DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dakle ti tvrdiš da u Sudskom registru ne piše ono što sam ja napisao da piše – to nije potrebno, možeš ptrovjeriti pa potvrditi ili opovrgnuti – u sudskom piše da je PSN sklopljena!

ajde baš dobro, a reci mi s kojim stratešlim partnerom (jer u PSN je pisalo s čermakovim croduxom)? Reci mi jel ide sve po planu PSN-a, proizvodnja se zahuktala i dugovi se vraćaju?

Ili možda ne ide ništa po planu pa je janiška rekao da treba provesti brzi stečaj?



Što radi naša stećajna upraviteljica? Zar ona nakon 6 mjeseci ustoličenja ne bi trebala podnjeti nekakav izvještaj Viječu povjerenika o tome što radi, što se događa, što je prodala i najvažnije GDJE SU NOVCI?

Za što daje lovu Lovroviću?

Nemojte mi zamjeriti, ali ipak se bojim da moja lova ne ode Paveliću za njegovu plaču!

Šta bi mogla raditi stečajna upraviteljica u firmi u kojoj je 99% imovine založeno a založni vjerovnik je Hypo Group Alpe Adria – odgovor je skoro pa NIŠTA bez odobrenja Hypoa.

Dalje – Ježić je iz Švice uložio žalbu na dio presude u slučaju Sanader – MOL, a u ime Dioki Holding AG pa sama ta činjenica da je uložena žalba, a morao je jer Švicarci u navedenom poslu nisu našli elemenata nezakonitosti jer je na taj iznos potpisan Ugovor i ovjeren u Švicarskoj, ima i političke reperkusije….

Nadajmo se da će s Hypom otići i Dioki novom vlasniku!
[/quote]

A da vi svi skupa barem načelno naučite malo što je stečaj i kako stečaj funkcionira?



Dakle ti tvrdiš da u Sudskom registru ne piše ono što sam ja napisao da piše – to nije potrebno, možeš ptrovjeriti pa potvrditi ili opovrgnuti – u sudskom piše da je PSN sklopljena!

ajde baš dobro, a reci mi s kojim stratešlim partnerom (jer u PSN je pisalo s čermakovim croduxom)? Reci mi jel ide sve po planu PSN-a, proizvodnja se zahuktala i dugovi se vraćaju?

Ili možda ne ide ništa po planu pa je janiška rekao da treba provesti brzi stečaj?
[/quote]

Pa sve preostale dugove Dine je preuzeo Dioki kao jamac ali i kao 100% vlasnik.
Ili ti trebam sada citirati stečajnu sutkinju i Zapisnik iz kojega je vidljivo da Dioki potražuje od Dine oko 800m kuna?
Neka zemljište – 2,8 milijuna m2 procjene kao kod Spačve pa se može vratiti sav dug X2!

kako je sad 100% vlasnik, a prošla je PSN i provodi se (po tebi)? Šta je pisalo u PSN dine, tko je u kojim omjerima vlasnik dine?

Nego sava evo forumaši kažu da se zahuktala modernizacija etilena, više im dimnjaci neće trebati, prelazi se na moderniju tehnologiju haha


kako je sad 100% vlasnik, a prošla je PSN i provodi se (po tebi)? Šta je pisalo u PSN dine, tko je u kojim omjerima vlasnik dine?

Nego sava evo forumaši kažu da se zahuktala modernizacija etilena, više im dimnjaci neće trebati, prelazi se na moderniju tehnologiju haha

Neka zemljište – 2,8 milijuna m2 procjene kao kod Spačve pa se može vratiti sav dug X2 a na Krku napraviti 10x veći etilen.

Politika je tako odlučila a sad je li to pametno odlučila ili je štetu napravila bumo videli.

Kada prvi potpredsjednik Vlade poruči prije 2-3 godine da Dioki ide u stečaj i naravno poslije ode u stečaj je li to politička odluka – jeste.
Je li Vlada odgovorna – jeste!

Županijski sud u Budimpešti odbacio privatnu tužbu protiv Zsolta Hernádija

Time je mađarski sud Hernádija, koji je u Hrvatskoj optužen za davanje mita bivšem premijeru Ivi Sanaderu u zamjenu za upravljačka prava nad Inom i za kojeg je raspisan europski uhidbeni nalog, proglasio nevinimVaš link …

http://www.dioki.hr/onama/slike/org_shema.GIF

nadam se da ce ovo pojasniti forumasima koliko se cijela situacija nepotrebno,nerazumno i nezakonito zakomnplicirala.. koliko znam zadnji plan je bio prisilno poslati dinu u stecaj i prodati je u paketu sa diokiem sto nema bas puno logike (posebno s tim sto je PSN dine potvrdena na sudu).. postavlja se pitanje sto sa kijac nekretninama,adrioilom i diokiplastikom? po zadnjim vijestima ukratko bi ovo znacilo da ce dina prodati u paketu sa dinom jer ce se dioki sastojati samo od dine.. nekima kijac nekretnine i adrioil zvuce ne vazno u ovoj prici al u ovoj industriji i samom imovinom od adrioila,dioki plastike i kijca bi se mogla nastaviti proizvodnja.. naravno postavlja se pitanje zasto bi kijac,adria…. pristali na to ali i sada se postavlja pitanje zasto bi pristali na ovo da samo dina nastavi proizvodnju jer je crodux odostao od PSN.. probajem naci sto je ovde proslo po zakonu i na logicni nacin ali ako bolje proucite toga nema u diokiu.. puno se pricalo ovde o lng terminalu i slicno ali drzava i svi zele sto prije baciti diokia u stecaj da se dokopaju toga.. pogledajte dva najvaznija strateska projekta u RH: Plomin C (termoelktrana koja koristi ugljen u turisticko privlacnoj istri) i LNG terminal.. nema bas velike poveznice je li tako? takoder treba se uzeti u obzir rusko-europska kriza i buducnost LNG-a.. bez obzira na sve termoelektrana koja radi na principu ugljena je buducnost hrvatske.. najbolje u svemu je “buducnost” hrvatske enegetike i petrokemije d.d. dok se profitabilna tvrtka sa vaznim strateskim polozajima baca u smece..



kako je sad 100% vlasnik, a prošla je PSN i provodi se (po tebi)? Šta je pisalo u PSN dine, tko je u kojim omjerima vlasnik dine?

