DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako da je nemoguće da DINA nije u stečaju.
Stečajna upraviteljica DIOKIJA je trebala odmah sjesti na sve kćeri DIOKIJA i ako one imaju imovinu ovršiti ih.

Sve je moguće – Dioki je na sebe preuzeo kompletan dug Dina Petrokemije, što je i logično i zakonito jer je 100% vlasnik dina Petrokemije i odrgovara za dugove!
A za tvoju informaciju stečajna upraviteljica može raspolagati imovinom koja nije pod ovrhom, a takve je malo ili je male vrijednosti.
Dakle stečaj i nije stečaj jer se praktično ne može provesti zbog ovrha, pa je stoga na neki način i protuzakonit.
Jer stečaj je generalna ovrha po zakonu, pa ako se to ne može provesti nije ni trebalo biti stečaja.


Tako da je nemoguće da DINA nije u stečaju.
Stečajna upraviteljica DIOKIJA je trebala odmah sjesti na sve kćeri DIOKIJA i ako one imaju imovinu ovršiti ih.

Sve je moguće – Dioki je na sebe preuzeo kompletan dug Dina Petrokemije, što je i logično i zakonito jer je 100% vlasnik dina Petrokemije i odrgovara za dugove!
A za tvoju informaciju stečajna upraviteljica može raspolagati imovinom koja nije pod ovrhom, a takve je malo ili je male vrijednosti.
Dakle stečaj i nije stečaj jer se praktično ne može provesti zbog ovrha, pa je stoga na neki način i protuzakonit.
Jer stečaj je generalna ovrha po zakonu, pa ako se to ne može provesti nije ni trebalo biti stečaja.

Ne razumijem.

Dioki preuzima na sebe 100 % dugova, a ljudima ne isplaćuje otpremnine koje po zakonu imaju?

Pa čemu onda služi stečajna upraviteljica?

Da i ona napravi račun?

Inače ne slažem se s tobom.

Ako je sve pod ovrhom, onda neka se banke ovrše.

Ali onda Dioki nema više dugova,ak im je zemljište bilo jamac.

Nemreju imati i ovce i novce.

Po toj logici bi ih Dioki mogao tužiti jer ne plaćaju kao vlasnici komunalnu naknadu.

[b]black magic[/b]

[/quote]
LULA :

Kao prvo jedino zbog čega sam bio sretan što Dioki ide u stečaj je bio taj da se radnici odmah namire i dobiju svoje otpremnine.
Od stečaja je prošlo već 6. mjeseci, tako da je bilo dovoljno da po zakonu stečajni upravitelj napravi svoj posao.

Dioki je prvenstveno u stečaju zbog DINE i kredita koji su uzete za njezinu izgradnju.

Tako da je nemoguće da DINA nije u stečaju.
Stečajna upraviteljica DIOKIJA je trebala odmah sjesti na sve kćeri DIOKIJA i ako one imaju imovinu ovršiti ih.

Vidite da nema logike.
Naročito jer je struktura vlasništva DINE: Dioki, HEP i Zaba.


Što se tiče da nije bilo ozbiljnih investitora, ne mogu se složiti.

Katar, Turci koji su 5 miliona dolara uložili za plaće i pokretanje proizvodnje.
Rusi su bili jako ozbiljni kupci, ali naprosto vanjska ulizička politika Hrvatske priječi bilo koji ulaz kapitala iz RUSIJE, KINE, Malezije, Indonezije….cijelog tog lonca.
[/quote]

Stvarno ste optimist ako ste mislili da će se “radnici odmah namiriti i dobiti otpremnine” kad Dioki ode u stečaj.
Kažete da je od stečaja Diokia prošlo 6 mjeseci. Od početka ove agonije prošlo je 2 i pol godine. Naravno da je bilo “dovoljno vremena” za mnogo štošta. Zašto taj kaos traje i dalje, druga je priča.
Dioki NIJE u stečaju “prvenstveno zbog DINE i kredita koji su uzeti za njenu izgradnju”.
I još jednom – DINA nije u stečaju. Ne znači da neće biti, ali (još?)nije.
Naravno da u cijeloj priči nema logike. Da ima – sve bi odavno bilo riješeno, a ne bi se kiselili 2 i pol godine.
I ,ne – ono nisu bili “ozbiljni investitori”. Ozbiljni investitori se ponašaju malo drugačije od onih koje smo imali prilike upoznati. Šta su oni glumatali i za čiji račun o tome bi se dalo nagađati.

Ljudi, zovite stećajnu upraviteljicu i pitajte za svoje novce!!!!!

http://www.seebiz.eu/kazahstanci-preuzimaju-dina-petrokemiju-do-kraja-tjedna/ar-88691/

Zanimljivo je da su svi ti “patka” članci objavljeni samo i isključivo u Riječkom Novom listu koji je bio u vlasništvu Roberta Ježića. Za ovakvu vijest, kad bi naravno bila istinita, potrgali bi se svi novinari a vijest bi bila na naslovnicama svih novina u RH preko cijele stranice!

