DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ak ništa drugo, rezultat bi se trebao saznati uskoro, kažu do kraja tjedna


ak ništa drugo, rezultat bi se trebao saznati uskoro, kažu do kraja tjedna

Da, pogodim.

U petak![emo_zloban]

[b]black magic[/b]

Da zaključimo DIOKI KOJI IMA 65 % dionica i HEP (nije za g. Čermaka glasao, pa neće ni za DEMONE) neće podržati prodaju.

Naime, teško bi gospodin mali od palube Jahtašu, mogao objasniti Kopernikov obrat, naročito u sjeni zidarskog Rukovanja g. Obame i Hrvatskog predsjednika.

Naime, jasno je dano do znanja da Rusi i ex Ruske države nisu dobrodošle u Hrvatsku, kao i potreba da se vojska naoruža.

Očekujem da ćemo letjeti u Orlovima i Jastrebima.

Naravno veeeeeeeelike američke TEKSAS države ne bi lijepo gledale malog od palube da im biznis preuzmu nekakvi PADOBRANCI.

inače važnost LNG zbog ovog Vaš link …[/url]

je sve važnija mnogim zemljama, kao i zabrana Bugarskoj da gradi Južni tok
Vaš link …[/url]

Lp,[emo_cool]

[b]black magic[/b]

Wow!
Opet samo Novi list jedini ima nove informacije.
Opet ni riječi od uprave, investitora, vlade… nego se opet citira sindikalac, čak i na naslovnici.
Opet će rješenje biti do kraja tjedna.

Po stoti put ista priča. Pa tko nebi vjerovao u nju…

[/quote]
mangup : “To je tek pocetak agonije za Dinase.Nigdje se ne spominju radnicka potrazivanja. “
[/quote]

Ne slažem se da je to tek početak agonije (ako itko više i vjeruje u te bajke o novom početku DINE). Za radnike ništa ne može biti gore od ove sadašnje situacije. Fol su na čekanju, mjesecima bez ikakvih primanja, dužni su im 20 plaća, uprava ni u jednom trenutku nije poslala svojim “dragim zaposlenicima” (od kojih su mnogi i čitav radni vijek ostavili u DINI) nikakve informacije niti je u bilo kojem trenutku pokazala bilo kakvu brigu prema ljudima od kojih su mnogi u vrlo teškom položaju. Priča se da su neki ljudi dolazili u firmu moliti da im se da otkaz kako bi se mogli prijaviti na biro i imati kakve-takve prihode.U DINI je još dvjestotinjak ljudi (nekad, u neka bolja vremena ih je bilo skoro 800), nešto ih je pred mirovinom, neki su našli posao van HR a nisu dali otkaz, neki rade u fušu i pitanje je da li bi se više vratili… Tako da i da DINA opstane, biti će zanimljivo vidjeti s kojim kadrom oni misle pokrenuti pogone nakon dvije i pol godine ovog kaosa.
Zato je od ovog igrokaza koji traje već treću godinu, svako rješenje bolje. I pokretanje proizvodnje i stečaj i likvidacija i prodaja… I da se jednom zauvijek više otkače i svi ti menadžeri i sindikalci , sve jedan bolji i sposobniji od drugoga.


ak ništa drugo, rezultat bi se trebao saznati uskoro, kažu do kraja tjedna

Ali trziste vise ne reagira na nikakve vijesti. Cijena stoji ko ukopana. Mislim da se objavfi ponuda da cijena ne bi reagirala.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


mangup : "To je tek pocetak agonije za Dinase.Nigdje se ne spominju radnicka potrazivanja. "
[/quote]

