DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako će se spasiti bilo koji dio proizvodnje, to bi bilo odlično. Ono što mi se ne sviđa spominjanje je predstečajnog upravitelja u članku jer je on dosad izgubio baš sav kredibilitet.



kako će se DIOKI "nagađati" kad je u stečaju?!? pregovarati s državom sad mogu samo stečajni upravitelj + vjerovnici!

u tom scenariju smo i mi (vjerovnici)?
[/quote]

Vi očito ne razumijete značenje pojma vjerovnik.

članak je bez veze, kao da autor ne poznaje ni osnovne pojmove materije o kojoj piše!?!! njemu su i dalje u igri Čermak, plan PSN, skupština dioničara, stečajni upravitelj… hrpa nepovezanih besmislica kao da ih je pisao sava ili lacoste10…a možda i jesu??? [emo_smijeh]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Britanski fond želi preuzeti Dinu?

Promjene TOP-10
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=DIOK-R-A

Sad je već svima jasno da se agonija ( oko dine ) nastavlja ! Dioki je prekrižen ali će jako dobro poslužiti u blokiranju preuzimanja i startanja dine . Da Dioki JE vlasnik dine ali u iznosu od 60-70% a ne 100% (koliko sam ja upoznat ). Isto tako Dina je vlasnik 18% dionica Čuf-a za koje je rečeno da će IH Vlada ODKUPITI I ISPLATITI PLAĆE RADNICIMA !!! Nije se dogodilo. Na djelu je politika i samo politika . Devon bi mogao odkupiti Dinine dugove i vlasništvo od Diokija (s tim bi se sredstvima mogli namiriti prevareni radnici i još neki vjerovnici ) ali mislim da “politika ” to neće dozvoliti. Mišljenja sam , dok se ne riješi stanje sa INA ( KOJU SU MAĐARI DO SADA DEVASTIRALI , a iza tih Mađara stoje Rusi koji bi jako rado preuzeli igru ) , dakle dok se god ne riješi INA , politika ne će dozvoliti pristup RUSKOG KAPITALA LNG-u i okolici ! TO JE SAMO MOJE MIŠLJENJE.

Britanski fond želi preuzeti Dinu?

Liepo nema šta!
No i ovo oko tužbe Vlade RH konta MOL-a sudu UN -a u Ženevi me itekako veseli!
Naime Gas Master Agreement predviđa da se u slučaju da se stranke ne mogu sporazumjeti slučaj prelazi u nadležnost UNCITRAL-a i obvezantan je.
Dakle predmet spora je plinski business i fala Bogu da su to pokrenuli – a što se čekalo skoro 4 godine!
Temeljem odredaba Zakona o tržištu kapitala i slijedom upita Zagrebačke burze od 21.05.2010. godine,
Dioki d.d., Žitnjak bb, Zagreb daje slijedeće
PRIOPĆENJE ZA JAVNOST
Dana 21. svibnja 2010. godine pokrenut je postupak prisilne naplate dugovanja društva Dioki d.d. prema društvu Ina d.d. za isporučeni etan te prema Prirodnom plinu d.o.o. za isporučeni prirodni plin.
Vaš link …
Vaš link …
Vaš link …

Možda ipak ne bude po onom da pjevac koji rano kukurikne….ode u lonac!

[emo_palacg]
Slijedi i povećanje temeljnog kapitala.

Predstečajna procedura za Dinu, zaustavljena zbog žalbe Zagrebačke banke, ići će dalje, pojašnjava Janiška, ako se promijeni odnosno poveća njezin temeljni kapital. Sud je ocijenio da bi Dina mogla donijeti odluku o povećanju temeljnog kapitala, sa čim se mora složiti Dioki, kao i Zaba. »Zbog svega toga, Rusima je sada teško odmah odgovoriti na ponudu, no moraju imati strpljenja, i imaju ga, jer znaju da ne mogu ništa drugo nego čekati«, zaključuje Janiška. Prihvaćene mjere restrukturiranja Dine, podsjetimo, uključuju niz drastičnih otpisivanja obaveza, poput kamata vjerovnika u vrijednosti od 155 milijuna kuna, dijela glavnica, u rasponu od 35 do 70 posto, u vrijednosti od 355 milijuna kuna, založnih prava, kao i pretvaranje potraživanja HEP-a, Zagrebačke banke i Diokija u vlasničke udjele u ukupnoj vrijednosti od 273 milijuna kuna, te odgodu dospjelosti obveza od 141 milijun kuna na rok od jedne do dvije godine,
s obročnom otplatom i bez kamata. Dio dugova prema društvima Dioki grupe rješavao bi se asignacijom i međusobnim otpisivanjem.
U međuvremenu, Ministarstvo zaštite okoliša u javnu je raspravu stavilo Sudiju utjecaja na okoliš budućeg LNG terminala na Dininom zemljištu u Omišlju, kojom su stručnjaci projektu dali prolaznu ekološku ocjenu. Kako je pak nedavno u razgovoru za naš list kazao Mladen Pejnović, prvi čovjek Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom, država će »paziti na to zemljište i ono će morati ostati u funkciji za koju je predviđeno, a to je za LNG terminal, bez obzira tko će biti vlasnik«.

,sad se postavlja opet ono pitanje.. hoće li dioki prodati dinu i samim tim namiriti dugove i prestati postojati jer ako se dina proda diokiu ne ostaje ništa.. a meni se čini da se to od samog početka radi..

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Optimist1
-Tko je vlasnik ??
-piros
-ćuf
-kijac
-dina
Kome se predaje ponuda??

sve je to nebitno, rasprodaje se stečajna imovina DIOKI-a u stečajnom postupku, tako da je sadašnjim dioničarima sasvim nebitno tko će pokupovati imovinu DIOKI-a prije njegovog gašenja
ono što je jedino bitno za dioničare je da DIOKI ostaje na burzi samo do 4. mjeseca, a onda adio zauvijek….tako da se zapitajte želite li doista dočekati delisting DIOKI-a s burze kao vlasnici tih dionica??????

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

lacoste odakle taj izvor?

New Report

Close