DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.zse.hr/default.aspx?id=48582

GOTOVO SA UGOVORNOM NAMIROM.

SLIJEDI DELISTING PA NJUŠKALO, OGLASNIK…..

o tome ja pišem već danima što slijedi na DIOKI-u, pogotovo za isključenje iz sustava namire što je prava katastrofa za svakog dioničara DIOKI-a!
nick mi možete gasiti, ali ne možete zaustaviti istinu!
sutra se može očekivati žestok pad dionice DIOKI-a jer će mnogi napokon shvatiti da je bolje vrabac (keš) u ruci, nego golub koji je odavno odletio s grane i koji leti u vječna lovišta [emo_palacd]

p.s. tko još ne razumije o čemu se radi neka pročita par zadnjih stranica topika bivše Đakovštine d.d. u stečaju, bivše oznake DKVS-R-A

možete brisati nick,ali ne možete obrisati ISTINU!

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/dhBNIlDudUhW2sbx2MerHA==.pdf
Iza ovoga ide delistiranje sa burze. Ali ništa zato, kakvih sve ovdje ima ulagača možda im ovo bude novi signal da ulazi novi “strateški investitor” u želji da pokupuje sve prije nego što se delistira.
Stečajni upravitelj se već “oblizuje” i radi izračun svojih dnevnica, naknada, i redovne plaća u narednih 2 – 3 godine, po novom “ubrzanom” postupku.

Ako danas nije bio stampedo na Diokiu onda neće bit ni sutra.
Sretno diokijevci !

Sretno, Diokijevci…

Država bi u stečaju Diokija mogla izgubiti 270 milijuna kuna

Najvrjednija imovina Diokija pod hipotekom je ona Hypo banke, te Zagrebačke, a u stečaju će biti moguće namirenje samo osiguranih vjerovnika iz imovine koja je hipotekarno opterećena. Drugim riječima niti HEP-ove tvrtke niti ostali manji državni vjerovnici neće biti u mogućnosti naplatiti svoja potraživanja.

To je ono što danima ovdje tupimo… Dioničari se ovdje ne spominju, jer novinar bi ispao neozbiljan da spominje pušing dioničara, kada puše vjerovnici.

Kaj zapravo pravno i “tehnički” znači ta odredba o promjeni namirenja za male dioničare?
Može neko objasniti, onak, u par suvislih rečenica?!
Thnx
[emo_namigusa]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

i još nekaj…

Recimo, primjera radi, sutra se kupi 1.000.000 dionica po 1 lipu (10.000 kuna; mada znam da nebude opet tak hudo). I onda se završi s trgovanjem i to je kaj se burze tiče tutto finitto. Nadam se da bude ta firma za 100 godina, makar je sad u stečaju, vrijedila 1 kunu po dionici (vjera mi je jaka, al’ pamet mi slaba).
Da li bude moj ćukun-unuk mogel nekak biti glavni petrokemijski magnat u HR ili je to sad stvarno game-over po svakom pitanju i žali bože bacanja bilo koje svote para.
Neznam, al nekak si nebrem zamisliti da sve te “hartije” odjedanput nikom nikaj ne vrede, čak i uz sve te silne probleme koji su spominjani zadnjih dana, mjeseci…a za moj skromni pojam, za 10.000 kuna bi bilo zgodno biti vlasnik 1/4 firme, pa taman bila i u stečaju. Nebreš otvorit d.o.o. ak nemaš 20.000 kuna, a ovak dobiš za pol cijene nekaj….ni sam si nebrem predočiti kaj, ali …ALI, ko je od nas znal kaj dobiva dok se išel ženit?! [emo_namigusa]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Ako se ne pojavi investitor koji će zadovoljiti interese banaka, tvrde neki, država koja je neadekvatno osigurana, kao i dobavljači koji potražuju oko 600 milijuna kuna, izvisit će. U takvom razvoju događaja navodno svim neosiguranim vjerovnicima prijeti da u stečaju ne naplate ni jedan posto svojih potraživanja. Najvrjednija imovina Diokija pod hipotekom je ona Hypo banke, te Zagrebačke, a u stečaju će biti moguće namirenje samo osiguranih vjerovnika iz imovine koja je hipotekarno opterećena. Drugim riječima niti HEP-ove tvrtke niti ostali manji državni vjerovnici neće biti u mogućnosti naplatiti svoja potraživanja.

ove ne da ne vrijedi 0 kn, nego kad banke sve pokupe, ostat će još i do milijarda, ponavljam milijarda duga, a 0, ponavljam 0 imovine. i ljudi to kupuju. ako je i grobex, previše je.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Sretno, Diokijevci…

Država bi u stečaju Diokija mogla izgubiti 270 milijuna kuna

Najvrjednija imovina Diokija pod hipotekom je ona Hypo banke, te Zagrebačke, a u stečaju će biti moguće namirenje samo osiguranih vjerovnika iz imovine koja je hipotekarno opterećena. Drugim riječima niti HEP-ove tvrtke niti ostali manji državni vjerovnici neće biti u mogućnosti naplatiti svoja potraživanja.

Sve jasno, ali mi nije jasno zašto HEP i ostali nisu glasali za PSN? Pa ovako sve gube, onako su bar imali šansu za djelomičnu naplatu

To je ono što danima ovdje tupimo… Dioničari se ovdje ne spominju, jer novinar bi ispao neozbiljan da spominje pušing dioničara, kada puše vjerovnici.

ispratimo trgovanje i sačekajmo objavu…
čemu nervoza?


Ako danas nije bio stampedo na Diokiu onda neće bit ni sutra.

jučer ljudi još nisu shvatili što znači isključivanje dionica DIOKI-a iz sustava ugovorne namire SKDD i mislili su da je to nešto bez veze. sad vjerujem da su pročitali na temi bivše Đakovštine d.d. gdje se događala identična situacija, što to znači i da ta tvrtka kao i njene dionice više ne postoje te da su bivši dioničari ostali bez svega!
u nekadašnjoj Đakovštini d.d. također su rađene procjene imovine prije stečaja po kojima je imovina bila 3x veća od dugova, a kad je otvoren stečaj i obračunate sve kamate na dugove, ispalo je da su dugovi bili duplo veći od imovine!
ljudi, ovdje će na kraju ostati gole kosti, a vi samo slušajte razne “lacoste10” i “save” koji vam obećavaju brda i doline na DIOKI-u od 500 kn pa sve do 0!

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

@goblyn
Pa sta fali kostima.Kosti su super za juvu. Pitaj savu i lacostea.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

i to još juva s komina , na drva ,juhica koja liječi i diže iz mrtvih 😉

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close