DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako su ulagači spremni izdvojiti za tražbine radnika Diokija i odmah ih podmiriti, nema problema.
Ako je ovo samo još jedan manevar da Dina ode u stećaj kako ne bi bila dio stećajne mase Diokija, neće to dobro završiti…

Diokijevci, dođite svi u utorak, trebamo vas sve!!!

Bar javi gdje da dođu!

Ispitno ročište 04.03.2014. 10:00
Lokacija: Soba UZ II 90 Određeno

Rekoh da je malo prijava i sve u malu sobicu stane.

@TTT

Kao što sam već napisao, sklopljena sudska nagodba je pravomoćna sudska presuda!
A u toj pravomoćnoj sudskoj presudi piše da od 1,9 milijardi kuna duga Dine Petrokemije, 1,3 milijarde kuna otpada na potraživanja Dioki grupu – Dioki, Kijac, Piros i Ćuf! I O TOJ STVARI SE ne može PONOVNO PRESUĐIVATI!
I kada netko kaže da će Dina u stečaj – može ali isključivo voljom Dioki Grupe!

Visina potraživanja je u razini vrijednosti Dina PETROKEMIJE!

Diokijevci, dođite svi u kongresnu dvoranu Zagrebačkog velesajma na oba ročišta u utorak u 10 sati a naročito na izvještajno ročište u 12 sati!

Trgovački sud u Zagrebu objavljuje da je rješenjem ovog suda broj St-1984/13 od 27. studenoga 2013. u prethodnom postupku radi utvrđivanja uvjeta za otvaranje stečajnog postupka nad dužnikom
DIOKI d.d., Zagreb, Žitnjak b.b., OIB: 71451172026, riješio:
1. Otvara se stečajni postupak nad dužnikom Dioki d.d., Zagreb, Žitnjak b.b., OIB: 71451172026.
2. Za stečajnog upravitelja imenuje se Marija Vujčić Turkulin iz Zagreba, Vrtlarska 3, OIB: 22593287559.
3. Pozivaju se vjerovnici viših isplatnih redova da u roku od 30 dana od isteka osmog dana od objave oglasa o otvaranju stečajnog postupka u Narodnim novinama, prijave svoje tražbine stečajnom upravitelju u skladu s odredbom čl. 173. Stečajnog zakona, te dostave dokaz o uplati pristojbe za prijavu tražbine u iznosu 2% od prijavljene tražbine, ali ne više od 500,00 kn, na račun broj IBAN: HR1210010051863000160 Državni proračun, model HR64, poziv na br. 5045-20735-198413.
Prijave se podnose stečajnom upravitelju na adresu stečajnog upravitelja, Zagreb, Vrtlarska 3, u dva primjerka.
Prijavi se u prijepisu prilažu isprave iz kojih tražbina proizlazi, odnosno kojima se dokazuje.
4. Pozivaju se razlučni i izlučni vjerovnici da u istom roku iz točke 3. ovog rješenja, obavijeste stečajnog upravitelja o svojim pravima, sukladno odredbi čl. 173. st. 5. i st. 6. Stečajnog zakona.
5. Pozivaju se dužnikovi dužnici da svoje obveze bez odgode ispunjavaju stečajnom upravitelju za stečajnog dužnika.
6. Otvaranje stečajnog postupka ima se upisati u sudski registar ovog suda i zemljišnoknjižni odjel Općinskog građanskog suda u Zagrebu.
7. Stečajni postupak otvoren je 27. studenoga 2013. u 12 sati, a rješenje o otvaranju stečajnog postupka stavit će se na oglasnu ploču ovog suda 27. studenoga 2013.
8. Ročište vjerovnika na kojem će se ispitati prijavljene tražbine (ispitno ročište) određuje se za 4. ožujka 2014. u 10 sati, a održat će se u Kongresnoj dvorani Zagrebačkog velesajma u Zagrebu, Avenija Dubrovnik 15.
9. Ročište vjerovnika na kojem će se na temelju izviješća stečajnog upravitelja odlučivati o daljnjem tijeku stečajnog postupka (izvještajno ročište) zakazuje se za isti dan i na istom mjestu u 12 sati.
(Broj: 7 St-1984/13 od 27. XI. 2013.) (3885)

Evo screen shotovi iz vijesti RTL-a gdje se vidi da Devon nije fantomski ponuđač, netko je ovaj dokument pokazao novinarima RTL-a, na žalost ne vide se cifre ali se lijepo vidi original žig s potpisom.
Dakle adresirano je na Dolezila i Giacommetija.

dakle, iz priloženih dokumenata možemo zaključiti da je to definitivno ovaj “fond”:

http://companycheck.co.uk/company/03158564

fond za prodavanje magle, ja bih rekao. stoji li zbilja netko iza njih (i tko tocno) to me zivo zanima. Cemu takva tajnovitost? S obzirom na takvu tajnovitost, prilicno sam siguran da se ponovo radi o nekim muljazama, kao i nebrojeno puta do sada.

Sve u svemu, ako zbilja nesto tu ima, nek istresu parsto milja eura na stol, riješe vjerovnike i krenu u ozbiljnu proizvodnju (sto kakti i najavljuju), a sve druge opcije tipa “mi bi ulozili 10 milja eura u kupnju sirovina za start pa to znaci da smo ozbiljni ulagaci” su samo price i obmane nekog tko nema kune u đepu.

