DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sava: ” Tema ti je očito nepoznanica…. Pročitaj malo o planovima HEP-a pa ćeš vidjeti kakav je odnos prema plinu. I kakvi se planovi prave a sve u svezi plina. ” Moguće! Budući da si ti puno veći znalac, daj molim te navedi: – po kojoj cijeni je HEP voljan, odnosno kupuje plin? – po kojoj cijeni plin kupuju svi ostali potrošaći u zemlji? – po kojoj cijeni se nabavlja plin iz Rusije? – koja je projecirana cijena LNG plina, odnosna granica isplativosti? Iz te 4 brojke biti će svakome (pa i meni neznalici) jasno odakle će HEP ubuduće kupovati plin!

Ispričavam se na kašnjenju s odgovorom, ali čekao sam NAJFRIŠKIJE cijene!

Stanje je slijedeće:

HEREN® Monthly Indices March 2008
($/MMBtu)
Zeebrugge: 9.789
HEREN® Monthly Rolling Indices April 2008
($/MMBtu)
Zeebrugge: 10.574

Nymex Henry Hub March
($/MMBtu)
Henry Hub: 8.930
Nymex Henry Hub April
($/MMBtu)
Henry Hub: 9.742

Far East Spot Ex-ship
March final assessment ($/MMBtu)
14.50 – 15.00
Far East Spot Ex-ship
April assessment ($/MMBtu)
13.50 – 14.00

I sad ti meni reci po čem je to LNG PRESKUP!!!!!

Ne vidim koju korist Dioki može imati preuzimanjem Novog lista, to više liči na neko “pranje” i mutne poslove. Pametnije bi bilo da se nastave baviti primarnom djelatnosti.

moze li mi netko dati link za one cijene plina?
hvala


Ne vidim koju korist Dioki može imati preuzimanjem Novog lista, to više liči na neko “pranje” i mutne poslove. Pametnije bi bilo da se nastave baviti primarnom djelatnosti.

manji troškovi tiskanja besplatnog ” Diokijevog biltena”[smiley]


moze li mi netko dati link za one cijene plina? hvala

Vaš link

Traži free trial cijena, novosti i sl. Ja sam to dobio ali je prevelik za dodavanje dokumenta!

sve ok, ali nek ježić kupuje novi list za svoje novce a ne za novce dioki-a…

...povijest se ponavlja...

Zar ne bi u slučajevima ovakvih akvizicija trebalo ishoditi i Odluku Skupštine?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Zar ne bi u slučajevima ovakvih akvizicija trebalo ishoditi i Odluku Skupštine?

Čije skupštine?

Ma uostalom imai vremena da se vidi tko i s kakvim ciljem uzima Riječki list doo….

Je li što Mesić konkretno dogovorio glede plina u Lybiji…..

Libya ready for lead role in gas world

Libya has been told by companies starting a fresh round of exploration that it is sitting on very large amounts of gas and, if the predictions prove to be true, the National Oil Corporation (NOC) will exploit new and associated reserves to the full, with significant amounts being liquefied for export…..

Vaš link

Robert Ježić je jako blizak vrhu HDZ-a. Preuzimanjem Novog Lista pojačao je svoju poziciju u HDZ-u, i to prije lokalnih izbora. Kada bi HDZ srušio s vlasti SDP u Rijeci i PGŽ, nastalo bi pučko slavlje. A Ježić bi onda lakše dobio terminal na Krku.

I ne, ne treba Skupština, dosta je Nadzorni odbor.


Robert Ježić je jako blizak vrhu HDZ-a. Preuzimanjem Novog Lista pojačao je svoju poziciju u HDZ-u, i to prije lokalnih izbora. Kada bi HDZ srušio s vlasti SDP u Rijeci i PGŽ, nastalo bi pučko slavlje. A Ježić bi onda lakše dobio terminal na Krku.

Ježić možda i jest blizak HDZ-u, ali list preuzima Dioki dd.
Preuzimanje zasigurno ne ide bez odobrenja iz Dioki Holding AG-a, a tu je Ježić tek jedan od tri direktora.

New Report

Close