DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– svaki nagovještaj novog rješenja – za DINU npr., značit će ozbiljan rast cijene dionice, jer travanj je daleko, kao da se igra želi svakako nastaviti s velikim igračima čiji se dolazak očekuje


– svaki nagovještaj novog rješenja – za DINU npr., značit će ozbiljan rast cijene dionice

kako ne razumiješ da rješenje za DIOKI kroz stečaj znači nestanak ove firme i vaših dionica?? da li to ne možeš shvatiti ili samo lažeš i navlačiš?



– svaki nagovještaj novog rješenja – za DINU npr., značit će ozbiljan rast cijene dionice

kako ne razumiješ da rješenje za DIOKI kroz stečaj znači nestanak ove firme i vaših dionica?? da li to ne možeš shvatiti ili samo lažeš i navlačiš?
[/quote]
Ja mislim da je problem u slijedećem. Ako je stečaj siguran tada u travnju nema više ovih dionica. To je jasno i očito. Međutim tu ima jedna stvar toliko apsurdna i debilna da se razumno ne može pojmiti, a to je činjenica da HANFA i ZSE dozvoljavaju trgovanje ovom dionicim iako je ona u biti nepostojeća. To stvara zabunu kod ljudi. Pa pitam onda tebe Zozo možeš li racionalno objasniti ovu činjenicu. Jer u praksi to znači da su ZSE i HANFA zlonamjerne ustanove koje aktivno sudjeluju u očitoj prevari.

general se počeo pojavljivati na 40-ak kuna, mislim da bi bilo realno očekivati da se oglasi i na cca 4 kn i održi oproštajni govor,( eno ka”no Marko, lijepo radi nakon stečaja, kao da je sve oduvijek bilo njegovo, Čobi guli društveno korisne krumpire, seljaci traže Vasu po Zagrebu, jer im je “popalio” žito, a Slavko i Jakovina otimaju opet od seljaka(0,95) žito da popune državne robne rezerve, jer im kontrolori nemaju što raditi, a ne bi ih odvezivali sa državnih jasala i tako to ide,ide,ide,ide )

e zbog tih svih čudnih i blesavih postupanja onih koji bi sve to trebali regulirat sam i kupio ponovo ovakav dioki ( prijavio neki dan) jel me nebi čudilo da se poništi i stečaj i povlačenje s burze i sve negativno . svakako sam svjestan da bez problema mogu izgubit al ajde zaradilo se nesto pa je lakše riskirat

pepe7

@hercegovac:

Dozvoljava se trgovanje, uz obavještavanje potencijalnih ulagača o rizicima. Ovdje su obavijesti o riziku došle do zadnje točke jer je najavljen i točan datum delistiranja dionica.

To ne znači da će ova dionica nužno nestati, ali nam govori da je vjerojatnost da se baš to dogodi sad već jako velika i da dioničare može spasiti samo čudo. Također, to ne znači da neki na ovoj dionici neće uspjeti zaraditi u sljedeća dva i pol mjeseca (čak i ako na kraju dionica propadne). Evo, upravo se upregnula jako velika sila (uvišestručenje naloga na kupnji i pedesetpostotno smanjenje naloga na prodaji) ne bi li na ovoj dionici pokrenula još jedan ciklus znatnijeg rasta.

Ako imaš novaca koje si spreman izgubiti (uz mogućnost eventualne zarade od nekoliko desetaka posto), ovaj se čas možeš ukrcati u vlak. Možda zaradiš. A možda i izgubiš. U oba slučaja, HANFA i ZSE nemaju ništa s tim. Oni su te o rizicima sasvim dobro i pravovremeno obavijestili. Jedini veći promašaj kojeg se mogu sjetiti nezaustavljanje je trgovanja dionicama Diokija u vrijeme oko održavanja nekih ročišta PSN-a (čime je omogućeno da neki nepošteno iskoriste povlaštene informacije koje su dobili sa samog ročišta koje je bilo u tijeku).



