DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidi se da sindikalac koristi termine kao bivši ministar “JASNO REĆI” zannima me di je to pokupija?



————————————————————–

Bilo bi stvarno vrijeme da izađu u javnost koja ,o kojoj izdašnijoj ponudi se radi , koliki je ukupni iznos novaca i kolika je cjena dionice .
?????

Gos: stečajna upraviteljice, obavjestite javnost o tome.

Zašto da izlazi u javnost, nema nikakve obaveze prema dionicarima vec samo vjerovnicima, a s odborom vjerovnika valjda surađuje.
[/quote]

Čisto iz stvari ,da se otklone špekulacije i utvrdi činjenično stanje, ako ministar gospodarstva da izjavu ,da su neka potraživanja otkupljena onda treba i znati koja, kolika je vrijednost DINE ,koliko iznosi poboljšana ponuda od strane strateškog partnera ,i po koliko se vrednuje dionica DINE , jer je to vlasništvo Dioki -grupe

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Giacometti-Netko-zeli-da-pregovori-propadnu-pa-da-onda-jeftino-kupi-Dinu


http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Giacometti-Netko-zeli-da-pregovori-propadnu-pa-da-onda-jeftino-kupi-Dinu

to je tekst od današnjeg dana.

Neka objave koliko iznosi izboljšana ponuda za DINU i vrijednost po dionici .


@joka14
– gdje je onaj tekst što ste postali – dioničari diokia su i dioničari DINE.

molim da se, istine radi, naslov topika promijeni u “DIOK (Dioki d.d.-u stečaju)” kako je sada službeni naziv ove propale firme. hvala!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!



http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Giacometti-Netko-zeli-da-pregovori-propadnu-pa-da-onda-jeftino-kupi-Dinu

to je tekst od današnjeg dana.

Neka objave koliko iznosi izboljšana ponuda za DINU i vrijednost po dionici .


@joka14
– gdje je onaj tekst što ste postali – dioničari diokia su i dioničari DINE.
[/quote]
Izdvajanje Dine Ne znaju što će biti s nekoć vrijednim dionicama tvrtke
Prošlotjedna najava ministra Čačića da će se Dina izdvojiti iz DIOKI grupe i da će DIOKI u stečaj, na burzi je spustila dionice te tvrtke u crveno, ali i zabrinula neke dioničare koji strahuju da bi taj proces mogao utjecati na vrijednost njihovih dionica.
Našem Stručnom timu obratio se čitatelj koji je bio dugogodišnji djelatnik DIOKI-ja, a koji je vlasnik dionica DIOK-R-A. Kao zaposleniku bila mu je omogućena kupnja tih dionica po povoljnijoj cijeni, pa je iskoristio priliku.

Kupio ih zbog izgradnje LNG terminala

Sada ga zanima kako će izdvajanje Dine iz DIOKI-ja utjecati na vrijednost njegovih dionica. Priznaje, kada ih je kupovao, prvenstveno je to učinio zbog potencijalne izgradnje LNG terminala na Krku.

Ukoliko želi posjedovati dionice pravnog tijela na čijem zemljištu će se (možda) graditi LNG terminal, zanima ga hoće li trebati kupiti dionice Dine (kada bude moguće) ili njegove dionice i dalje vrijede i za Dinu, kao i onda kada ih kupio, bez obzira što “Žitnjak” ide u stečaj.

Podsjetimo, prije nekoliko dana potpredsjednik Vlade Radimir Čačić kazao je da DIOKI ne može opstati te da mora u stečaj. Najavio je da će se Dina izdvojiti iz DIOKI grupe, a da će se odnosi s bankama regulirati kroz imovinu koju imaju na Žitnjaku i LNG-u. Prema ministrovim riječima, Dina će nastaviti proizvodnju.

Konzultant Emanuel Vlačić podsjeća da je Dina petrokemija d.d. u stopostotnom vlasništvu DIOKI-ja d.d., te da to znači da je svaki dioničar (suvlasnik) DIOKI-ja d.d. ujedno i suvlasnik Dina petrokemije d.d. (posredno i proporcionalno). Iz tog razloga će buduće sudjelovanje postojećih dioničara DIOKI-ja u vlasništvu nad Dinom ovisiti o daljnjem raspletu situacije, ali, ističe naš sugovornik, neupitno je da će dioničari posrnule tvrtke interesno sudjelovati u tom procesu.
Niz mogućih raspleta

Agonija dužnika Banka nam je rekla da je taj kredit za nas najbolji, sad plaćamo dvostruku ratu

