DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zbog-pozara-u-zitnjaku-kazneno-prijavili-bivsu-upravu-diokija-/715353.aspx



ja sam svakako više očekivao od ovih razgovora.. barem opet najavu da će se otkupit zemljište ili nešto slično.. ali nikako izjavu ovog tipa "Bilo bi preneozbiljno igrati se sa 600 milijuna eura hrvatskih građana«, zaključio je Vrdoljak" znači pozivaju investitore ali neće ući u posao sami jer je to prerizično.. To je baš super poziv.. na jednu stranu govore o velikoj profitabilnosti a onda izađe sa takvom izjavom..

Što misliš da će pojedinosti razgovora biti objavljeni ,sa satanaka na ovoj razini.
poslovi se odrađuju preko korporacija koje su u njihovom vlasništvu koje imaju sjedišta u financijskim centrima moći u svjetu,nitko ne dolazi iz Qatara na KRK-Omišalj bez razloga ,posebno ne ovako jake osobe,bilo politički ,financijski itd.

[/quote]
Hahaha Lacoste10,mislim da je ključno da li su “lignje bile ukusne” i vrijeme dobro,a ovo o čemu vi maštate,o tome sigurno nitko od njih ne razmišlja.
Žele samo prodati plin, a to neće biti lako u konkurenciji s Rusima.
Pozdrav


http://www.index.hr/vijesti/clanak/ugasen-pozar-na-diokijevom-postrojenju-na-zitnjaku/715287.aspx

Zanimljiv članak. Upitna je i sama sigurnost Dina Petrokemije pošto je odnedavno prepuštena sama sebi tj sva sigurnost je pala na leđa dvojice vatrogasaca .Naime Dina je ostala bez (minimalnog smjenskog osoblja (po dva čovijeka su pokrivala jedno postrojenje)), naravno zbog nedostatka sredstava kojim se plaćalo gorivo i most. Zanimljivo je da nitko od nadležnih nije reagirao! Zanima me tko će snositi odgovornost u slučaju bilo kakve HAVARIJE ? Mišljenja sam da je ovdje stvar gotova. Da, zemljište je atraktivno i možda tamo jednog dana nikne i LNG ali DINE i DIOKIJA više neće biti. To je samo moje mišljenje.

nadam se da ce hanfa prekinuti ovu ludoriju od trgovanja ovom fantomskom dionicom i istim ulagačima.

Postanite Eu-robovi



http://www.index.hr/vijesti/clanak/ugasen-pozar-na-diokijevom-postrojenju-na-zitnjaku/715287.aspx

Zanimljiv članak. Upitna je i sama sigurnost Dina Petrokemije pošto je odnedavno prepuštena sama sebi tj sva sigurnost je pala na leđa dvojice vatrogasaca .Naime Dina je ostala bez (minimalnog smjenskog osoblja (po dva čovijeka su pokrivala jedno postrojenje)), naravno zbog nedostatka sredstava kojim se plaćalo gorivo i most. Zanimljivo je da nitko od nadležnih nije reagirao! Zanima me tko će snositi odgovornost u slučaju bilo kakve HAVARIJE ? Mišljenja sam da je ovdje stvar gotova. Da, zemljište je atraktivno i možda tamo jednog dana nikne i LNG ali DINE i DIOKIJA više neće biti. To je samo moje mišljenje.
[/quote][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]

http://www.jutarnji.hr/-oko-lng-terminala-treba-sagraditi-cijelu-galaktiku-velikih-poslovnih-pothvata–/1145258/

žao mi je da su DIOKI gurnuli u stecaj…trebali su dat šansu

Zbog požara u Žitnjaku kazneno prijavili bivšu Upravu Diokija!
Objavljeno: 07.12.2013. u 19:58

Jutrošnji manji požar u postrojenju na Žitnjaku u Udruzi bivših radnika Diokija zazvonio je na upozorenje. U udruzi sumnjaju da je nastavljena nestručna demontaža pogona započeta prije godinu dana u vrijeme predstečajne nagodbe. Zbog toga su protiv bivšeg predsjednika i članova Uprave Diokija te odgovornih osoba nedavno podnijeli kaznene prijave DORH-u.
“Postoji osnovana sumnja da su sva skladišta bila ispražnjena, čak i djelomično demontirana, a to znači da je ta oprema sigurno završila na otpadu za prodaju. Od toga su se jednim dijelom namirivale plaće zaposlenika koji su ostali tamo raditi, a pojedincima su se dijelile jako visoke plaće. Mi za to nemamo papirnatih dokaza, ali s tim smo spremni izaći van. Ako nije istina, neka nas tuže, a uprava je imala plaće od 18 pa do 36-40 tisuća kuna mjesečno. Ljudi su na burzi, a ako predstečajna nagodba ne uspije, vrijednost sve opreme koja nije opterećena je trebala ući u stečajnu masu za namirenja potraživanja svih radnika”, rekao je bivši radnik Diokija Bojan Kovačić za Media servis.


nadam se da ce hanfa prekinuti ovu ludoriju od trgovanja ovom fantomskom dionicom i istim ulagačima.

