DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@tomo7
ovi na 20 i 21 kn nisu se sad stavili na prodaju nego su to nesretnici koji nisu uspjeli izaći na vrijeme kad je otvoren stečaj pa su im nalozi ostali od onda i još tamo stoje (ali i to će još kratko trajati jer početkom travnja svi će ti nalozi bili izbrisani zbog delistiranja DIOKI-a s burze)

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!


Iz zapisnika

"Na ročištu za glasovanje o planu restrukturiranja vjerovnici čije tražbine prelaze 2/3 svih utvrđenih tražbina podržali su predloženi plan namirenja, nakon čega je sklopljena predstečajna nagodba odobrena Rješenjem Trgovačkog suda u Rijeci broj Stpn-93/13 od 30.09.2013. godine. Slijedom žalbe Zagrebačke banke, Visoki trgovački sud RH je svojim Rješenjem broj 78. Pž.-8932/13-5 od 05.12.2013. ukinuo Rješenje Trgovačkog suda u Rijeci i vratio predmet TS u Rijeci na ponovno rješavanje
Pretpostavka predstečajne nagodbe DINA-Petrokemije je bilo sveobuhvatno financijsko i vlasničko restrukturiranje Dioki Grupe, u koju je trebao ući investitor koji bi osigurao obrtna sredstva za pokretanje proizvodnje i podmirenje obveza društava. Investitor je trebao ući u vlasničku strukturu matice DIOKI, a financijsko restrukturiranje ostalih društava Grupe trebalo je biti provedeno kroz maticu DIOKI.
Obzirom na stečajni postupak otvoren nad maticom DIOKI, provedba ovakvog koncepta više nije moguća. "

Kolega sava hocemo li opet o pravomocnosti ili je ovo potvrda da ipak nije bas po vasem

Pozdrav


Pa to je ono što govorim cijelo vrijeme i ne bi vjerovali čak i možda dobro za dioničare Diokija. Kada bi Dioki prodao Dinu po PSN-u kako kažu u medijima to Diokiju znači nešto za vjerovnike, ali za dioničare ništa. Devon ako želi Dinu mora dati ponudu za kompletan Dioki, a prije toga dogovoriti se s vjerovnicima na koji način će rješiti dugove da bi postigao neku normalnu cijenu za to mu čak i ne treba PSN ili kupiti Dinu koja ga zanima iz stečajne mase,nema druge.Iako nemam dionice navijam za prvu opciju.


Devon ako želi Dinu mora dati ponudu za kompletan Dioki

pa nije lud dati ponudu za DIOKI koji duguje između 1,5-2 milijard kuna?!!
sad će u stečaju eventualno kupiti Dinu i to očišćenu od dugova, a Dioki nastavlja sa stečajem prema neumitnom kraju!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

kosor1

Nemam dionice, ali ne razumijem zašto si toliko nabrijan da Dioki zaista ode u likvidaciju. Ta je opcija realna, ali isto tako postoji i druga mogućnost.

ma oni samo žele dinu koliko sam ja razumio, isplatit će diokijev udio 61% a dioki će s tom lovom isplatiti vjerovnike tj radnike jer imaju prvenstvo ,a niko ne spominje pokretanje diokija ,znaći the end

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

StMandrilo

Sud je upravo odbio PSN Dine, a samim time Dioki je vlasnik 100% Dine, ako je PSN Dine odbijena oni na taj način ne mogu ući.

ma da,da,da KOSOR1 baš to, moš mislit sve glupani a pogotovo ovi s puno dionca zaboravili naloge na tim razinama i ne prodaju nego čekaju npr 240 kn, a nebi se ni čudio da su to od vas največih negativaca tu (istina i bog nema ni puno ljepog), al ok vidit čemo kaj bu bilo

pepe7

matovilka, 06.03.2014. u 10:51
fedor: Kada bi Dioki prodao Dinu po PSN-u kako kažu u medijima to Diokiju znači nešto za vjerovnike, ali za dioničare ništa.

Dioničari su trenutno mrtvo slovo na papiru. Kada se otvori stečaj događa se generalna ovrha nad tvrtkom.
Nikoga nije briga za dioničare. Stečajni upravitelj, vjerovnici i stečajni sudac žele što bolje unovčiti stečajnu masu kako bi radnici i ostali vjerovnici naplatiti što više svojih potraživanja.

Kome još nije jasno da Devon jedino zanima Dina, a ne Dioki. Kupit će samo taj dio za male novce, a Dioki ide u likvidaciju. Game over.

Hypo će voditi glavnu riječ u pregovorima s Kazahstancima

bit ce tu još svega

@fedor19
nisam ja nabrijan da “Dioki d.d.-u stečaju” ode u likvidaciju, nego me smeta iskrivljavanje činjenica s jedinim ciljem da se navuče neinformirane na kupnju pa da im se uvale dionice “Dioki d.d.-u stečaju” prije delistiranja!
Dina je stečajna imovina “Dioki d.d.-u stečaju” i odbor vjerovnika odlučit će o njenoj prodaji da bi se tim novcem namirio bar dio dugovanja.
kupnja prezaduženog “Dioki d.d.-u stečaju” ne zanima nikoga i to je činjenica kao i da za manje od mjesec dana ide delistiranje dionica “Dioki d.d.-u stečaju” sa burze!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

kosor1

Ti to ne možeš 100% znati, jer ne znaš kakvi se pregovori vode,možeš samo pretpostavljati kao i ja. Meni je trenutno svejedno.

New Report

Close