DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kud god ja sam ovaj dio portfelja već otpisao. A ulagaja su mi dugoročna…. pjeva se ali debelu gospođu možda još nismo čuli. a možda i jesmo 😀




Ja se ne slažem jer onda ne bi ni otvarali nego bi ga odmah LIKVIDIRALI!
A to je ogromna razlika zar ne?
Dakle – imovina je ogromna!

vi nemate pojma o pojmu što znači likvidacija, a što stečaj i kada se pokreće jedno, a kada drugo
tragedija je da dijelite savjete, a pokazujete ovakvo frapantno neznanje
[/quote]

De nam ti objasni razliku!
I zašto nije pokrenuta LIKVIDACIJA tj zašto je otvoren stečajni postupak a ne likvidacija.
[/quote]
Ma Sava,vi doista nemate nikakve kvalifikacije niti znanja za dijelenje pravnih savjeta i mišljenja,a ni osjećaj pristojnosti da “ušutite”.
Stečajni postupak će “odrediti” da li je moguć “preustroj” ili će sve na koncu završiti likvidacijom.
No za dioničare Diokija,to po meni nije uopće bitno jer će vrlo vjerovatno sve izgubiti.

http://www.seebiz.eu/dionice-diokija-izbacene-iz-indeksa-crobex-crobexplus-i-crobexindustrija/ar-77327/

treba se pomirit sa gubitkom …svi koji smo ovdje trgovali bili smo svjesni rizika..ovo mi je treca dionica koju sam otpratio u vjecno lovište …

joka14

Tako je pomirit se sa gubitkom i naucit lekciju.


Stečajni postupak će "odrediti" da li je moguć "preustroj" ili će sve na koncu završiti likvidacijom.

Kolega, nema više stečaja s preustrojem, sad je svaki stečaj likvidacija. Preustroj je izbačen upravo zato da se vjerovnici motiviraju na predstečajnu nagodbu.





Ja se ne slažem jer onda ne bi ni otvarali nego bi ga odmah LIKVIDIRALI!
A to je ogromna razlika zar ne?
Dakle – imovina je ogromna!

vi nemate pojma o pojmu što znači likvidacija, a što stečaj i kada se pokreće jedno, a kada drugo
tragedija je da dijelite savjete, a pokazujete ovakvo frapantno neznanje
[/quote]

De nam ti objasni razliku!
I zašto nije pokrenuta LIKVIDACIJA tj zašto je otvoren stečajni postupak a ne likvidacija.
[/quote]
Ma Sava,vi doista nemate nikakve kvalifikacije niti znanja za dijelenje pravnih savjeta i mišljenja,a ni osjećaj pristojnosti da "ušutite".
Stečajni postupak će "odrediti" da li je moguć "preustroj" ili će sve na koncu završiti likvidacijom.
No za dioničare Diokija,to po meni nije uopće bitno jer će vrlo vjerovatno sve izgubiti.

[/quote]

Imalo upućeni zna da u stečajnom postupku odlučuju VJEROVNICI!!!!
I način odlučivanja je više no jasan – da je Dioki išao u stečaj a ne PSN davno bi završio ovaj postupak i poduzeće bi bilo na nogama jer odlučuje se VEĆINOM a ne 2/3 većinom.

A po prijavljenim potraživanjima najveći vjerovnici su komapnije iz Dioki Grupe koji drže oko 310m ili 35% duga!!!!

Dakle – vjerovnici a ne onako kati ti insinuiraš -likvidacija!

I da ne zaboravimo – IMOVINA je ogromna i može sve namiriti a da se ne dirne o core business!

Sad je jasno zašto je “tajanstveni investitor” čekao ovaj tjedan za predstavljanje javnosti! Pretpostavljam da se taj investitor više uopće neće spominjati “kao da ga i nije bilo”! Već sam se jednom pitao a opet se pitam: kako to da se većinski vlasnik predao bez ispaljenog metka??

Imalo upućeni zna da u stečajnom postupku odlučuju VJEROVNICI!!!!
I način odlučivanja je više no jasan – da je Dioki išao u stečaj a ne PSN davno bi završio ovaj postupak i poduzeće bi bilo na nogama jer odlučuje se VEĆINOM a ne 2/3 većinom.

A po prijavljenim potraživanjima najveći vjerovnici su komapnije iz Dioki Grupe koji drže oko 310m ili 35% duga!!!!

Dakle – vjerovnici a ne onako kati ti insinuiraš -likvidacija!

I da ne zaboravimo – IMOVINA je ogromna i može sve namiriti a da se ne dirne o core business!

savo, ti doista pojma nemaš šta je to stečaj, čemu to služi i kako se to provodi.

A i to s vrijednom imovinom, kume moj, pa vjerovnici su se u ps nagodbi trebali odreći 70% potraživanja. Ne bi im se predlagao maksimalni zakonski iznos otpisa da ima imovine, zar ne?

Pa, lijepo piše u Planu financijskog restrukturiranja da će se u stečaju namiriti samo banke, i to, čini mi se, djelomično.

A ti bi, praščiću mali, da se namire i banke i dobavljači i država i još da ostane dioničarima. Pa ti si najveći optimist na svijetu.

I neka si optimist, lakše ćeš prihvatit pušidbu biblijskih razmjera koju bilježiš na ovom papiru.


Imalo upućeni zna da u stečajnom postupku odlučuju VJEROVNICI!!!!
I način odlučivanja je više no jasan – da je Dioki išao u stečaj a ne PSN davno bi završio ovaj postupak i poduzeće bi bilo na nogama jer odlučuje se VEĆINOM a ne 2/3 većinom.

A po prijavljenim potraživanjima najveći vjerovnici su komapnije iz Dioki Grupe koji drže oko 310m ili 35% duga!!!!

Dakle – vjerovnici a ne onako kati ti insinuiraš -likvidacija!

I da ne zaboravimo – IMOVINA je ogromna i može sve namiriti a da se ne dirne o core business!

savo, ti doista pojma nemaš šta je to stečaj, čemu to služi i kako se to provodi.

[/quote]

STEČAJ JE POSTUPAK U KOJEMU VJEROVNICI ODLUČUJU O SVOJIM POTRAŽIVANJIMA!!!
Dakle i kompanije iz Dioki Grupe odlučuju o svojim potraživanjima – 310m od 905m kuna koliko je priznato u PSN-u pa ne bi u iznosima trebalo biti razlike osim na dolje.

I nije točno da nema IMOVINE – pa potraživanja kompanija iz Dioki Grupe je i nastao kao rezultat zaloga IMOVINE!

Dvije godine prekasno. Da su, umjesto odugovlačenja i traljavog »spašavanja vojnika Ježića« državne institucije na vrijeme pokrenule stečaj Diokija, kako im je i zakon nalagao, danas bi cijeli postupak već bio davno okončan, a postrojenja na Žitnjaku možda i u pogonu, s novim vlasnikom.kraj teksta,i jos nesto HVALA SINDIKATIMA na odugovlacenju i laganju,eto sada nam fali 14 plača koje necemo dobit nikada,da smo isli na vrijeme u stecaj falilo bi nam 2-3plače zato vam velika hvala

daj ti nama sava reci kud ide cijena dionice sutra…na koje razine?

New Report

Close