DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Odluka fonda o isplati jedne place u srijedu…javna obavjest u ponedjeljak 10.02.
Objavljeno u danas aktualno na radio rijeci.

Pozdrav

može link.

http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/ep/danas-aktualno/53159/

Od 10minute…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

hvala lucijan

Vijest na Radio Rijeci nije baš najrazumljivija. Sudbina Dine znat će se nakon stečajnog ročišta Diokija i potencijalni ulagači moraju sačekati ishod sudskog postupka.

U sljedećoj rečenici, potpuno nepovezano, spominje se isplata jedne plaće o čemu će se odlučiti u srijedu. Ne kužim po kojoj bi pravnoj osnovi taj fond mogao isplatiti plaće radnicima i bi li ikoga ta njihova isplata obavezala? Ako bi, koga? Ako bi, tko bi trebao odlučiti prihvaća li njihovu isplatu jedne plaće radnicima? Neobična vijest.


Vijest na Radio Rijeci nije baš najrazumljivija. Sudbina Dine znat će se nakon stečajnog ročišta Diokija i potencijalni ulagači moraju sačekati ishod sudskog postupka.

U sljedećoj rečenici, potpuno nepovezano, spominje se isplata jedne plaće o čemu će se odlučiti u srijedu. Ne kužim po kojoj bi pravnoj osnovi taj fond mogao isplatiti plaće radnicima i bi li ikoga ta njihova isplata obavezala? Ako bi, koga? Ako bi, tko bi trebao odlučiti prihvaća li njihovu isplatu jedne plaće radnicima? Neobična vijest.

ako sam dobro shvatio o placama bi trebala uprava dine odlucit jer su oni pregovarali sa devonom a ako devon odluci pokrenuti proizvodnju za onaj iznos i pristane na isplatu placa onda bi dina trebala krenuti u proizvodnju a skupa s njom i dioki jer dioki ima najveci udio u dini.. tako da bi se stecajni postupak trebao prekinuti a vjerovnici dogovoriti za nastavak proizvodnje jer koliko sam vidio u zakonu kada stigne ponuda za jednu od tvrtka u grupi onda se prekida stecajni postupak za sve.. i prema tome sastanak bi se trebao odrzati prije treceg mjeseca .. u najmanju ruku zbunjujuce [emo_namigusa]


Odluka fonda o isplati jedne place u srijedu…javna obavjest u ponedjeljak 10.02.
Objavljeno u danas aktualno na radio rijeci.

Pozdrav

Ispravak netočnog navoda :

Ne radi se o isplati jedne plaće . Radi se naime o zamolbi i zahtjevu SRD -a prema investitoru za hitnu isplatu pozajmice u iznosu od 5000 kn po radniku .

Pozdrav


Vijest na Radio Rijeci nije baš najrazumljivija.

Nerazumljiva je samo onima koji je ne žele razumjeti. Stavite se u ulogu investitora. DIOK ih ne zanima, DINA ih zanima. DINA je u 100% vlasništvu DIOK-a. DIOK je u stečaju. Vjerovnici DIOK-a trebaju odlučiti hoće li podržati nagodbu DINE, dakle nastavak proizvodnje, ili neće podržati nagodbu, dakle kupovat će nekretnine. Tu odluku vjerovnici DIOK-a donijet će početkom ožujka.



Odluka fonda o isplati jedne place u srijedu…javna obavjest u ponedjeljak 10.02.
Objavljeno u danas aktualno na radio rijeci.

Pozdrav

Ispravak netočnog navoda :

Ne radi se o isplati jedne plaće . Radi se naime o zamolbi i zahtjevu SRD -a prema investitoru za hitnu isplatu pozajmice u iznosu od 5000 kn po radniku .

PozdravKako doznajemo, Kazahstanci su najozbiljnije zainteresirani za kupnju Dine, a kao znak dobre volje spremni su radnicima, koji potražuju petnaest zaostalih plaća, na traženje sindikata isplatiti jednu plaću.I sta sad oni imaju moliti ovo je vijest sa radio rijeke prije 7 dana opet lazi
[/quote]

zabrinjavajuće je koliko vas ovdje uspije pročitati između redaka što pozitivno što negativno, trebali bi poćeti pisati knjige koliko imate mašte!!

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.



Vijest na Radio Rijeci nije baš najrazumljivija.

