DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Velika se bitka vodi: broj naloga na kupovini narastao je oko 4 puta u odnosu na jutro zadnjeg dana trgovanja, pola ih je ispod 2 kn, a gotovo pola iznad 3 kn.

Moguće je i da je riječ o završnom iskipavanju u režiji nekad velikog dioničara.

Što se tiče situacije u kojoj neki dijelovi tvrtke u stečaju mogu preživjeti, ona je malo apsurdna, ali valjda samo na prvi pogled. Za Dinu ne bi bilo loše da opstane (ako je netko poželi kupiti iz stečajne mase), ali ne mislim da je Kijac posebno važan. U vrijeme dok sam čitao dokumentaciju vezanu uz PSN, bio sam stekao dojam da je Kijac bitan jedino kao vlasnik nekretnine/a. Budući da na tome postoje hipoteke i da će se sve te nekretnine prodati da se namire vjerovnici u postupku stečaja, čini se da će Kijac i Ćuf prestati postojati i prije negoli se stečaj Diokija dovrši. Dina bi mogla preživjeti ako se nekim čudom pojavi nekakav suicidalni poduzetnik koji bi pokušao u Hrvatskoj nešto i proizvoditi.

U psn dine stoji obaveza postivanja vladine odluke o otkupu zemljista za lng od cega dini ide 18 % ali i da se hypo preuzima kijac nekretnine i tako namiruje svoja potrazivanja. Imate pravo u vezi tog da bi i cuf i kijac mogli prestat postojat ali bi dina trebala ostat i to sa promjenjenom vlasnickom strukturom relativno “ociscena” od dugova. U podrucju same dine ima jos poprilicno neiskoristenog zemljista tako da je mogucim investitorima i ao nije samo proizvodnja motiv to sigurno jako zanimljivo.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Na DIOK-iju je već jedno vrijeme game over, no neki nikako da shvate…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Na DIOK-iju je već jedno vrijeme game over, no neki nikako da shvate…

Ja zbilja ne shvaćam čemu sve ove analize. Ljudi očito nisu čitali ZTD pa ne znaju značenje riječi Stečaj.
To je kraj priče za postojeće dioničare, osim ako nakon unovčenja imovine i namirenja vjerovnika ne preostane novaca za dioničare. To se ovdje neće dogoditi jer je dioki godinama zanemarivan i teško da će išta ostati. U svakom slučaju, ako nešto i ostane, to će se isplaćivati za nekoliko godina kad stečaj bude završen.
Zato me čudi da neki i dalje ne shvaćaju: GAME OVER.

...povijest se ponavlja...

kažete stižu ponude…stižu ali ne za dioničare jer STEČAJ JE VEĆ OTVOREN LJUDI. Idite na sudski registar i pogledajte.
Čemu se mučite toliko i nadate kad dioničari od svega ovoga što eventualno bude neće dobiti ništa ukoliko ne ostane višak od stečajne mase, a teško da će išta ostati.
Nađite druge dionice. Ovdje je kraj priče. Još se dionicom trguje na začuđujuće visokim razinama, obzirom da je Magma koja je izbjegla stečaj na ispod 1 kune…

...povijest se ponavlja...

+20%

Je li to Chicha platio jos jedan novinski clanak?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Zanimljiva je ta situacija oko kijca…"spasava" se tvrtka bez i jednog zaposlenika..a svi su izjavljivali da je osnovni cilj psn spasavanje zaposlenika.!:)…Kako god cvorovi se polako raspetljavaju..

Pozdrav


Nije samo u pitanju Kijac – imaš i Piros na kojemu je prošla PSN!
I ne radi se tu o spašavanju radnih mjesta nego KAPITALA!
Kapital i rezerve Pirosa je 116 milijuna kuna a Kijca 110 milijuna kuna!!!!
Pa ako dodamo Ćuf za kojega znamo da je ponuđeno cca 30 milijuna eura…..

