – Fortis
•MTP – Alter
•MTP – X


Pa svugdje u svijetu smisao stečaja je da se firma ponovo stavi na noge, ponovno počinje proizvoditi i počinje vraćati svoje dugove vjerovnicima.

ne, smisao stečaja je namirenje vjerovnika!
ako se pri tome firma može spasiti – super! ali poanta je da u stečaju prijašnji vlasnici ostaju bez vlasništva, a novi vlasnici postaju ili vjerovnici ili treće osobe kojima se firma proda da se namiri vjerovnike! dakle, prvenstveni cilj stečaja je namirenje vjerovnika!

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

@ nikolson

Dobro jutro!

A o čemu ja pričam.

Proizvodnjom i proizvodnjom profita vjerovnici će se imati od kuda naplatiti.

Vidim da pišete i na dalekovodu.

Dajte mi onda objasnite koja je svrha kupnja dionica Dalekovoda?
Vi kupujete nešto čega neće te biti vlasnik, a vjerovnici će se namiriti..

Ispada da svi kupci i dokapitalizatori Dalekovoda isplaćujete vjerovnike Dalekovoda a po vašoj logici svi prijašni vlasnici Dalekovoda više nisu vlasnici.

To Vama nije be.dasto?

[b]black magic[/b]

@lula
poanta je u promjeni vlasništva kod stečaja! jer vlasnici Diokia će zbog stečaja 99,99% sve izgubiti, a kod DLKV nema stečaja, što znači da ostaju i dalje vlasnici. druga je stvar što će milijuni novih dionica koje dolaze u DLKV po 10 kn zabetonirati cijenu na duže vrijeme oko 10-15 kn

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

New Report

Close