Zanimljivo je i indikativno da o ovoj “gotovoj stvari” nema pojma ni odbor vjerovnika a ni skupština Dine. Ovo je opet samo mazanje oči raji i kupovina vremena. Da je to istina, već bi si svi ministri i ostala svita na sav glas pripisivali zasluge zajedno sa našom stećajnom upraviteljicom………

@ Sava

Dakle stečaj i nije stečaj jer se praktično ne može provesti zbog ovrha, pa je stoga na neki način i protuzakonit.
Jer stečaj je generalna ovrha po zakonu, pa ako se to ne može provesti nije ni trebalo biti stečaja.

Ovak. Ja nisam pravnik, makar u ovoj žabokrečini od države moraš biti MULTIpraktik da bi mogao preživjeti.

Ono što znam je da je DIOKI u stečaju.

Po novom stečajnom zakonu RADNICI imaju pravo prvenstva.

Što znači da sve banke, državne firme, različiti sumnjivi Holdinzi mogu imati koliko hoće ovrha.

Postupak je da radnici dobiju svoje plaće i otpremnine, a ovi ostali kaj im ostane.

Što će reči Sava da vaša teza ne drži vodu.

Zagrebačka banka, Hypo banka više NE MOGU vršiti ovrhe dok se radnici ne namire, što znači da gospođa stečajna upraviteljica može DELATI.

Znači kada bi se i Dina prodala, taj novac bi se prvo morao iskoristiti za radnike.

Pa svrha stečaja je bila da radnici izađu iz ove agonije.
Ni vrit ni mimo.

Meni nije jasno zbog čega radnici DINE nisu tražili stečaj?
Makar je po meni jaaakoo upitno da DINA nije u stečaju kao i sve firme u vlasništvu Diokija.
Ako ništa drugo stečajna upraviteljica, ako radi svoj posao, ih je trebala ovršiti, čitaj sterati u stečaj.

Makar ja još plan stečaja i obnove proizvodnje nisam vidio.

Ako je istina da Vi u Dini niste primili plaće, onda Upravu možete tužiti i ona ide u zatvor zbog neisplata plaća.

I POBOGU nemojte sami davati otkaz, jer onda gubite sva prava za otpremninu.
Potražite stručnu pravnu pomoć kad nemate Sindikate da Vas štite.
Ima pravnika pa mu obećajte postotak od dobiveni plaća i otpremnina.
Bolje platiti čovjeku koji će se onda boriti za Vas, nego da vas prevare.

Užas što se radi u Hrvatskoj u 21. stoljeću, i to u zemlji s tradicijom srpa i čekića.

LP

[b]black magic[/b]

@ Sava

Dakle stečaj i nije stečaj jer se praktično ne može provesti zbog ovrha, pa je stoga na neki način i protuzakonit.
Jer stečaj je generalna ovrha po zakonu, pa ako se to ne može provesti nije ni trebalo biti stečaja.

@LULA

Ovak. Ja nisam pravnik, makar u ovoj žabokrečini od države moraš biti MULTIpraktik da bi mogao preživjeti.

Ono što znam je da je DIOKI u stečaju.

Ono što ja i svi znaju je:

Kijac – nije u stečaju!
Piros – nije u stečaju!
Čuf – nije u stečaju
Dina – nije u stečaju!

A to o Kazakhstancima – to je po meni patka.
S nekim se razgovara a činjenica je da se razgovara ISKLJUČIVO s Amerima i to na državnoj razini zbog obostranih strateških interes.
Ima li stoga kakav Devon u Texasu?[emo_smijeh]

ima devon u teksasu i to pun love i pita za dioki i dinu,a generalni menadžer je dok holidej

http://www.tportal.hr/vijesti/biznis/336754/Cacic-se-kleo-u-njega-Josipovic-spominjao-Obami-a-od-investicije-ni-traga.html?utm_source=nasl_vijesti&utm_medium=klik_vijesti&utm_campaign=Track_nasl_vijesti

Kako bi provjerili te brojke, poslali smo upit direktoru Antunoviću, ali on je samo odgovorio da LNG Hrvatska koristi ljude iz Ministarstva gospodarstva, CEI-a te Plinacroa i HEP-a, bez spominjanja konkretnih cifri.

Najavio je da će do kraja lipnja imati svu potrebnu dokumentaciju za predaju zahtjeva za dugo najavljivanu lokacijsku dozvolu te da se zainteresirani investitori za gradnju LNG-a i dobavu plina u velikom broju javljaju iz cijeloga svijeta.

Koji su to nesposobni ljudi.

Već godinu dana rade gubitke.

Tek su pripremili dokumentaciju.[emo_vrtimise]

Jedino im fali glavna stvar da bi zatražili lokacijsku dozvolu.

ZEMLJIŠTE ZA LNG.[emo_zloban]

Da nije gospodin iz HNS-a?

Da li je zato DIOKI trebao u stečaj?

[b]black magic[/b]

Da mi je samo znati od kuda im lova za zemljište i koliko planiraju platiti. Za zemljište su se vrtile cifre i na bazi 80 milijuna eura. Naravno da još bar godinu dana ništa od toga

New Report

Close