DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Takoder vlasnik Diokija je firma Dioki Holding AG, a rijec je o svicarskoj kompaniji.

Dali bi svicarska kompanija dozvolila da njezina firma u Hrvatskoj propadne?

Zar nije logično ako postoji neki investitor da taj kupi ne Dioki (koji je pun duga i radnika) već svu njegovu imovinu i pokrene cijelu novu firmu, neopterećenu. A onda nek se vjerovnici podjele novcima od prodaje. Zašto bi kupac uzimao sve dugove ove firme, doveo ju u normalu i onda još da dijeli dobit sa raznim Savama i lacosteima?!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Stečaj jedini mogući ishod za Dioki

Agencija za osiguranje radničkih potraživanja. O broju plaća i visini otpremnine nisam siguran, ali neki zakonski minimum će sigurno dobiti prije blagdana.

[emo_bijesan]I tako su Jezić i ostali….. prokockali moju zasluženu otpreminu za 20 god rada u DIOKI-ju kojeg su dobili….a ne kupili u privatizaciji.., oprali novce…. bez imalo srama i grižnje savjesti prema nama radnicima.Mislim da je dosta ovakvih sr..a u ovoj državi da ih treba naplatiti od njihove privatne imovine ….!!!!?????

Hoće li mi netko ovo prevesti na hrvatski?

IV. POSTUPAK OSTVARIVANJA PRAVA
Članak 15. (NN 80/13)
(1) Prava propisana ovim Zakonom može ostvariti radnik koji je u trenutku otvaranja stečajnog postupka bio u radnom odnosu kod poslodavca, kao i radnik kojemu je radni odnos kod poslodavca prestao unutar tri mjeseca prije otvaranja stečaja, ako je svoje potraživanje prijavio u roku i na način utvrđen propisima koji uređuju stečajni postupak, odnosno ako otvoreni stečajni postupak nad poslodavcem nije bio proveden, ako je svoje potraživanje prijavio u roku i na način utvrđen ovim Zakonom.
(2) Pravo iz članka 3. stavka 1. točke 5. ovoga Zakona iznimno ostvaruje radnik koji nije ostvario naplatu pravomoćno dosuđene naknade štete zbog ozljede na radu ili profesionalne bolesti bez obzira kad mu je prestao radni odnos.
(3) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka prava propisana ovim Zakonom ne mogu ostvariti članovi uprave trgovačkog društva, član upravnog odbora i izvršni direktor, bez obzira na vrijeme kada su te poslove obavljali.


…ovo mi je treca dionica koju sam otpratio u vjecno lovište …

Daj je li mozes postat svoj portfelj da mi to bude zvijezda vodilja u sto ne ulagat.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

i ja sam cebu, dioki srećom nisam, opečen kašu hladi. ako naučimo nešto iz diokija da to više bne radimo, isplatit će se.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...






Ja se ne slažem jer onda ne bi ni otvarali nego bi ga odmah LIKVIDIRALI!
A to je ogromna razlika zar ne?
Dakle – imovina je ogromna!

vi nemate pojma o pojmu što znači likvidacija, a što stečaj i kada se pokreće jedno, a kada drugo
tragedija je da dijelite savjete, a pokazujete ovakvo frapantno neznanje
[/quote]

De nam ti objasni razliku!
I zašto nije pokrenuta LIKVIDACIJA tj zašto je otvoren stečajni postupak a ne likvidacija.
[/quote]
Ma Sava,vi doista nemate nikakve kvalifikacije niti znanja za dijelenje pravnih savjeta i mišljenja,a ni osjećaj pristojnosti da "ušutite".
Stečajni postupak će "odrediti" da li je moguć "preustroj" ili će sve na koncu završiti likvidacijom.
No za dioničare Diokija,to po meni nije uopće bitno jer će vrlo vjerovatno sve izgubiti.

