DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mali ulagači opet prevareni:

Mislim da bi se dionicom Diokija trebala pozabaviti i Hanfa
Burze
27.11.2013. 9:57
Poslovni.hr/Hina
0

„Nakon impresivnog rasta u tjednu ranije, uslijed najave da bi mogla pristići ponuda strateškog partnera za ulaganje u tu grupu, cijena dionice sada je u oštrom padu, jer ponuda još nije stigla. Mislim da bi se trebala time pozabaviti i Hanfa, kao regulatorno tijelo“, navodi Rinkovec.

I početi s Janiškom. Pitati ga s kojim pravom bez ikakvog dokumenta, pisma namjere trubi okolo o tajanstvenom investitoru. Koji su bili njegovi motivi za to? Ne znam da li nakon okončanja PSN ima ikakva ovlaštenja

Zašto je ZSE tek nakon 3 dana histerije poslala u Dioki upit vezano za promjenu cijene na burzi

Neka konačno prekinu to sumanuto trgovanje bazirano na najavama, dojavama i izjavama bez pokrića, dok se ne okonča slučaj…..a više se stvarno ne bi smjelo odugovlačiti.



Mali ulagači opet prevareni:

Mislim da bi se dionicom Diokija trebala pozabaviti i Hanfa
Burze
27.11.2013. 9:57
Poslovni.hr/Hina
0

„Nakon impresivnog rasta u tjednu ranije, uslijed najave da bi mogla pristići ponuda strateškog partnera za ulaganje u tu grupu, cijena dionice sada je u oštrom padu, jer ponuda još nije stigla. Mislim da bi se trebala time pozabaviti i Hanfa, kao regulatorno tijelo“, navodi Rinkovec.

I početi s Janiškom. Pitati ga s kojim pravom bez ikakvog dokumenta, pisma namjere trubi okolo o tajanstvenom investitoru. Koji su bili njegovi motivi za to? Ne znam da li nakon okončanja PSN ima ikakva ovlaštenja

Zašto je ZSE tek nakon 3 dana histerije poslala u Dioki upit vezano za promjenu cijene na burzi
[/quote]

Burzovnjaci moraju popularizirati burzu, a kako je popularizirati nego pustiti da se ponekad ostvaruju enormne zarade koje će privući nove igrače i ulagače.
Razbuditi burzovnu učmalost i svakodnevnu kuknjavu kroz miris novca i nagradnu tombolu.

@tramell
nebitno u ovom slučaju .

Ovdje je samo potrebno investitore o kojima se govori u zadnja dva-tri tjedna ,službeno prestaviti javnosti na tiskovnoj ,objaviti pismo namjere i ponudu .
Upoznati javnost sa činjenicama , i objaviti na ZSE.
Bez nagovora ,iznosim svoje mišljenje.

Priziva hanfu Roman Rinkovec nezavisni burzovni analiticar.

Znaci Janiska ne dila informacije burzovnim analiticarima – dokaz ozbiljnosti istog, ali i da slijedi zakon.
Jer da mu je Janiska dao insajderski info to bi bilo krsenje zakona.

Zadnji put je Vrdoljak dao lazni info da ce hep glasat za, a to je tek bio znak za prodaju jer da je hep stvarno glasao za, onda bi Vrdoljak bio u problemima zbog davanja insajderskog infoa.
Oni koji su tada kupovali mislili su da je Vrdoljak bas njima dao insajderski info i krenuli kupovat.

Izgda da ce i “burzovni autoriteti – svecenici” morat “kupovat religiju” ili ne kupovat ovisno o svojoj procjeni kao i svi ostali.
Ne bi on prizivao Hanfu da ima info.

Linić jučer spominje rast BDPa od 0,2% spomenuvši 11;12 mjesec. Ima li to kakve veze sa Dinom i Diokijem?


Linić jučer spominje rast BDPa od 0,2% spomenuvši 11;12 mjesec. Ima li to kakve veze sa Dinom i Diokijem?

nema…on svaki kvartal najavi rast BDP-a za sljedeći kvartal, a dogodi nam se još jači pad BDP-a nego u prošlom

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.


Janiska, Linic i Vlada RH su preozbiljne institucije da bi najavili ozbiljnog investitora, a potom rekli da je sve bila sala.

I Filipovic je preozbiljan da bi izvlacio sitnis od sitnih spekulanata i malih dionicara. Samo on zna zasto je prodavao.

Tjedan jos traje do Nedjelje.

A na osnovu cega vi to zakljucujete ?…Filipovic je izvukao 3 mil kuna samo iz razloga sto Linic nije dao da Dioki ode u stecaj.. Vlada je donjela odluku da ce otkupit zemljiste i nikad je nije sprovela…Cak nisu ni rekli ..”salil smo se”..Centar banci su dali 50 mil kuna da se Bionidi izvuce ali je sam sebe zahebo..Po cemu su oni to “preozbiljne institucije”…Jeli vam i onaj prije Milanovica bio preozbiljan.. HGK…?.. ma dajte molim vas.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Inače nije mi jasno kako neki ovdje likovi koji uopće nemaju dionice, i navodno ih ni new zanimaju, troše tolko vremena na ovoj temi?
Čime se bavite onda, radite u državnoj službi?[emo_smijeh][emo_smijeh]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Postoji jedna stvar koja mi je jako sumnjiva u svemu tome. Znate koja? Ta da iako ovo traje već neko vrijeme još uvijek nije procurilo ime investitora. Priča Janiška, stižu investitori, bili, obišli, bla bla, sastaju se s ministrima itd. A nije procurilo!!?? Nevjerovatno!!! Pa kod nas cure podaci iz najtajnijih istraga!! A nakon što su iskontaktirali hrpu ljudi nije procurilo ime investitora?!?!? Nitko nije rekao ništa? Nikome? Niti jedan pomoćnik ministra, niti jedna tajnica, niti jedan novinar nije saznao ništa? Osim da je to neki fond koji se bavi s nečim, i jako su ozbiljni, oni rade polako i u tišini. Hahaha! Strava!

bravo, to je poanta svega!
tobožnji investitori svuda tobože idu, sve tobože obilaze, ali nitko ih ne vidi, iz auta ne izlaze!
ja sam uvjeren da je ovo bila samo još jedna navlakuša da se iskrca ekipa koja je ovdje zaglavila na +20 kn i sad kad su se riješili dionica (pogledajte promete pred par dana!!!) sad će cijena nazad na 3-4 kn kad ljudi vide da od svega nema ništa i da ide stečaj

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

Meni je vjerojatno promaklo, a ovdje ima puno bolje informiranih:

Kada je Vlada RH, ili Linić najavila ili spomenula tajanstvene investitore u Diokiju? Stalno se ovdje poziva na ozbiljnost Vlade i sl.

Ja koliko sam vidjela razni mediji samo prenose (prenosili, a sad svi šute) Janušku.

Dioki i službeno završio u stečaju, cijena dionice pala 14,96%!

New Report

Close