Ne slažem se da je to tek početak agonije (ako itko više i vjeruje u te bajke o novom početku DINE). Za radnike ništa ne može biti gore od ove sadašnje situacije. Fol su na čekanju, mjesecima bez ikakvih primanja, dužni su im 20 plaća, uprava ni u jednom trenutku nije poslala svojim "dragim zaposlenicima" (od kojih su mnogi i čitav radni vijek ostavili u DINI) nikakve informacije niti je u bilo kojem trenutku pokazala bilo kakvu brigu prema ljudima od kojih su mnogi u vrlo teškom položaju. Priča se da su neki ljudi dolazili u firmu moliti da im se da otkaz kako bi se mogli prijaviti na biro i imati kakve-takve prihode.U DINI je još dvjestotinjak ljudi (nekad, u neka bolja vremena ih je bilo skoro 800), nešto ih je pred mirovinom, neki su našli posao van HR a nisu dali otkaz, neki rade u fušu i pitanje je da li bi se više vratili… Tako da i da DINA opstane, biti će zanimljivo vidjeti s kojim kadrom oni misle pokrenuti pogone nakon dvije i pol godine ovog kaosa.
Zato je od ovog igrokaza koji traje već treću godinu, svako rješenje bolje. I pokretanje proizvodnje i stečaj i likvidacija i prodaja… I da se jednom zauvijek više otkače i svi ti menadžeri i sindikalci , sve jedan bolji i sposobniji od drugoga.
[/quote]

Ja mogu samo reći da bi sada radnici trebali imati prednost u naplati svojih potraživanja.

Kako ste u stečaju, nije mi jasno da Vam stečajna upraviteljica nije dala otkaze?

Zbog čega bi u stečajnoj masi radili troškove kad nitko ne računa na Vas.

Moj Vam je savjet da lijepo zatvorite Krčki most.

Ako ste mogli to raditi kad je bilo investitora koji su željeli uložiti u Dioki, na čelu s predsjednicima sindikata, onda možete i sad.

Naravno one gluposti s dizanjem postrojenja u zrak ne dolazi u obzir.
A i toga je bilo.

Kud svi Turci, tu i mali Mujo.

Pa možda napokon netko počne raditi svoj posao.

Sve mi se čini da će institucije ove zemlje na Diokiju imati puuuuno posla.

Samo gledam i promatram, tko će prvi upasti u mrežu.

Lp

[b]black magic[/b]

inače važnost LNG zbog ovog Vaš link …[/url]

je sve važnija mnogim zemljama, kao i zabrana Bugarskoj da gradi Južni tok
Vaš link …[/url]

Lp,[emo_cool]

Total i E.ON te ostali članovi Adria LNG konzorcija idu u likvidaciju Adria LNG kompanije!
A to znači da je dokumentacija prodata za sada javnosti nepoznatom kupcu.
A taj je ne bi kupio da ne će graditi……



ak ništa drugo, rezultat bi se trebao saznati uskoro, kažu do kraja tjedna

Da, pogodim.

U petak![emo_zloban]
[/quote]

ne do petka ali skoro[emo_palacg]

Ja mogu samo reći da bi sada radnici trebali imati prednost u naplati svojih potraživanja.

Kako ste u stečaju, nije mi jasno da Vam stečajna upraviteljica nije dala otkaze?

Zbog čega bi u stečajnoj masi radili troškove kad nitko ne računa na Vas.

Moj Vam je savjet da lijepo zatvorite Krčki most.

Ako ste mogli to raditi kad je bilo investitora koji su željeli uložiti u Dioki, na čelu s predsjednicima sindikata, onda možete i sad.

Naravno one gluposti s dizanjem postrojenja u zrak ne dolazi u obzir.
A i toga je bilo.

Kud svi Turci, tu i mali Mujo.

Pa možda napokon netko počne raditi svoj posao.

Sve mi se čini da će institucije ove zemlje na Diokiju imati puuuuno posla.

Samo gledam i promatram, tko će prvi upasti u mrežu.

Lp

DINA nije u stečaju i nitko nije dobio otkaz.

Koji su to bili “ozbiljni” investitori?

Bajke o zatvaranju mosta su uvijek bile samo prazne sindikalne priče. Nikad nitko nije imao hrabrosti tako nešto učiniti. Prešetavanje preko pješačkih prijelaza, performansi pred portom uz kuhanje graha i slični igrokazi nikad nisu bile ozbiljne sindikalne akcije, kao što nikad nije ni postojao ozbiljan sindikat.