Nerazumljiva je samo onima koji je ne žele razumjeti. Stavite se u ulogu investitora. DIOK ih ne zanima, DINA ih zanima. DINA je u 100% vlasništvu DIOK-a. DIOK je u stečaju. Vjerovnici DIOK-a trebaju odlučiti hoće li podržati nagodbu DINE, dakle nastavak proizvodnje, ili neće podržati nagodbu, dakle kupovat će nekretnine. Tu odluku vjerovnici DIOK-a donijet će početkom ožujka.
[/quote]

Taj dio još mi je i (donekle [emo_smijesak]) jasan. Zbunjuje me ovo s plaćom/pozajmicom. Zašto bi itko posuđivao novac da se isplate plaće radnicima Dine ako zauzvrat ne može dobiti ništa, čak niti jamstvo da će imati pravo prvokupa iz stečajne mase Diokija?

Kad malo bolje razmislim, zbunjuje me i ovo oko vjerovnika Diokija i predstečajne nagodbe Dine. Ako je predstečajna nagodba Dine prošla i ako po njoj Dioki (odnosno, njegovi vjerovnici) ima 65% vrijednosti Dine u svom vlasništvu, vjerovnici Diokija još uvijek mogu preglasati Čermaka i pristati na ponudu fonda za kupnju Dine? Bi li se u tom slučaju dobiveni novac dijelio na način da bi 35% dobio Čermak (kojega bi fond isplatio i razvlastio), dok bi se iz 65% namirivali vjerovnici Diokija?

Mogu li vjerovnici Diokija srušiti predstečajnu nagodbu, uzeti svih 100% Dine na sebe, preuzeti sve dugove (dio kojih je otpisan u predstečajnoj nagodbi koja je prošla), prodati Dinu fondu i uzeti sve novce za isplatu vjerovnika? Bi li im se više isplatilo uzeti sve, uključujući i dugove, ili uzeti 65% i manje dugove?

Ne znam, sve mi se to skupa čini i više nego zapetljano.

@jabulani
jel govore sto u sindikatu? o placama i slicno?




Vijest na Radio Rijeci nije baš najrazumljivija.

Nerazumljiva je samo onima koji je ne žele razumjeti. Stavite se u ulogu investitora. DIOK ih ne zanima, DINA ih zanima. DINA je u 100% vlasništvu DIOK-a. DIOK je u stečaju. Vjerovnici DIOK-a trebaju odlučiti hoće li podržati nagodbu DINE, dakle nastavak proizvodnje, ili neće podržati nagodbu, dakle kupovat će nekretnine. Tu odluku vjerovnici DIOK-a donijet će početkom ožujka.
[/quote]

Taj dio još mi je i (donekle [emo_smijesak]) jasan. Zbunjuje me ovo s plaćom/pozajmicom. Zašto bi itko posuđivao novac da se isplate plaće radnicima Dine ako zauzvrat ne može dobiti ništa, čak niti jamstvo da će imati pravo prvokupa iz stečajne mase Diokija?

Kad malo bolje razmislim, zbunjuje me i ovo oko vjerovnika Diokija i predstečajne nagodbe Dine. Ako je predstečajna nagodba Dine prošla i ako po njoj Dioki (odnosno, njegovi vjerovnici) ima 65% vrijednosti Dine u svom vlasništvu, vjerovnici Diokija još uvijek mogu preglasati Čermaka i pristati na ponudu fonda za kupnju Dine? Bi li se u tom slučaju dobiveni novac dijelio na način da bi 35% dobio Čermak (kojega bi fond isplatio i razvlastio), dok bi se iz 65% namirivali vjerovnici Diokija?

Mogu li vjerovnici Diokija srušiti predstečajnu nagodbu, uzeti svih 100% Dine na sebe, preuzeti sve dugove (dio kojih je otpisan u predstečajnoj nagodbi koja je prošla), prodati Dinu fondu i uzeti sve novce za isplatu vjerovnika? Bi li im se više isplatilo uzeti sve, uključujući i dugove, ili uzeti 65% i manje dugove?

Ne znam, sve mi se to skupa čini i više nego zapetljano.
[/quote]

ja mislim da se te psn mogu u biti zaboraviti.. psn diokia nije prošla a psn dine je rađena tako da ju uvjetuje psn diokia.. psn je radio čermak koji očito više nije zainteresiran.. znači psn bi se trebala ponoviti ali da ju napiše novi ponuđač… Znači čermakova psn je prošla i ako ju on ne želi sprovesti treba ju ili poništiti i proglasiti stečaj dine ili ju treba ponoviti sa novim ponuđaćem..

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close