DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tute,
pa nisu ni Sava ni Lacoste srušili PSN.Čini mi se da je najveći razlog njenom rušenju ponašanje R.J većinskog vlasnika koji opet za svoje postupke mora da je imao značajne razloge.Nakon suđenja Sanaderu i optužbi prema Hernardiju Ježić može zaboraviti da će se ikada više baviti biznisom na takvom nivou-dapače-osobno mu želim dobro zdravlje-ali da se nalazim u njsegovom položaju…hm…stekao je neprijatelje…pa sama činjenica da nije vratio 5 M nakon 2 godine -razlog da pukneš od smijeha-govori koje su to igre junaka koji žive po zakonima mitologije a ne običnog svijeta…
svakome je jasno da se dioničari i radnici Diokija opraštaju sa ovom godinom potišteni no čini mi se da postoje razložne pretpostavke da se nađe rješenje za Dinu – osobno ne pada mi na pamet da prodajem po ovoj cijeni dionice koje sam platio nekoliko puta više.
Ako padnem pasti ću do dna a ako porastem čak mogu i nešto zaraditi.
Sretna Nova 2014!

Stalno se provlaći ta mantra o 5m eura. Pa Krk ni pitku vodu ne bi imao da Dina Petrokemija nije ustupila vodovod Ponikvama doo! Samo je li to ikada plaćeno i koliko?
I pola Njivica je na zemljištu Kijac doo!

Glede LNG termiunala – pa u Porinovoj bazi investicija kao investitor se navodi Dina Petrokemija! Dakle i projekt i zemljištee su od Dine Petrokemije.
A projekt je koštao itekako.

Kolega delboj..da se nebi prepisivali i vrijedali bez argumenata…clanak 50 zakona na koji se pozivate
“”(1)Ako se na ročištu iz članka 49. ovoga Zakona da izjava o preuzimanju duga stečajnoga dužnika, stečajno vijeće će ocijeniti danu izjavu i, po potrebi, provjeriti je i zatražiti odgovarajuće jamstvo. Radi toga može odgoditi i ročište….
(4) Rješenjem kojim se odobrava preuzimanje duga, stečajno vijeće će obustaviti stečajni postupak. Protiv toga rješenja pravo na Žalbu imaju predlagatelj i dužnik.
http://www.zakon.hr/z/160/Ste%C4%8Dajni-zakon

A sto se tice usporedbe dioki-a i magme…usporedjujete tvrtke koje su jedna u sekundarnom a druga u tercijalnom sektoru gospodrastva. Za svih nas koji se osjecamo clanovima ovog drustva i drzave bi pono bolje bilo da se spasi dioki i time svi imamo koristi od njegovog utjecaja na rast izvoza..bdp-a…povecanja kreditne sposobnosti i manje cijene zaduzivanja…itd..itd..nego nekakva trgovina igracaka koje sa proizvode u kini …od takve “industrije” nam nema puno koristi.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

sava,
osobno bih više volio da je gosp. Ježić ovdje u Hrvatskoj, zdrav i slobodan,kao što bih volio da se izvuče iz tog krokodilskog blata u koje se zavukao i kaže u tisku svima nama što se dogodilo i događa.


sava,
osobno bih više volio da je gosp. Ježić ovdje u Hrvatskoj, zdrav i slobodan,kao što bih volio da se izvuče iz tog krokodilskog blata u koje se zavukao i kaže u tisku svima nama što se dogodilo i događa.

možeš mislit da će išta reći .. ko zna hoće se više ni vratiti u hrvatsku.. sve je ovo neko dobro izrežiro.. ježić je tu samo nečiji pijun bio.. da je on od svega odustao bez progovorene riječi i samo se tako pomirio s tim.. ima nešto drugo iza toga..

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

optimist,
za sada je on-J. vlasnik.Nešto je pisalo prije 2 godine da bi se J. zadovoljio sa oko 1.M dionica.Očigledno se ekipa nije dogovorila.Što se tu događa(lo)-to ćemo vjerojatno prije saznati od novinara iz Glorije nego iz Poslovnog.