“Dionice Dine mogu se naprimjer prenijeti s DIOKI-ja neposredno na njegove dioničare, uz umanjenje imovine i kapitala samog DIOKI-ja (kao da umjesto jedne novčanice od 100 kn dobijete dvije od 50 kn). Međutim, ovakav rasplet nije vjerojatan s obzirom na predstečajnu poziciju DIOKI-ja. S druge strane, DIOKI može prodati Dinu trećem kupcu, u kojem će slučaju priljev (novac) od prodaje pripasti DIOKI-ju, tj. posredno njegovim dioničarima, ali oni (tj. njihov DIOKI) više neće biti vlasnici Dine. Također, moguće je da se Dina dokapitalizira ulogom neke treće strane, koja time stječe određeni udjel u društvu (kupnjom novoizdanih dionica). U takvom slučaju DIOKI neće ostvariti novčani priljev, ali će (teoretski) njegovo (sada smanjeno) suvlasništvo u Dini s vremenom vrijediti više zbog jače financijske pozicije društva i zdravijeg poslovanja”, objašnjava Vlačić.
Dodaje da postoji još cijeli niz mogućih raspleta, ali, ističe, svaki od njih će se interesno reflektirati na dioničare DIOKI-ja.

Radnici Dine blokirali ulaz u pogone, traže isplatu plaća
Drama u OmišljuRadnici Dine blokirali ulaz u pogone, traže isplatu plaća

“To je neupitno. Međutim, svaki takav interes ostvaren od Dina petrokemije d.d. pribrajat će se ukupnoj poziciji DIOKI-ja d.d., koja (blago rečeno) nije sjajna. Dioničari DIOKI-ja će tako u konačnici sudjelovati u finalnoj, saldiranoj vrijednosti DIOKI-ja d.d. bez obzira na izdvojeni financijski efekt od Dina petrokemije”, zaključuje konzultant Vlačić.

Ivana Barać
09.07.2012.
http://danas.net.hr/hrvatska/izdvajanje-dine-sto-ce-biti-s-dionicama-dioki-ja [danas.net.hr



A o čem ti zboriš ako ne znaš što je LPG a što je LNG?

Ja znam koja je razlika, ali ja zivim u Hrvatskoj a ne u USA di se na benzinskim postajama toci LPG koji je dobiven preradom nafte a ne iz zemljinog plina.
Zborim na poslovnom forumu na temi DIOKI u kontekstu LNG terminala na Krku i ideji o prelasku svih automobila, kamiona,brodova na plin kako bi terminal imao korisnike, a ti o situaciji u USA?

Ja kazem da i danas imamo dovoljne kolicine LPG-a na otvorenome trzistu i da je nemoguce realizirati tu ideju da svi pocnu koristit plin a pogotovo jer kamioni i brodovi su dizelasi a 45 000 kamiona necemo zamjeniti u drzavi kako bi LNG imao smisla. Vi pricate i namecete tehnoloska dostignuca i teorecke mogucnosti, dok se ja drzim realnosti, ta ideja je nemoguca i basna na tolko nivoa da se povlacim od daljnjeg komentiranja, a i odavno je preslo u trolanje 🙂

[/quote]

Malo se upusti u Analizu rizika a u svezi primarnih energenata koji su neophodni za kontinuitet poslovanja poslovnih subjekata u RH.
Kako može postojati kontinuitet poslovanja ako se na vremenskoj crti pojavljuje diskontinuitet nafte?
Moje razmišljanje je više strateško i u tom smislu glede SEKTORA prometa, LNG na Omišlju je izuzetna prilika jer na ovoj strani jadrana nemaju ga ni talijani, a gravitira na čitava srednja i jugoistočna Europa.


molim da se, istine radi, naslov topika promijeni u "DIOK (Dioki d.d.-u stečaju)" kako je sada službeni naziv ove propale firme. hvala!

a što ako se Dina riješi i otkupe potraživanja ..

Onda Dioki nije više u stečaju..


a što ako se Dina riješi i otkupe potraživanja ..
Onda Dioki nije više u stečaju..

ako…ako…ako
sad je u stečaju i točka!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!



a što ako se Dina riješi i otkupe potraživanja ..
Onda Dioki nije više u stečaju..

ako…ako…ako
sad je u stečaju i točka!
[/quote]

sve se to može promjenit preko noći.



molim da se, istine radi, naslov topika promijeni u "DIOK (Dioki d.d.-u stečaju)" kako je sada službeni naziv ove propale firme. hvala!

a što ako se Dina riješi i otkupe potraživanja ..

Onda Dioki nije više u stečaju..
[/quote]
nije u stecaju 40% [emo_vrtimise]

Kupac želi kupiti što jeftinije.No i Jež nije pao sa grane.
Cijena Dine?Ispod 200 ME-prodavati-Ne i Ne!

New Report

Close