DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Umjesto-Cermaka-u-Dinu-ulaze-Kazahstanci

Devon ima namjeru steći dionice Dine sukladno planu pripremljenom za postupak predstečajne nagodbe i otkupiti vlasnički udio Diokija.

Cijena-prava sitnica-MILJARDU I TRI STOTINE MILIONA KUNA koje Dioki ima u Dini.Dovoljno da otplati sve dugove.A ostatak-kome pripada?
Nije li na ovoj dionici uvijek bio spor između onih koji su tvrdili da su dugovi Diokija manji od njegove vrijednosti i suprotne strane?
Opredjelite se sami.(bez nagovora na kupnju)

dali to cure još neke informacije sa sastanka koji je u tijeku?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

S obzirom na rupu do 12 kuna, neće ni taj kupac bit zakinut za dobru zaradu.

Pa zar još jednom navući rulju na tako okrutan i grozan način?!?!?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovo je za rubriku vjerovali ili ne.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ne vjerojatno da zse drzi otvoreno trgovanje dok se rjesava pitanje stecaja ili ulaska strateskog partnera u dinu. Meni odgovoara jer mi je poprilican portfelj narastao 50 % ali zaista je zse izgubila sve konce kontrole i nadzora trgovanja.
Najbolje ce bit ako zaustave trgovanje po sluzbenoj obavjesti…da bi se kao imalo vremena svim sudionicima objektivno informirat.!..to mi je najdrazi razlog kad navedu.
Rano je za cestitke ali da je lijepo vidjet ovakav rast..je.
Kolego miro ?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

jel se ono od 04.04. dionicama Diokija više neće moći trgovati jer se zbog stečaja povlače s otvorenog tržišta Zagrebačke burze?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

a čini mi se da ekipa krati male pozicije na razno raznim “manjim” tickerima ne bi li uletilo u Dioki vlakić..[emo_smijeh]

INVESTITOR ZA SPAS DIOKIJA
http://teletekst.hrt.hr/?str=122-01

Forumašu Lucijan,

lijepo ste to napisali, i ja bi volio da ovce ne budu ponovno ošišane ali kao što znate ovce treba redovito šišati da im vuna naraste. ZSE bi svakako trebao zaustaviti trgovinu tj. već odavno ali pustimo ih da se igraju još 19 dana zar ne.

Naime nitko nije ni pomenuo da se ovdje radi o ročištu DIOK-ija d.d. u STEČAJU odnosno o naplati vjerovnika. Znate i sami da se vjerovnici obično naplate u nekom iznosu cca 10-20% a dioničari dobiju ništa. Naravno da nitko nije spomenuo reference tvrtke sa 1.600 kuna na računu, pa onda nepoznate grupacije, uvijek novi list ( a znamo čiji je bio ) plasira info koji na kraju kao i dosad obično završi loše.

Dakle ako čak budemo krajnji optimisti i ovo sve zaboravimo podsjetimo se da je riječ o ročištu vjerovnika i da ako ponuda čak i bude u što sumanjam osim u varijantu od 1 kune, opet stečaj završava likvidacijom.

Još jedna zabluda na forumu je da su dioničari DIOKI-ija u stečaju ujedno dioničari DINE što je krajnje apsurdno jer isti to nisu što se vidi u slučaju odlučivanja o DINI jer se njih ništa i ne pita a kako bi se pitalo kad je DIOKI vlasnik DINE ( mislim oko 65 % ) i to je to.

Zna se dobro kako će sve završiti ali ZSE i Hanfa svakako trebaju zaustaviti trgovanje do delistinga jer ovakova trgovina je u najmanju ruku smiješna.

E pa Đuro ima tešku ruku.


jel se ono od 04.04. dionicama Diokija više neće moći trgovati jer se zbog stečaja povlače s otvorenog tržišta Zagrebačke burze?

to čemo znati danas kad završe dogovori sa vjerovnicima… vidim i vi bi unutra

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close