A inace, ne vidi se tko se potpisao kao predstavnik tog fonda, vidi se samo potpis – sumnjivo

A stvarno sa ovakvim pecatom i potpisom sad i ja vidim da je ovo istina,samo istina i nista drugo nego istina. 1,3 miljarde eura su tu samo cekaju. Dokupljivao bi danas,ali nedjeljom burza ne radi.A daj da sutra bude barem nesto za mene.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Evo screen shotovi iz vijesti RTL-a gdje se vidi da Devon nije fantomski ponuđač, netko je ovaj dokument pokazao novinarima RTL-a, na žalost ne vide se cifre ali se lijepo vidi original žig s potpisom.
Dakle adresirano je na Dolezila i Giacommetija.

Novi “prodavači magle”???Koji do sada u nizu???
Hahahaha,vidi se žig s potpisom,ali ne vidi se sadržaj niti “cifre”!!!
Ma,ovo je “urnebesno”!!!
Pa zar ima više netko tko “će ponovno zagristi”!!!!
Smijurija i ništa više!!!Kraj ovakvih “ulagača” i Dina gotovo sigurno ide u stečaj!!!
Pozdrav


Evo screen shotovi iz vijesti RTL-a gdje se vidi da Devon nije fantomski ponuđač, netko je ovaj dokument pokazao novinarima RTL-a, na žalost ne vide se cifre ali se lijepo vidi original žig s potpisom.
Dakle adresirano je na Dolezila i Giacommetija.

ako su se u petak dogovrili sa Zagrebackom bankom onda je ovdje svašta moguce…mogla bi se pila okrenut na drugi kraj

bisakovi

Ja ne znam što piše u dokumentu jedino što znam je ovo što je prikazano na RTL-u,a to znači da Giacometti nije lagao i da ovi postoje, između ostalog u svezi Devona je izjavio slijedeće:
Zamoljeni smo za diskreciju dok traje njihova procjena, tako da jedino mogu reći kako je riječ o međunarodnom konzorciju sa sjedištem u Londonu, koji ima osiguran kapital, kao i sirovinsku bazu iz Kazahstana, te tržište za petrokemijske proizvode u Europi. Zanima ih proizvodnja, i to u višestruko većem obujmu od sadašnjeg kapaciteta Dine i Diokija, a potencijalno su zainteresirani i za LNG terminal. Naravno, treba vidjeti na koji način se mogu uključiti, s obzirom na stečaj Diokija i predstečajnu nagodnu Dine, ali ukoliko se odluče na ulazak u te tvrtke žele što prije pokrenuti proizvodnju, rekao je Janiška, dodavši kako je »vrlo zadovoljan kako se stvari za sad razvijaju.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.novilist.hr%2FVijesti%2FRijeka%2FTajanstveni-ulagaci-ce-odluku-o-Diokiju-i-Dini-objaviti-iduci-tjedan&ei=uykTU7bFL8f-ygPokICACg&usg=AFQjCNGu5Iwq-NrfhP8ToVAe6jCEjo08YA&bvm=bv.62286460,d.bGQ&cad=rja
,a onda i ovo:
»S HEP-om, Zagrebačkom bankom i Diokijem potpisani su i svojevrsni predugovori o strateškom ulasku i dokapitalizaciji Dina Petrokemije, a novi će strateški ulagač i službeno, javno biti predstavljen na ispitnom i izvještajnom ročištu za Dioki u stečaju, koje će biti održano u utorak«, zaključuje Giacometti.(Puni tekst je gore postao Lucijan)

Što vi mislite o tome iskreno me nije briga i zato od sada na ignore

Ta procjena već traje tri mjeseca, a isto toliko se i oni predstavljaju javnosti. Idući utorak zadnjih par mjeseci. Pametnom dosta.

Pametnom dosta?Možda.Jer, koji je smisao da se netko predstavlja investitorom a u stvari je kvazi investitor?Pa ipak svi ti direktori i poslovni ljudi koji štite interese banaka,države i samog Diokija – nisu prolupane starice kojima će lijepo dotjerana gospođa pokucati na vrata i prodati priču da bi im ušla u kuću, potom ih prevarila i opljačkala.Pa oni moraju poznavati zakonitosti svoga posla do perfekcije.Naplati tim rukovodiocima jedno piće ili jelo u restoranu viška i to će primjetiti (kao i mi sami) a ovo je sve valjda glumačka predstava?Čemu?


.Naplati tim rukovodiocima jedno piće ili jelo u restoranu viška i to će primjetiti (kao i mi sami) a ovo je sve valjda glumačka predstava?Čemu?

pa… cemu sve ove predstave do sada?

po meni je situacja jasna ko’ dan, rekli su da misle uloziti milijardu i tristo milja eura – nek se predstave konacno tko su, rijese stvari s vjerovnicima i krenu s poslom. i to je to.

a ova neka tajnovitost i skrivanja iza “fonda” koji na racunu ima 190 funti (mislim WTF??) je sve samo ne predstavljanje ozbiljnim investitorima.

zivo me zanima sta ce biti u utorak.

mister,
slažem se-neka dokažu bonitet gotovinom ili debelim garancijama no time su već morali uvjeriti vjerovnike… utorak je blizu i nešto će se pojasniti…[emo_beztona][emo_zacudjen]što???

New Report

Close