Mislim da su te priče završene. Sad je preostalo samo čekati rasplet. A on će doći, jel, evo već do kraja ovog tjedna. 🙂

http://www.tportal.hr/vijesti/biznis/336339/Kazahstanska-naftna-tvrtka-preuzima-Dinu.html?utm_source=nasl_vijesti&utm_medium=klik_vijesti&utm_campaign=Track_nasl_vijesti


Ja mogu samo reći da bi sada radnici trebali imati prednost u naplati svojih potraživanja.

Kako ste u stečaju, nije mi jasno da Vam stečajna upraviteljica nije dala otkaze?

Zbog čega bi u stečajnoj masi radili troškove kad nitko ne računa na Vas.

Moj Vam je savjet da lijepo zatvorite Krčki most.

Ako ste mogli to raditi kad je bilo investitora koji su željeli uložiti u Dioki, na čelu s predsjednicima sindikata, onda možete i sad.

Naravno one gluposti s dizanjem postrojenja u zrak ne dolazi u obzir.
A i toga je bilo.

Kud svi Turci, tu i mali Mujo.

Pa možda napokon netko počne raditi svoj posao.

Sve mi se čini da će institucije ove zemlje na Diokiju imati puuuuno posla.

Samo gledam i promatram, tko će prvi upasti u mrežu.

Lp

DINA nije u stečaju i nitko nije dobio otkaz.

Koji su to bili "ozbiljni" investitori?

Bajke o zatvaranju mosta su uvijek bile samo prazne sindikalne priče. Nikad nitko nije imao hrabrosti tako nešto učiniti. Prešetavanje preko pješačkih prijelaza, performansi pred portom uz kuhanje graha i slični igrokazi nikad nisu bile ozbiljne sindikalne akcije, kao što nikad nije ni postojao ozbiljan sindikat.

Mislim da su te priče završene. Sad je preostalo samo čekati rasplet. A on će doći, jel, evo već do kraja ovog tjedna. 🙂
[/quote]

Kao prvo jedino zbog čega sam bio sretan što Dioki ide u stečaj je bio taj da se radnici odmah namire i dobiju svoje otpremnine.
Od stečaja je prošlo već 6. mjeseci, tako da je bilo dovoljno da po zakonu stečajni upravitelj napravi svoj posao.

Dioki je prvenstveno u stečaju zbog DINE i kredita koji su uzete za njezinu izgradnju.

Tako da je nemoguće da DINA nije u stečaju.
Stečajna upraviteljica DIOKIJA je trebala odmah sjesti na sve kćeri DIOKIJA i ako one imaju imovinu ovršiti ih.

Vidite da nema logike.
Naročito jer je struktura vlasništva DINE: Dioki, HEP i Zaba.

Što se tiče da nije bilo ozbiljnih investitora, ne mogu se složiti.

Katar, Turci koji su 5 miliona dolara uložili za plaće i pokretanje proizvodnje.
Rusi su bili jako ozbiljni kupci, ali naprosto vanjska ulizička politika Hrvatske priječi bilo koji ulaz kapitala iz RUSIJE, KINE, Malezije, Indonezije….cijelog tog lonca.

Ali zaboravimo sve strane investore, kao i g. Čermaka.

Imamo Hrvatsku državu. Sjećate se da je Ježić trebao ostati samo na 1% dionica.

Mene nitko ne može uvjeriti da uz povoljni plin Dioki nije mogao normalno poslovati.

Isto tako se moglo pritisnuti INU za CH2=CH2 (eten).

jer kako je moguće da će INA, koja je uz HEP, Zagrebački Holding najveći vjerovnik.

Uz malo dobre volje (ili pod MUZ) Dioki je mogao i još može raditi.

U svakom slučaju će gospoda iz Vlade teško objasniti da se jedna petrokemijska ind. gasi, a druga spašava.

Na kraju krajeva moglo se ići i na burzu. Mnogi bi ljudi uložili svoj novac iz banaka u hrvatska radna mjesta.
A mogli su je i mirovinski fondovi dokapitalizirati.

Napraviti od Krka Las Vegas uz turizam cijele godine.
Očito nekima ne paše plin kao energent.

Lp

Al sam ga nadrobio, što ne znači da nisam u pravu.

[b]black magic[/b]

New Report

Close