Kolega delboj..da se nebi prepisivali i vrijedali bez argumenata…clanak 50 zakona na koji se pozivate
""(1)Ako se na ročištu iz članka 49. ovoga Zakona da izjava o preuzimanju duga stečajnoga dužnika, stečajno vijeće će ocijeniti danu izjavu i, po potrebi, provjeriti je i zatražiti odgovarajuće jamstvo. Radi toga može odgoditi i ročište….
(4) Rješenjem kojim se odobrava preuzimanje duga, stečajno vijeće će obustaviti stečajni postupak. Protiv toga rješenja pravo na Žalbu imaju predlagatelj i dužnik.
http://www.zakon.hr/z/160/Ste%C4%8Dajni-zakon

A sto se tice usporedbe dioki-a i magme…usporedjujete tvrtke koje su jedna u sekundarnom a druga u tercijalnom sektoru gospodrastva. Za svih nas koji se osjecamo clanovima ovog drustva i drzave bi pono bolje bilo da se spasi dioki i time svi imamo koristi od njegovog utjecaja na rast izvoza..bdp-a…povecanja kreditne sposobnosti i manje cijene zaduzivanja…itd..itd..nego nekakva trgovina igracaka koje sa proizvode u kini …od takve "industrije" nam nema puno koristi.

Pozdrav

Pa dobro citiraš ali ne čitaš kolega. Piše stečajno vijeće, a tko čini stečajno vijeće? Odakle vam da će stečajno vijeće pristati na to kad je potencijalnim kupcima jeftinije kupiti u stečaju …neću više pisati, briga me što tko misli, ali mi se ne sviđa što neki prikazuju kao da je sve riješena stvar i da će stečaj biti obustavljen. to se još gotovo nikad nije dogodilo, zašto mislite da će se sada dogoditi i zašto bi kupac kupio skuplje nego može?

...povijest se ponavlja...


sava,
osobno bih više volio da je gosp. Ježić ovdje u Hrvatskoj, zdrav i slobodan,kao što bih volio da se izvuče iz tog krokodilskog blata u koje se zavukao i kaže u tisku svima nama što se dogodilo i događa.

Tko ga je uvukao u blato ili pokušao uvući u blato to je pitanje a nije on jedini koji zna odgovore.

Sve je vezano uz LNG terminal za koji je sve uvjete osigurao Dioki i Dina Petrokemija – i projekte i zemljište – sve do lokacijske dozvole, a onda je sve naprasito stalo!

Sada Sabor RH ponovno – prije nekoliko mjeseci – Adria LNG projekt proglašava STRATEŠKIM.
A isti taj Sabor u drugačijem sastavu je dao zeleno svjetlo tajnici vanjskopolitičkog odbora da sjedne u Upravu Dioki Holding AG-a i to baš kada je bilo pripajanje Xenoplast AG-a.


Pa dobro citiraš ali ne čitaš kolega. Piše stečajno vijeće, a tko čini stečajno vijeće? Odakle vam da će stečajno vijeće pristati na to kad je potencijalnim kupcima jeftinije kupiti u stečaju …neću više pisati, briga me što tko misli, ali mi se ne sviđa što neki prikazuju kao da je sve riješena stvar i da će stečaj biti obustavljen. to se još gotovo nikad nije dogodilo, zašto mislite da će se sada dogoditi i zašto bi kupac kupio skuplje nego može?

Ni u jednom mom postu necete naci tvrdnju da je nesto rijeseno ni da ce stecaj BITI obustavljen…Vec da nista nije rijeseno i da se po ztd MOZE obustaviti ako se nadje treca osoba koja ce podmiriti dugove. PISE li u ztd tako kolega.?…Ne zaimaju me vasa osobna stajalista i misljenja..to ima svatko od nas i nek radi kako hoce.. Jesu li tvrdnja da se MOZE obustaviti glupost i da takva mogucnost po ztd posoji ?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

lucijane

nema smisla raspravljati sa savom. po njemu je sve šest i dionica vrijedi barem 100 kn. nekoliko puta sam se uključivao u raspravu, ali me ekipa svaki put poklopila. želim takvima svakome po barem 10 000 komada da im ostanu za uspomenu. to bi im bila plača za sve one naivce koje su navukli, a zatim im oderali kožu!

Visoki trgovački sud donio je odluku o Zabinoj žalbi na predstečajnu nagodbu Dine, proslijedio je riječkom sudu i sada se očekuje odluka sutkinje:
Predmet Stpn-1/2014, Trgovački sud u Rijeci, Datum posljednje dodjele 02.01.2014.-sudac/sutkinja Vera Jelenović

@TTT

Pravovremeno podnijeta žalba sprječava da presuda postane pravomoćna u dijelu koji se pobija žalbom.

Obzirom da se ZABA žali na cca 20m kuna koje su se po prihvaćenoj PSN pretvorile u dionice spor ne može staviti van snage PSN.

Sava, tvoje znanje fascinira, ajmo opet ringispil do 28kn

New Report

Close