Nadam se da ćeš shvatiti da Dioki ima 5-6 kompnanija u vlasništvu i niti jedna nije u stečaju!!![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

I nadam se da ćeš shvatiti i da je bolje da je u stečaju nego da ispod cijene proda imovinu vezanu uz LNG terminal![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

sava

A vi mislite da ce u stecaju izvuci maksimalnu cijenu za zemlju koja vise i nije Diokijeva nego pripada Hypo banci?

Sto jos Dioki ima od svoje imovine, a da nije optereceno hipotekama?

Ako ga netko sad ne odluci gradit …nece nikad..

“Nakon što je Europska komisija objavila da ugovori koje su neke europske zemlje potpisale s Rusijom o izgradnji plinovoda Južni tok, nisu u skladu sa zakonima Unije, projekt je neizvjestan.

Plinovod Južni tok, koji bi ruske energente doveo do balkanskih i srednjoeuropskih zemalja, ne uklapa se u pravila Unije. Jer ruski bi Gazprom praktično imao monopol na korištenje i upravljanje plinovodom te diktirao cijenu energenata. Zašto su Bugarska, Srbija, Mađarska, Grčka, Austrija, Slovenija i Hrvatska na to pristale, Bruxelles u ovom trenutku ne zanima. No pod takvim uvjetima ruski plin neće poteći. Europska komisija od članica Unije traži da o potpisanom ponovno pregovaraju.

No Moskva ne pokazuje nikavu namjeru da se vrati za pregovarački stol. Ne pristane li Rusija na ponovne pregovore, članicama ćemo savjetovati da ne primjenjuju Ugovor. U protivnom, Komisija bi mogla protiv njih pokrenuti postupak zbog kršenja europskog zakonodavstva, izjavila je Marlene Holzner, glasnogovornica EK.

Hrvatska je potpisala predugovor o priključenju na odvojak plinovoda Južni tok. Zagreb zasad čeka rasplet nadmetanja Bruxellesa i Moskve. Ukrajinsko okretanje leđa Bruxellesu dodatno je pogoršalo političko-energetsku sliku Europe. I umanjilo izglede za protočnost Južnog toka.

Zaustavi li se projekt, europske će se zemlje morati okrenuti drugim izvorima. Tu je Hrvatska u boljem položaju od, naprimjer, Bugarske, jer bi stavljanjem u funkciju LNG terminala smanjila ovisnost o ruskom plinu, smatra Fabio Genoese iz Centra za europske političke studije.

Gašenje projekta Južni tok mogle bi ubrzati i banke koje će tri puta razmisliti prije nego što odobre velike kredite za pravno klimav posao. Odustane li Europa od novoga ruskog plinovoda, energetska i poslovna vrijednost hrvatskog LNG terminala nedvojbeno bi porasla.

http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/ugasi-li-se-juzni-tok-raste-vaznost-hrvatskog-lng-terminala/32782/

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Nadam se da ćeš shvatiti da Dioki ima 5-6 kompnanija u vlasništvu i niti jedna nije u stečaju!!![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Ti ćeš jednog dana shvatiti da bi za dioničare DIOK-a mnogo bolje bilo da su sve tvrtke-kćeri u stečaju, a da DIOK nije.

Stečaj DIOK-a, bez obzira na sudbinu tvrtki-kćeri, nešto je najgore što može snaći dioničare. Od toga nema goreg.



Nadam se da ćeš shvatiti da Dioki ima 5-6 kompnanija u vlasništvu i niti jedna nije u stečaju!!![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Ti ćeš jednog dana shvatiti da bi za dioničare DIOK-a mnogo bolje bilo da su sve tvrtke-kćeri u stečaju, a da DIOK nije.

Stečaj DIOK-a, bez obzira na sudbinu tvrtki-kćeri, nešto je najgore što može snaći dioničare. Od toga nema goreg.
[/quote]

Obzirom da je Sabor RH projekt Adria LNG proglasio strateškim projektom i obzirom da je RH potpisala MoU s Qatarom a u svezi LNG terminala na Omišlju jasno je da je stečaj matice bolja opcija no opcija po kojoj bi se rasprodajom imovine namirio dug, a matica izbjegla pokretanje stečaja!

Da je Dioki prije ovog potpisa s Qatarom prodao zemljište, projekt LNG terminala i koncesiju na luku Sepen ne bi bilo stečaja ali cijena bi bila puno niža!
Procjena je dakle bila da to vrijedi puno više no što je Vlada RH nudila!
A sada je očito da je to bila dobra procjena!

New Report

Close