DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ŽALOSNO,ALI ISTINITO…[emo_palacd][emo_palacd]

DIOKI d.d. u stečaju – promjena vrste namire

02.12.2013

Na temelju čl. 14. Statuta Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. (dalje u tekstu: SKDD), Uprava SKDD-a na 1.459. sjednici održanoj 2. prosinca 2013. godine donosi

Odluku
o promjeni vrste namire za transakcije dionicama
izdavatelja DIOKI d.d. u stečaju

1. Određuje se 2. prosinca 2013. godine kao zadnji dan (dan T) na koji se u SKDD-u razvrstavaju u postupak ugovorne namire transakcije dionicama

ISIN: HRDIOKRA0000 oznaka: DIOK-R-A CFI: ESVUFR

člana depozitorija DIOKI Organska petrokemija dioničko društvo u stečaju, Zagreb, OIB: 71451172026 te se od 3. prosinca 2013. godine iste razvrstavaju u postupak pojedinačne namire.

2. Za transakcije navedenim dionicama koje su od ranije razvrstane u ugovornu namiru, a za koje na T+4 nije nastupio predviđeni dan namire, mijenja se vrsta namire iz ugovorne u pojedinačnu.

3. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e

Na temelju odluke br. St-1984/13 koju je 27. studenoga 2013.g. donio Trgovački sud u Zagrebu, nad izdavateljem DIOKI d.d. je otvoren stečajni postupak. Slijedom navedenoga, a na temelju čl. 109. i 110. Pravila SKDD-a odlučeno je kao u izreci.

A joj baš jako po prstima [emo_mrgud]

E pa Đuro ima tešku ruku.



Napomena: ne pišem ovo da bi ikoga na bilo što nagovarao niti mislim da je pred Diokijem svijetla budućnost. Dioničare Diokija može spasiti samo čudo.

Međutim, s obzirom na tekstove koji govore da će država vjerojatno izgubiti sve ne mogu se ne vratiti u prošlost i ne upitati tko je srušio PSN Diokija. Upravo tvrtke u državnom vlasništvu i vlasništvu grada Zagreba. Dakle, oni su srušili PSN Diokija i mogućnost naplate ne baš minijaturnog dijela svojih potraživanja, a to su napravili kako bi u stečaju naplatili 0 kuna. Za takvo bi ponašanje u tom slučaju netko trebao krivično odgovarati za nanošenje štete državnoj imovini. Ukoliko nisu mislili (i imali brojčane izračune) da u stečaju mogu izvući veći dio potraživanja od onoga što im je osiguravala PSN, svi oni koji su u ime države glasali protiv počinili su kazneno djelo.

Odrekli se 80% naplate kroz PSN da bi u stečaju naplatili 0% – tako ispada.
No očito je da su se odrekli 80% kako bi naplatili 100%.
To je jedina ispravna matematika.

Imaovina je ogromna i ima za sve sasvim dovoljno s time da se ne pipne u core business.
Osim toga i Hypo sada ima dovoljno kapitala i vremena da se i njegovi interesi očuvaju – nema fire sale jer je EC odobrila plan restrukturiranja a Austrija trpa lovu.
[/quote]

Savo,što kaže tvoja kristalna kugla ,dali vidiš brodove etilena na putu za krk..[emo_novac]

nevjerojatno da neki teški okorjeli kockari lišeni zdravorazumskog odlučivanja u ovoj situaciji plaćaju dionice po čak 5 KN !!?!??!?! [emo_vrtimise]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Nije mi jasno da li ovi kupci tj. dobitnici uopće čitaju vijesti.
Pa ne samo da se ni HEP neće namiriti već je i namira na SKDD-u pojedinačna a ne ugovorna. Strašni je da netko daje i lipu za ovaj dragulj. Prvo vam je 22 bilo jeftina, pa 11 kuna, pa 5 kuna. Još samaraši trku vode.
Pa hoće li vam na 1 kunu biti skupo.

E pa Đuro ima tešku ruku.

1. DIOKI HOLDING AG (80628186533) 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 56.005 1,39 Skrb. račun
3. PRIMORSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO RIJEKA (96675880337) 23.760 0,59 Skrb. račun
4. POŠTEK GORANA (45157779873) 19.922 0,49 Osnovni račun
5. GAŠI NIKOLA (33324989022) 18.244 0,45 Osnovni račun
6. HARALOVIĆ DRAGAN (33222914369) 17.191 0,43 Osnovni račun
7. MARJANOVIĆ DARIO (89736377267) 16.729 0,41 Osnovni račun
8. PATAKI GORDANA (01676357641) 14.167 0,35 Osnovni račun
9. JUGO ŽIGANTO KRISTINA (39011481193) 13.293 0,33 Osnovni račun
10. KNEŽEVIĆ JOZO (02897108333) 12.563 0,31 Osnovni račun

Pa taj Filipović još kipa. Otpustio je 100.000 komada ali za neke forumaše očito je da akumulira. E pa akumulirao Vas je dobrano.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Evo kosor ja sam zdravog razuma, nisam kockar po profesiji i kupio sam, čak sam mislio da ču i više uspjet kupit[emo_palacg]

pepe7


Pa taj Filipović još kipa.

normalno da kipa dok ima naivaca koji ne čitaju službene objave ili ih ne razumiju. kad se iskipa do kraja može naivcima dići spomenik, te pare bi mu i tako propale da su mu ostale u dionicama DIOKI-a [emo_smijeh]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

@tomo7
kupuješ iako ti je jasno što znači ukidanje ugovorne namire za dionice DIOKI-a??? [emo_zacudjen]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Vec par puta je bilo postavljeno pitanje sta to znaci ukidanje ugovorne namire! Da li netko zna odgovoriti na to??? Vidim da se izbjegava!!!

Vec par puta je bilo postavljeno pitanje sta to znaci ukidanje ugovorne namire! Da li netko zna odgovoriti na to??? Vidim da se izbjegava!!!


Obzirom da je Hypo dobio dodatnih 250 mil. eura državne pomoći – a Austrijanci tvrde da je Dioki u vlasništvu Hypo banke ne može se isključiti mogućnost sanacije a onda i konačne prodaje kada za to bude vrijeme!
Vaš link …[/url]

LOL da, to je najvjerojatniji scenarij. [emo_smijeh]

New Report

Close