Nego sava evo forumaši kažu da se zahuktala modernizacija etilena, više im dimnjaci neće trebati, prelazi se na moderniju tehnologiju haha

Neka zemljište – 2,8 milijuna m2 procjene kao kod Spačve pa se može vratiti sav dug X2 a na Krku napraviti 10x veći etilen.

Politika je tako odlučila a sad je li to pametno odlučila ili je štetu napravila bumo videli.

Kada prvi potpredsjednik Vlade poruči prije 2-3 godine da Dioki ide u stečaj i naravno poslije ode u stečaj je li to politička odluka – jeste.
Je li Vlada odgovorna – jeste!

Županijski sud u Budimpešti odbacio privatnu tužbu protiv Zsolta Hernádija

Time je mađarski sud Hernádija, koji je u Hrvatskoj optužen za davanje mita bivšem premijeru Ivi Sanaderu u zamjenu za upravljačka prava nad Inom i za kojeg je raspisan europski uhidbeni nalog, proglasio nevinimVaš link …

[/quote]
Sve netočno Sava kao i uvijek do sada!!!
Dioki nije otišao u stečaj političkom odlukom već zato što je već dugo vremena ispunjavao sve zakonske uvjete za odlazak u stečaj .
Vi ste od početka i u cijelosti bili u krivu i samo spamali na ovu temu.
Pozdrav

http://ovrha.hgk.hr/ocevidnik-web/#!pretrazivanje_pokretnina
Detaljni pregled predmeta
Trgovački sud ZAGREB
Broj predmeta St-1984/13
Vrsta predmeta
Više vrsta pokretnina
U prilogu
Laboratorijska oprema – Mapa 1 (2).pdf
Laboratorijska oprema – Mapa 2 (2).pdf
DIOKI OBR. 1 HGK.JPG
DIOKI OBR. 2. HGK.JPG
DIOKI OBR. 3. HGK.JPG
DIOKI OBR. 4. HGK.JPG
Ročište za predmet
Rok ponude 28.05.2014
Uvijet prodaje
Po načelu viđeno-kupljeno. Najpovoljnija ponuda je ona s najvišom cijenom i najpovoljnijim uvjetima plaćanja.
Jamčevina 10% ponuđene cijene.



morati će se rasčistiti situacija,ako je vjerovati neslužbenim pričama po metropoli-Gazprom je predao ponudu za DIOKI-NLG-INA.

bez nagovora na kupnju ili prodaju .

i da je kojim slucajom to istina, mozes si mislit kak bi se to dalo rusima
[/quote]

http://danas.net.hr/hrvatska/predsjednik-tvrdi-da-naftni-projekt-sudbinski-moze-promijeniti-hrvatsku

Razgovarao sam s najvažnijim svjetskim krugovima, kad je riječ o nafti, među njima i Exxonom. Riječ je o projektu koji može sudbinski promijeniti Hrvatsku. Bitno je da nitko, pa ni Rusija, nema monopol, već da postoji više mogućih dobavljača. Mi tome možemo doprinijeti na dva načina – Hrvatska je po svom položaju kadra biti ulaz za energente, kad govorimo o LNG terminalu na Krku, i ne samo o njemu. S druge strane, postoji ozbiljna nada da u Jadranu postoje nalazišta plina ili nafte. Naša Vlada je pripremila tender, i moram priznati da sam prvi put čuo takve pohvale za jedan tender kojeg je pripremila Hrvatska.”, kazao je predsjednik.

Nema nikakvih zabrana

Na pitanje uvjetuje li SAD energetsku politiku Hrvatske i zaustavlja eventualni ulazak Rusa u Inu, Josipović je odgovorio da nema nikakvih zabrana ili naredbi izvana, ali postoji legitimna pozicija jedne od supersila da zajedno gradimo energetski sustav.


Na pitanje uvjetuje li SAD energetsku politiku Hrvatske i zaustavlja eventualni ulazak Rusa u Inu, Josipović je odgovorio da nema nikakvih zabrana ili naredbi izvana, ali postoji legitimna pozicija jedne od supersila da zajedno gradimo energetski sustav.

i tu je sve važno rečeno, ne znam šta nije jasno

Baš me zanima koja li je to američka i engleska korporacija koja želi kupiti Dinu ili čitav Dioki? jasno je da to može biti prodano samo Zapadu.

‘Pored onog iz Kazahstana, kaže, postoje i novi: iz SAD-a, V. Britanije i Rusije, a svi “žele brz ulazak u vlasništvo i proizvodnju, novac nije problem”.’

Zašto je Ianiška zašutio?Što se čeka?

i ja sam sa susjedom razgovarao o nafti,plinu i lngterminalu uz hladno piće,korist ista kao i od predsjednika,ministra gospodarstva…….

New Report

Close