DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Amerika je preko Dow chemicala i američkih banaka uložila stotine milijuna dolara pa nije uredu sada to prodati nekome trećem.
To je na neki način bezecirano njihovim ulaganjem iz 80-ih prošlog stoljeća.
Uostalom tko zna na koji je način npr Ina nakon toga stekla 100% u Dini – Ameri nisu nikada isplaćeni, čini mi se.

Savo, kao i mnogo toga i ovdje ti se loše čini…

Nikakva dogovanja prema Dow Chemicalu ne postoje. To je riješeno vrlo brzo nakon što su se Ameri povukli sa Omišlja.

Čak i kada se išlo u rekonstrukciju LDPE postrojenja i prelazak na novu tehnologiju između ostalih, pregovaralo se i sa Dow Chamicalom, čak su ameri dali dosta podataka o tome na što treba obratiti pažnju.

Inače nisu imali financijskog interesa u tome koliko se sjećam (premali kapacitet) ili nešto slično. Komunikacija sa njima je bila sasvim normalna.

Kazahstanska-naftna-tvrtka-preuzima-Dinu???
Svaka osoba koja ima prijatelja novinara u NL, može mu naručiti članak kakav želi i on će to bez provjere objaviti. PROVJERENO !!!
Ostale novine i portali tu su vjest prenijeli. Toliko o objektivnosti.

da li sam dobro vidio da je u petak dražba za EPSIK nerealizirana,te je zakazana nova za 18. lipnja za 10.200.000 kn::: dobro su snizili cijenu


da li sam dobro vidio da je u petak dražba za EPSIK nerealizirana,te je zakazana nova za 18. lipnja za 10.200.000 kn::: dobro su snizili cijenu

ne znam kako je proslo za eps, a 18 6 je za polistiren – doki

Eto sredina sestog mjeseca, pa sljedi ljetna fjaka negdje do 20.07, tada bi se Predrag mogao pojaviti s novim strateskim partnerom, koji je eto vec sve dogovorio, a dina stoji i hrđa evo vec tri godine. Beeeeeeeee[emo_vrtimise]

@lula

nažalost da


Eto sredina sestog mjeseca, pa sljedi ljetna fjaka negdje do 20.07, tada bi se Predrag mogao pojaviti s novim strateskim partnerom, koji je eto vec sve dogovorio, a dina stoji i hrđa evo vec tri godine. Beeeeeeeee[emo_vrtimise]

Slažem se, treba podržati one druge sindikate koji su do sada pametno šutili, i još uvijek čekaju i smišljaju plan. Sigurna sam da imaju podršku velike većine radnika. Svaka čast mangupe što si ispravno detektirao problem, iako bi se najvjerojatnije sve brže riješilo da nije bilo poplava, ili da hrvatska nije izgubila od Brazila.

nema kruha od Kazahstanaca ukoliko interes nije Amera ili Britanaca.[emo_beztona]

Čujem da je Giaccometi opet nešto govorio na radiju… navodno se sad čeka 30.06.

Ne komentiram ništa.



Eto sredina sestog mjeseca, pa sljedi ljetna fjaka negdje do 20.07, tada bi se Predrag mogao pojaviti s novim strateskim partnerom, koji je eto vec sve dogovorio, a dina stoji i hrđa evo vec tri godine. Beeeeeeeee[emo_vrtimise]

Slažem se, treba podržati one druge sindikate koji su do sada pametno šutili, i još uvijek čekaju i smišljaju plan. Sigurna sam da imaju podršku velike većine radnika. Svaka čast mangupe što si ispravno detektirao problem, iako bi se najvjerojatnije sve brže riješilo da nije bilo poplava, ili da hrvatska nije izgubila od Brazila.

[/quote]
Cemu sarkazam Angelina? Ja se samo pitam dali je bolje ne ciniti nista ili se balamirati u novinama? Koji je ovo strateski partner koji samo sto nije? Koji je Predragov kredibilitet nakon koje po redu blamaze po novinama? Dali je on zaista toliko naivan ili radi za neciji interes? Mislim mene bi bilo sram.

Kazahstanci žele Dinu, pregovori napreduju
AUTOR: Olga Mandić
OBJAVLJENO: 06.06.2014 11:20
Dolaze li bolji dani za omišaljsku Dinu? Kazahstanska tvrtka zainteresirana za kupnju Dine Petrokemije u Zagrebu uspješno pregovara s ključnim vjerovnicima, no postupak preuzimanja vrlo je složen zbog stečaja Diokija, stopostotnog vlasnika Dine. Kazahstanski pregovarači po tko zna koji put i ovih dana borave u Zagrebu.

Iako bi to željeli što prije, Investicijski fond Devon, odnosno kazahstanska naftna kompanija Kazakh Oil još ne može preuzeti vlasništvo nad Dinom petrokemijom u Omišlju. Nisu još potpisani svi ugovori, ali pregovori s ključnim vjerovnicima idu u dobrome smjeru, kaže predsjednik uprave Dine Fabio Giacometti: Pregovori idu u takvom pravcu da očekujemo završetak do kraja ovoga mjeseca. Nažalost, sve se to oteglo daleko više nego što bismo i mi i oni htjeli.

Jedan od ključnih igrača je Zagrebačka banka koja je uložila žalbu na predstečajnu nagodbu. Giacometti ističe da je napisan nacrt ugovora investitora i banke, a mogao bi biti potpisan tijekom idućeg tjedna. S obzirom da je Dina u 100-postotnom vlasništvu Dioki-ja u stečaju, kako će se to riješiti? Giacometti upozorava da je o vaganju riječ: Dioki želi prodati, investitor kupiti, ali dionice nisu vrednovane na burzi, pa je riječ o procjenama. Pitanje je kolika će biti cijena.

Potencijalni investitori dolaze i odlaze, ali Dinini pogoni nikako da ožive. Giacometti naglašava: Ovi investitori su prvi koji imaju svoje energente i svoju sirovinu, tako da je ovo potpuno drugačija priča od onoga što je bilo prije. Istina je da žele pokrenuti proizvodnju što prije, ali kada bi to moglo biti, teško je reći. No, prije nego što kemikalije uđu u petrokemijski kompleks morat će se obnoviti atesti i obaviti sva potrebna ispitivanja u postrojenjima. Predviđena je i isplata svih zaostalih plaća, ali kad – ne zna se.

Valja sačekati do 30. lipnja. Javlja Olga Mandić:

New Report

Close