Jos je daleko ozujak kolega…kad se vec pozivate na ztd..onda znate i sami da se stecaj obustavlja ako se nadje treca osoba koja ce namiriti dug.
Sad su kako vidimo vecina poveznih drustava u psn i ako i kad sve prodju vidjet ce se koliki je konacni dug ostao na ime dioki-a. A uspordjujuci magmu i dioki…ma dajte molim vas.

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Zanimljiva je ta situacija oko kijca…"spasava" se tvrtka bez i jednog zaposlenika..a svi su izjavljivali da je osnovni cilj psn spasavanje zaposlenika.!:)…Kako god cvorovi se polako raspetljavaju..

Pozdrav


Nije samo u pitanju Kijac – imaš i Piros na kojemu je prošla PSN!
I ne radi se tu o spašavanju radnih mjesta nego KAPITALA!
Kapital i rezerve Pirosa je 116 milijuna kuna a Kijca 110 milijuna kuna!!!!
Pa ako dodamo Ćuf za kojega znamo da je ponuđeno cca 30 milijuna eura…..
[/quote]

Na Kijcu je i ova čestica!

4000/70 KIJAC ZEMLJIŠTE POD ZGRADAMA 38.911m2 PARCELACIJA

Ima i nekretnina – bivše odmaralište – pa eto i tih 40-ak tisuća m2 apartmana nešto vrijedi, zar ne?

Tute,
pa nisu ni Sava ni Lacoste srušili PSN.Čini mi se da je najveći razlog njenom rušenju ponašanje R.J većinskog vlasnika koji opet za svoje postupke mora da je imao značajne razloge.Nakon suđenja Sanaderu i optužbi prema Hernardiju Ježić može zaboraviti da će se ikada više baviti biznisom na takvom nivou-dapače-osobno mu želim dobro zdravlje-ali da se nalazim u njsegovom položaju…hm…stekao je neprijatelje…pa sama činjenica da nije vratio 5 M nakon 2 godine -razlog da pukneš od smijeha-govori koje su to igre junaka koji žive po zakonima mitologije a ne običnog svijeta…
svakome je jasno da se dioničari i radnici Diokija opraštaju sa ovom godinom potišteni no čini mi se da postoje razložne pretpostavke da se nađe rješenje za Dinu – osobno ne pada mi na pamet da prodajem po ovoj cijeni dionice koje sam platio nekoliko puta više.
Ako padnem pasti ću do dna a ako porastem čak mogu i nešto zaraditi.
Sretna Nova 2014!


Jos je daleko ozujak kolega…kad se vec pozivate na ztd..onda znate i sami da se stecaj obustavlja ako se nadje treca osoba koja ce namiriti dug.
Sad su kako vidimo vecina poveznih drustava u psn i ako i kad sve prodju vidjet ce se koliki je konacni dug ostao na ime dioki-a. A uspordjujuci magmu i dioki…ma dajte molim vas.

Pozdrav

odakle ti te gluposti? jesi li čitao stečajni zakon ikada u životu? očito da nisi. uskoro se ovom dionicom više neće niti trgovati na ZSE a ti i ekipa i dalje navlačite ljude na propast. Naravno da se magma ne može usporediti sa diokijem jer dioki je u stečaju, a magma je stečaj izbjegla.

...povijest se ponavlja...

I u onoj najmračnijoj varijanti-da nema trenutno investora koji će proizvoditi, ni u Diokiju u Zagrebu ni u Dini na Krku-zadnja za stelajnu prodaju biti će Dina-a onda će stečaj trajati godinama ili dok se ne nađe investitor.Prodati Dinu za siću ukoliko kupac nije naš čovjek-a to bi mogao biti Čermak – to se neće doogoditi.Ukoliko stranac bude kupovao morati će je platiti puno skuplje.Odluka će prije biti politička nego trgovačka,proamerička sigurno,

New Report

Close