[/quote]

Imalo upućeni zna da u stečajnom postupku odlučuju VJEROVNICI!!!!
I način odlučivanja je više no jasan – da je Dioki išao u stečaj a ne PSN davno bi završio ovaj postupak i poduzeće bi bilo na nogama jer odlučuje se VEĆINOM a ne 2/3 većinom.

A po prijavljenim potraživanjima najveći vjerovnici su komapnije iz Dioki Grupe koji drže oko 310m ili 35% duga!!!!

Dakle – vjerovnici a ne onako kati ti insinuiraš -likvidacija!

I da ne zaboravimo – IMOVINA je ogromna i može sve namiriti a da se ne dirne o core business!

[/quote]
I dalje,po običaju,”trkeljate budalaštine”!
Kapital Dioki-a je NEGATIVAN!!!
Vrlo vjerovatno se svi vjerovnici neće moći naplatiti.
Pozdrav



Stečajni postupak će "odrediti" da li je moguć "preustroj" ili će sve na koncu završiti likvidacijom.

Kolega, nema više stečaja s preustrojem, sad je svaki stečaj likvidacija. Preustroj je izbačen upravo zato da se vjerovnici motiviraju na predstečajnu nagodbu.
[/quote]
Točno,kolega.Prihvaćam.
Pozdrav

Pozdrav opsesivni fanatici i ekstremisti! Tu prije svega mislim na ulagacki dvojac “sacekajmo objavu” i “ispratimo trgovanje”, a potom i sve njihove sljedbenike, pripadnike sekte “ide to na 3x”. Ekipi koja me je znala napasti i na osobnoj razini samo zato jer se nisam slagao sa “cinjenicama” (objavljenim u NL, TTX, VL, JL itd..) upucujem najljepse pozdrave i puno ovako lijepih ulagackih prica. Molim moderatora da ne brise ovaj post jer nisam nikog osobno prozvao niti uvrijedio, ovo je samo zahvala kolegama. Hvala.

Stalna na tom svijetu samo mijena jest

Ovdje Vam je Ivana7 sve potanko objasnila. Komentar prenesen sa teme best buy. Imam i ja svoju stečajušu, tak da ne pomislite kako se naslađujem ili nešto slično, ni na kraj pameti. Poznat mi je dobro osjećaj gubitka, tako da razumijem sve one što su ovdje zaglibili. Jedina razlika je u tome što ste Vi svi imali dovoljno vremena i dobru cijenu za uteći na vrijeme odavde, ali nikako ne mogu dokučiti u ljudsku psihu: što to sprečava ulagače da priznaju pogrešno ulaganje i spase ono što se može, a moglo se.
Moja “stečajuša” kad je “roknula” nije uopće više “odskakala” i dala mi priliku za izlazak, pušiona je bila trenutna. Bila mi je dobra pouka za daljna ulaganja, tako da sam ovo cijelo vrijeme posmatrao sa strane, a o ishodu sam u više navrata pisao, a moderator je redovito brisao te komentare. Njemu na dušu!

ivana7

Best buy.

– za sve vas koji ste željni velikih zarada.
– DIOK.
– nije šala.

– DIOKI je najača firma u HR i to bez da radi, zamislite što će biti tu kada upale pogone (izvor – forumaš Franki).

– sutra ga čekajte na nekoj prihvatljivoj cijeni cca 0.30 kn ili 30 lipa.
– tada slobodno udarite po kupnji, možda sa sitnom kupnjom tu uđete i u top10.
– a poslje toga tu čekate odbijenac na 1 (jednu) kunu.
– prodaja na toj jednoj kuni će vam donjeti fenomenalnu zaradu od preko +300%.
– a ako želite malo veće zarade tipa 20-30kn po dionici za to će vam trebati crni diplomatski automobili s zatamljenim staklima, te mala pomoć nekih novinara, nekih novina i nekog radia.
– ali to već košta, to se plaća, ne morate biti pohlepni, mišljenja sam kako je profit od 300% sasvim o.k.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close