DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pratim ovu situaciju već dosta dugo, čisto zbog vlastite edukacije, bez ikakvih namjera. ali nije mi jasno prodaje li dioki u stečaju ili dioki d.d.?

mislim da je to bitna razlika!

A ako kupe dionice od jezica, kupili su i milijardu i pol dugova diokia, sta ne? mislim da bas i nije neki deal…

Koliko je bilo u PSN-u Diokija prijavljeno?
2 MILIJARDE – sada 1,5 milijardi.
Otpalo oko 500m kuna.

Malo u nedavnu poviest koja se zvove PSN Diokija.


pratim ovu situaciju već dosta dugo, čisto zbog vlastite edukacije, bez ikakvih namjera. ali nije mi jasno prodaje li dioki u stečaju ili dioki d.d.?

Dioki d.d.-u stečaju“…to je jedini službeni naziv! zato je danas prihvaćen STEČAJNI PLAN!
ne nasjedajte lažovima koji vam pišući laži nastoje uvaliti svoje dionice Dioki-a kojima se za oko 20 radnih dana zauvijek prestaje trgovati na burzi!!!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!


A ako kupe dionice od jezica, kupili su i milijardu i pol dugova diokia, sta ne? mislim da bas i nije neki deal…

Koliko je bilo u PSN-u Diokija prijavljeno?
2 MILIJARDE – sada 1,5 milijardi.
Otpalo oko 500m kuna.

Malo u nedavnu poviest koja se zvove PSN Diokija.

[/quote]

otpalo 200, a ne 500. 1,5 milijarda sigurna + 300 “u zraku”. sitnica. nego nisi odgovorio, jel to od onih 40 vjerovnika ili vise njih ??


Piše da je neki stečajni plan prihvaćen?
Preustroj???

ne! stečaj-likvidacija-game over!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

ako dode do otkupa vlasnickog udjela od R.J.,dionicari ce vise profitirati,nego mi radnici.

Kažu da su postigli sporazum sa Hepom i Zabom, inače zbog Hep-a je propala PSN Diokija ako se sjećate:
Srđan Perković iz Sindikata naftnog gospodarstva kratko je ustvrdio kako je plan srušen preko HEP-a i preko Mladena Pejnovića iz Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom (DUUDI). Proizvodnja ih ne zanima, radnici ih ne zanimaju, neka jeftino kupe zemljište na Krku, kazao je.

a gle ovo:

Ovako se trebao spasiti Dioki

U predstečajnoj nagodbi bila su dva ključna čimbenika za Dioki. Prvi i svakako najbitnije bio je zatvaranje financijske konstrukcije prema kojem bi se pokrio dug od 23,5 milijuna eura duga prema Hypo Alpe Adria banci. To se mislilo napraviti na način da bi država dala za preuzimanje 332 tisuće četvornih metara zemljišta DIOKI-jeve tvrtke kćeri, namijenjenog gradnji terminala. Na taj je način Hypo banka kao najveći razlučni vjerovnik DIOKI-ja, namirila 60 posto svojih potraživanja. Hypo banka trebala je pristati na otpis svih kamata i 40 posto glavnice.

Drugi ključan trenutak bio je ulazak u Dioki strateškog partnera Crodux plina u vlasništvu generala Ivana Čermaka s 55 posto dionica DIOKI-ja. Trebalo je smanjiti temeljni kapital tvrtke, a onda bi uz Čermaka suvlasnici postali i Zagrebačka banka i HEP koji bi zajedno imali oko 28 posto vlasništva. Ostatak bi bio na malim dioničarima.

Problem je bio – Ježić

Problem je bio – Robert Ježić. Odnosno, nije bilo jasno na koji bi se način Ježić u korist Croduxa odrekao svojih dionica.

Isto tako država je zbog spasa DIOKI-ja trebala kupiti zemljište za LNG terminal. No problem je bio u tome da se nikako nije mogao naći strateški ulagač koji se tražio u dalekom Kataru. Spašavanje Ježićevog carstva tako se za Vladu ispostavilo ipak kao “nemoguća” misija.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&ved=0CFMQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fmobile%2Fclanak.aspx%3Fcategory%3Dvijesti%26id%3D705322&ei=UTgWU8DLK6Wl4gT-xoDwCw&usg=AFQjCNGah9_vcwk32_LCY5GF42pFYKGUuA&bvm=bv.62286460,d.bGE&cad=rja

Kada su dioničari u stečaju izvukli deblji kraj? Nikada! Pametnom dosta. Delistiranje je za manje od mjesec dana. Dionice ćete tada prodavati preko oglasnika.


Kažu da su postigli sporazum sa Hepom i Zabom, inače zbog Hep-a je propala PSN Diokija ako se sjećate:
Srđan Perković iz Sindikata naftnog gospodarstva kratko je ustvrdio kako je plan srušen preko HEP-a i preko Mladena Pejnovića iz Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom (DUUDI). Proizvodnja ih ne zanima, radnici ih ne zanimaju, neka jeftino kupe zemljište na Krku, kazao je.

a gle ovo:

Ovako se trebao spasiti Dioki

U predstečajnoj nagodbi bila su dva ključna čimbenika za Dioki. Prvi i svakako najbitnije bio je zatvaranje financijske konstrukcije prema kojem bi se pokrio dug od 23,5 milijuna eura duga prema Hypo Alpe Adria banci. To se mislilo napraviti na način da bi država dala za preuzimanje 332 tisuće četvornih metara zemljišta DIOKI-jeve tvrtke kćeri, namijenjenog gradnji terminala. Na taj je način Hypo banka kao najveći razlučni vjerovnik DIOKI-ja, namirila 60 posto svojih potraživanja. Hypo banka trebala je pristati na otpis svih kamata i 40 posto glavnice.

Drugi ključan trenutak bio je ulazak u Dioki strateškog partnera Crodux plina u vlasništvu generala Ivana Čermaka s 55 posto dionica DIOKI-ja. Trebalo je smanjiti temeljni kapital tvrtke, a onda bi uz Čermaka suvlasnici postali i Zagrebačka banka i HEP koji bi zajedno imali oko 28 posto vlasništva. Ostatak bi bio na malim dioničarima.

Problem je bio – Ježić

Problem je bio – Robert Ježić. Odnosno, nije bilo jasno na koji bi se način Ježić u korist Croduxa odrekao svojih dionica.

Isto tako država je zbog spasa DIOKI-ja trebala kupiti zemljište za LNG terminal. No problem je bio u tome da se nikako nije mogao naći strateški ulagač koji se tražio u dalekom Kataru. Spašavanje Ježićevog carstva tako se za Vladu ispostavilo ipak kao "nemoguća" misija.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&ved=0CFMQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fmobile%2Fclanak.aspx%3Fcategory%3Dvijesti%26id%3D705322&ei=UTgWU8DLK6Wl4gT-xoDwCw&usg=AFQjCNGah9_vcwk32_LCY5GF42pFYKGUuA&bvm=bv.62286460,d.bGE&cad=rja


ovako ce ovi otkupit od R.J vlasnicki udjele…

Vjerovnici prihvatili prodaju Dine Kazahstancima

Skupština Diokijevih vjerovnika ovlastila je stečajnu upraviteljicu da pregovora o uvjetima pod kojima bi zainteresirani investitor kupio Dinu od Diokija, a iz te kupnje namirili bi se vjerovnici Diokija.

dobro procitajte ovu recenicu a ne da paušalno pricate

… namirili bi se VJEROVNICI Diokija…

New Report

Close