DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lebovski ,kolega cijenim vaše mišljenje ali nemojte manipulirati.
u slučaju stečaja dioničari ne gube svoja prava sve do zatvaranja stečaja koji može trajati godinama.znaju se razredi namire potraživanja i dioničari su u zadnjem,što je istina ali moguće da se pokaže da ima više imovine nego obveza.što onda?
ja mislim da nijedan ozbiljni investor ne bi došao u ovakvu situaciju u psn.psn je namjenjen za reprogram vjerovnicima i debt-equity ali kod diokija je problem što je 35% duga prema povezanim osobama ježića.zato je skoro nemoguće bilo iprovesti psn.



može mi neko pojasnit – zašto se kupuju dionice firme koja ide u stečaj?

Iz neznanja. Oni koji kupuju ne znaju što je to stečaj. Oni ne znaju da ono što kupuju više ne postoji.
[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Ajme strave! Jednu desetinu ukupnog današnjeg prometa napravi dionica firme u stečaju. Više i od Ingre, IGH, Dalekovoda, ULPL-a, Viadukta i Đure, skupa sve kad zbrojiš.
To je dovoljno da se vidi pravo stanje koje vlada na ZSE-u. Tko će kome, na tome se zasniva cijela trgovina.



može mi neko pojasnit – zašto se kupuju dionice firme koja ide u stečaj?

Iz neznanja. Oni koji kupuju ne znaju što je to stečaj. Oni ne znaju da ono što kupuju više ne postoji.
[/quote]

Dina ima PSN, Piros ima PSN, VALJDA I KIJAC uskoro, Ćuf i nije ni bio……
Dakle mogu li ove komapnije pokriti Dioki?

Ja tvrdim da poslije PSN-a to može sama Dina!


… poslije PSN-a to može sama Dina!

koje PSN? ona je propala i otvoren je stečaj

Nema više PSN-a sad potraživanja idu opet a banke udri sa hipotekama pa na ovrhe pa prodaja pa kad se to sve ogoli ima da ostane koji dimnjak za vjerovnike.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Ovu temu nitko ne može skinuti s prvog mjesta na ovom forumu. [emo_smijesak]

Mislio sam da ćemo se strmopizditi na 1 kn već danas, valići na ovom toboganu počeli su se dosta rano mreškati. S obzirom na broj ljudi koji su kupili Filipovićevih 150 000 dionica, to valjda i nije čudno.

Dobra je fora da se o kazahstanskoj “ponudi” priča na način sličan onom na koji se pričalo o pismu namjere za državnu kupovinu zemljišta za LNG terminal kod posljednjg strmopižđivanja. [emo_smijeh] Da nisam spalio lovu (onu otprije par mjeseci, posljednja događanja sam, neuk, propustio), bilo bi mi još smješnije. [emo_smijeh]

http://teletekst.hrt.hr/?str=207-01



… poslije PSN-a to može sama Dina!

koje PSN? ona je propala i otvoren je stečaj
[/quote]

Poslije PSN-a koji je uspješno okončan na Dini , Dina je sposobna sama sanirati dioki!
To sam mislio i mislim da sam i prvi puta bio jasan!

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Medunarodni-fond-iz-Londona-dostavlja-ponudu-za-Dioki-i-Dinu

pročitajte još jedno vijest iz novog lista.sam janiška tvrdi da je na diokijem pokrenut stečaj.

ne razumijem da to nije bilo uključeno u cijenu.

evo citata:
Dodaje da je za ishod cijelog slučaja od izuzetne važnosti pravni status Dine, za koju su vjerovnici prihvatili predstečajnu nagodbu, no čeka se odluka Visokog trgovačkog suda o žalbi Zagrebačke banke na tu nagodbu.

Nad Diokijem je, pak, pokrenut stečaj jer predstečajna nagodba nije uspjela.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Imamo 4 vrlo visoko vrijedne komapanije – posebice Dina Petrokemija . pa zašto nas one ne saniraju!

Pa sama Dina Petrokemija je to u stanju!!!!


Poslije PSN-a koji je uspješno okončan na Dini , Dina je sposobna sama sanirati dioki!
To sam mislio i mislim da sam i prvi puta bio jasan!

Lijepo je što ti to misliš, ali problem je što to nije točno. Jer da je to točno, DIOK ne bi završio u stečaju.


……od izuzetne važnosti pravni status Dine, za koju su vjerovnici prihvatili predstečajnu nagodbu, no čeka se odluka Visokog trgovačkog suda o žalbi Zagrebačke banke na tu nagodbu.

Nad Diokijem je, pak, pokrenut stečaj jer predstečajna nagodba nije uspjela.

Pravni status Dine je jasan ko suza i piše u sudskom registru – Sklopljena PSN!!!
zaba I DA SE PRIHVATI NJIHOVA ŽALBA NE UTJEČE JER JE ZA psn GLASOVALO 72,86% a ZABA je potraŽivala malo iznad 5% ukupnog duga tako da je i bez ZABA-e glasovalo preko 2/3!

New Report

Close