DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ako Devon uđe u Dinu zbog Dinine PSN on isto tako može ući jedino kupnjom Diokija.

besmislica! Dina je dio stečajne mase u vlasništvu Dioki-a i bit će prodana radi namirenja vjerovnika, isto kao i ostala imovina “Dioki-a d.d.-u stečaju”

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Neminovan je jedino završetak ove neslavne sage.
A zna se sto to znaci za sve preostale dionicare.

A to će se vrlo brzo materijalizirati na burzi čim shvatite da nitko razuman ne bih ulozio ni 1LP više od onoga koliko je nuzno za kupnju 2 firme u stečaju.

Bile su 2 PSN:
Diokijeva je pala, Dinina je prošla. Crodux je mogao ući u vlasništvo Dine jedino putem Diokija i tada sam se pitao na koji način Čermak može ući u Dinu ako je PSN Diokija pala, tako da me njegovo odustajanje ne čudi.
Što Devon pregovara i s kim, možemo samo nagađati,ali ako je PSN Dine na snazi on po meni može samo preko Diokija.
Ako je Dina dio stečajne mase Diokija zašto se za nju radila odvojena PSN? Po meni ako si u pravu trebala je biti samo jedna PSN i to ona Diokijeva.


Bile su 2 PSN:
Diokijeva je pala, Dinina je prošla. Crodux je mogao ući u vlasništvo Dine jedino putem Diokija

onda da, ali sada nema problema da čermak ili netko drugi otkupi udio u Dini kao dio stečajne mase Diokia!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!



Bile su 2 PSN:
Diokijeva je pala, Dinina je prošla. Crodux je mogao ući u vlasništvo Dine jedino putem Diokija

onda da, ali sada nema problema da čermak ili netko drugi otkupi udio u Dini kao dio stečajne mase Diokia!
[/quote]
Mislim da te ovo demantira jer Devon ovo radi sada tj.prije ročišta:
Pregovarači investicijskog fonda Devon, koji je dostavio ponudu za Dinu Petrokemiju, danas su u Zagrebu započeli seriju sastanaka s vjerovnicima, kako bi do ročišta za Dioki 4. ožujka postigli dogovor o uvjetima preuzimanja.

Dioki u stečaju je stopostotni vlasnik Dine, čiji su vjerovnici pristali na nagodbu, osim Zagrebačke banke sa založnim pravom. Dogovor je moguć, do petka će s investitorom sročiti pismo namjere, rekao je nakon današnjeg sastanka u Zagrebačkoj banci direktor Dine Fabio Giacometti.

Predstoje pregovori i s ostalim ključnim vjerovnicima, a hoće li se Dina spasiti od stečaja odlučit će Skupština vjerovnika Diokija na izvještajnom ročištu u utorak.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fradio.hrt.hr%2Fradio-rijeka%2Fclanak%2Fbritanski-devon-pregovara-o-sudbini-dine%2F44490%2F&ei=YoIQU8HlHoHnygOz1YHgDw&usg=AFQjCNEUQJzWb4_yXYFBVU7OiAU-Cen9OQ&bvm=bv.61965928,d.bGQ&cad=rja


Pregovarači investicijskog fonda Devon, koji je dostavio ponudu za Dinu Petrokemiju, danas su u Zagrebu započeli seriju sastanaka s vjerovnicima, kako bi do ročišta za Dioki 4. ožujka postigli dogovor o uvjetima preuzimanja.

pa što je tu nejasno? vjerovnici pregovaraju o prodaji Dine koja je dio stečajne mase Dioki-a!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Zašto manipulira s FINA-om?

kupuje dionice?

Super mi je kako se nekoc investicijski dvojac kunuo u janiskine izjave dok je ovaj najavljivao kojekakve investitore, a sad kad najavljuje stecaj, sad je to – manipulacija. Ja stvarno ne znam tko bi jos mogao savin ili lacosteov post shvatiti bilo kako drugacije osim – lakrdijom.
I koliko god mi to bilo smijesno, ne bih se volio naci u njihovoj kozi. Kredibilitet na ovom forumu je najmanje sto su do sad izgubili, i sto ce izgubiti kad DIOK-R-A nestane.

Stalna na tom svijetu samo mijena jest

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Stigla-ponuda-Rusi-preuzimaju-Dinu
Giacccometti say-a vi pilite po svom.

»Ruski su ulagači spremni proizvodnju pokrenuti već sutra, ali smo, nažalost, ograničeni stečajnom skupštinom Diokija u ožujku. Prođe li sve u redu, ući će u vlasništvo Dine onako kako je njenim predstečajnim planom to zamišljeno«, napominje Giacometti. Preuzeli bi, kaže, sva Dinina dugovanja, ali ih, uspiju li dobiti pristanak vjerovnika, vraćati kroz narednih pet godina. Na pitanje je li bilo govora o broju zaposlenih koje bi ostavili, odnosno otpuštali, odgovara kako njih interesira čak i širenje proizvodnje, u koju bi uložili »poveliku cifru«. Kako je, podsjetimo, bilo govora za vrijeme najava Čermakovog ulaska u Dinu, uložiti bi trebalo najmanje 16 milijuna eura.

jeste gledali RTL vijesti…dan D je u utorak ulagaci postoje nije farsa

`Adje molim vas, kolega…..koliko ste već dana D imali u zadnjih par godina……ovdje su već i najveći optimisti ostali bez svake nade…..a i para, što je puno bitnije….[emo_smijeh]



Predstečajni zakon nije znao da nema pravila za pobijanje sudske nagodbe
11.2.2014. 22:01 Mićo Ljubenko[/b]

Zakon o parničnom postupku precizira kako se sklapa, ali ne i kako se poništava sudska nagodba. Predstečajna nagodba jest sudska nagodba i predstečajni zakon kaže da se ona može pobijati “po pravilima sudske nagodbe”, ali postoje pravila samo za sklapanje, ne i za pobijanje.
Vaš link …

Janiška sve to zna a manipulira skupa s FINA-om – Zašto pitam se!

kupuje dionice?
[/quote]

Ili nekom namješta?
Osporava PSN Dine koji je upisan u Sudski i šta ti ja znam!
Poziva se na ZABA-u a ZABA u ruci ima ovršnu ispravu jer to je po Zakonu PSN – OVRŠNA ISPRAVA.

Sve u svemu Jad i Bijeda na HR način!
U režiji FINA-e etc.

Kako Poslovni može prenositi takve bedastoće kada je mjesec dana prije pisao da se Sudska nagodba ne može osporiti NIKAKO!
Logično jer na sudu su je sklopili vjerovnici – možeš dakle ući u spor s vjerovnicima koji su pristali na nagodbu.

New Report

Close