– svaki nagovještaj novog rješenja – za DINU npr., značit će ozbiljan rast cijene dionice

kako ne razumiješ da rješenje za DIOKI kroz stečaj znači nestanak ove firme i vaših dionica?? da li to ne možeš shvatiti ili samo lažeš i navlačiš?
[/quote]

stečajevi traju godinama – dodatno, ovdje se vidi neprekidno odugovlačenje postupka, kao da bi se pripremili scenariji kojima će se odlučivanje o sudbini DIOKIa vratiti na pozicije kod kojih su za vjerovnike gubici najmanji, a budući kupac, da brzo dobije kompletnu firmu, zemljište itd. mogao bi sve vratiti na stanje prije stečaja (stečajni postupak ukida se ako prestanu razlozi za stečaj, npr. ulazak u vlasništvo strateškog partnera i pokretanje proizvodnje, tj. likvidnosti) – ne zaboravimo, stečaj postupak je tek otvoren, a ne okončan i tu još svačega može biti, iako opreza prema ovoj dionici treba imati, svakako do travnja


Ja mislim da je problem u slijedećem. Ako je stečaj siguran tada u travnju nema više ovih dionica. To je jasno i očito. Međutim tu ima jedna stvar toliko apsurdna i debilna da se razumno ne može pojmiti, a to je činjenica da HANFA i ZSE dozvoljavaju trgovanje ovom dionicim iako je ona u biti nepostojeća. To stvara zabunu kod ljudi. Pa pitam onda tebe Zozo možeš li racionalno objasniti ovu činjenicu. Jer u praksi to znači da su ZSE i HANFA zlonamjerne ustanove koje aktivno sudjeluju u očitoj prevari.

pa nije HANFA kriva ako su ljudi bez mozga i žele pogubiti novce! stečaj je siguran, zadnji dan trgovanja dionicama je 04.04. 2014., a trgovanje može prestati i ranije ako se stečaj dovrši prije tog roka jer onda je odmah GAME OVER
dakle svi koji sad kupuju dionice firme DIOKI (koje su isključene iz SKDD-a i za koje je oznanjen delisting jer je firma u stečaju) igraju ruski rulet i samo je pitanje kad će metak opaliti i odnijeti sav ulog!

Cinjenicu su kolega da je otvoren “stecajni postupak”…cinjenica je da je po odluci zse zadnji dan trgovanja ovom dionicom 04.04.2014..i to nitko ne osporava. Isto tako tvrtke u vlasnistvu dioki-a provode psn od kojih je sljedeca za kijac u ponedjeljak. Koja je odluka vts o zalbi zabe na psn dine jos nije objavljeno…Isto tako je objavljen i poziv za javnu raspravu o lng terminalu na omislju 04.02.14…Novinske natpise nebi trebalo uzet za cinenice pa se na njih necu obazirat. Isto kao sto je i cinjenica ako se pojavi treca osoba koja zeli preuzet dugove dioki-a stecaj ze moze povuc a onda sve moze drugacije izgledat.
Ako netko odluci “ulagat” u ovu tvrtku ulaze na svoj rizik i ne zato jer je bez mozga niti zato jer ga je netko “navukao”..vjerujem da smo svi tu punoljetni pa time i odgovorni sami sebi…burza i sluzi spekuliranju…”pogadjanju” onog sto ce biti ne onog sto je bilo...dobronamjerni” savjeti o tome kako nesto ne valja su kolega isto kao i oni drugi. Ako nemate dionice diokia ne brinite se za one koji ih imaju..brinite se za svoje novce ..uostalom imate adrs..ht…podr…itd..itd..tamo ste “sigurni”
Pozdrav

svi smo mi Crobex

Znam ja da je sve po zakonu i propisu, znam i da je svak sam kriv ak izgubi, ali zakoni i propisi postoje ne samo zato da ne bi bilo kaosa i anarhije, nego i zato da zaštite ljude koji su naivni i manje pametni, da ne velim nešto gore. Znači smatram da se HANFA ne bi smjela ponašati “nismo mi odavde”, sve je po zakonu, nego bi trebala spriječiti ovakve situacije koje zbunjuju, daju lažne nade i omogućavaju dvosmislena i višesmislena tumačenja.

Čemu rasprava, da je Hanfa i ZSE radila kako treba ,već odavno bi ponude za preuzimanje DINA-DIOKI bile objavljene , počevši od demantija u VL o ponudi kanađana,itd da ne nabrajam,ovo bi bilo već odavno riješeno i PSN nebi bila niti potrebna.
Neglede na to koliko ih ima ,od 3-4 5,6 do Komadininih 25 ponuda i interesenata koje su pristigle.

Imate kvalitetno popunjen bid do 2 kn ,tko želi može prodati.

Odlično dizanje cijene na osnovu ničega može li to još više?

New Report

Close