DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Međunarodni fond iz Londona dostavlja ponudu za Dioki i Dinu

Autor: HINA
Objavljeno: 20. studenog 2013. u 13:38

za najnovijeg strateškog partnera se znalo još od ljeta.i samo pojedinci su znali da neće uspjet psn za čermaka.jer se računalo na sadašnje mistreiozne ulagače kako kažu(ja se osobno ne razumjem,ali sam na internetu pod njihovim imenom upisao,te se iznenadio da se tretiraju među tri najače svjetske kompanije u njihovoj branši).vjerujte ovi su i te kako ozbiljni,samo treba pričekati slijedeću sedmicu i vidjeti što nude(ali u odnosu na čermaku znatno više).i još nešto što sam saznao da im je ovo što posjeduje dina i dioki prioritet,jer da im na ova područja ne dođe neka konkurentska svjetska kompanija.pozdrav

yeosol

vrlo lako moguće, ali nekako ne vjerujem da su to sami odradili trejderi imali, ipak je to 5,5 milja!!

oficir

ne pratim tako dugo, intenzivno posljednjih 6 mjeseci i nikad nisam bio unutra poučen vlastitim iskustvom, ali je ova dionica ipak fascinantna ako je samo i pratiš. po meni je stečaj neizbježan!!! zašto??

možda razmišljam na krivi način ( za imatelje dionica ), ali stavite se u poziciju vlade: kako privući investitore u tvrtke sa svim mogućim problemima i dubiozama?? stečaj je najjednostavnije rješenje.

pozicija investitora: što bi vi više voljeli?? ogromne probleme svih mogućih vrsti ili čistu situaciju sa izgledima za normalno buduće poslovanje??

mislim da se odgovor nazire sam po sebi!! ali sve je moguće!

Stecaj znaci natezanje, proceduru i birokraciju.
Zato Vlada i Linic cine sve da se isti izbjegne, jer investitori ne zele povlacenje po sudovima.
Zele cim prije krenuti u biznis.

Zanimljiva cinjenica je da je ovoj Vladi odobreno 1,85 miljardi dolara kredita dakle Vladi inozemni investitori vjeruju.

I sigurno ce ti koji su posudili novce HR Vladi, osigurat svoju investiciju kroz industrijsku proizvodnju koja ce punit proracun i nove radnike koji ce placat poreze.
Veza sa LNG-om i Diokijem?
Mislim da je jasna.

Kad bi prosječan ulagač dovoljno znao o postupku stečaja i eventualno mogućim komplikacijama, onda bi lakše mogao donijeti odluku o investiranju. Nekad mi se čini da je jednostavnije kupiti imovinu bez dugova u stečaju, ali nekad pomislim da bi kod postupka stečaja možda bilo previše komplikacije i gubitka vremena dok se ne bi uspjelo kupiti ono što se želi (ne znam dovoljno o tome, a da bih išta pametno mogao zaključiti). Stoga mi se postupak PSN-a i činio nekakvim dosta zgodnim međurješenjem koje kombinira mogućnost bržeg ulaska u tvrtku s otpisivanjem barem dijela potraživanja vjerovnika. Šteta što ovdje ima toliko raznoraznih interesa (oko dijelova imovine Diokija) da je taj pokušaj propao. Ovo što se događa u posljednjih par dana ne znam čime bih objasnio.

Pogled na naloge na kraju današnjeg trgovinskog dana meni vuče na sutrašnji pad cijene. Možda je ovo bio jedan ciklus na toboganu zbog ovih vijesti koje se objavljuju oko tvrtke posljednjih dana i neobično nepažljivih izjava predstečajnog upravitelja (kojega bi mnogi ulagači u sljedećim danima mogli optužiti kao glavnog krivca za njihov eventualni gubitak). Ako se ne dogodi nikakva značajnija službena objava u sljedećih par dana, mislim da cijena dionice nema na čemu dalje rasti.

Dionice Diokija kupio sam prije nekoliko mjeseci (vjerujući da će PSN proći), nisam ih prodavao nakon propasti PSN-a, nisam dokupljivao nove na razinama od 4 kune (nisam imao volje izlaziti iz drugih dionica i ovdje kupovati, a ni volje kupovati Dioki općenito [emo_smijesak] i nisam prodavao jučer/danas (još uvijek ih imam i još uvijek sam u nezanemarivom gubitku). Tako da molim sve da ovaj upis ne smatraju drukerskim jer mi je već muka od toga. [emo_smijesak]

@dinadioki
za najnovijeg strateškog partnera se znalo još od ljeta.i samo pojedinci su znali da neće uspjet psn za čermaka.jer se računalo na sadašnje mistreiozne ulagače kako kažu(ja se osobno ne razumjem,ali sam na internetu pod njihovim imenom upisao,te se iznenadio da se tretiraju među tri najače svjetske kompanije u njihovoj branši).vjerujte ovi su i te kako ozbiljni,samo treba pričekati slijedeću sedmicu i vidjeti što nude(ali u odnosu na čermaku znatno više).i još nešto što sam saznao da im je ovo što posjeduje dina i dioki prioritet,jer da im na ova područja ne dođe neka konkurentska svjetska kompanija.pozdrav
__________________________________________________________________________________
hvala na informacijama.pozdrav

United Energy ima podružnice u Ukrajini, Gruziji i Španjolskoj, a surađuje s nizom velikih svjetskih naftnih kompanija poput ruskog TNK BP-a, kazačkog KazMunaiGaza i azerbajdžanskog Socara

Vaš link …Vijesti postaju sve ozbiljnije čim se objavljuju na službenim stranicama Hine i Hrt-a.Te kuće i nisu baš neko špekulantsko žutilo tj. medij.Mislim da bit interesanta cijena dionice netom prije konferencije za novinare a još ako prije toga idući tjedan izađe zatraženo čermakovo očitovanje o namjeri..[emo_palacg]

“To nije pitanje vjerovanja. Jedini naučni stav koji čovjek može o bilo čemu da zauzme, je pitanje da li je to istinito"

Ako Janiška ima ponudu može po novom tj izmjenjenom Zakonu, po službenoj dužnosti pokrenuti obnovu postupka!

Imamo li kakvih gapova!!

[emo_plazi]

Dobro zboriš……

Itekako ih ima….
Treba pripaziti na njih u idućim danima, jer je lako moguće da će se redom jedan po jedan popunjavati…[emo_namigusa]

sve mi se čini da je ipak bila preteška misija uništiti do kraja tvrtku koja je bila poslije ine drugi najveći izvoznik u rh.
i sad se poklapaju kockice.politika dovodi dioki do ruba kako bi ga u dealu sa strancima kupila što jeftinije.

siguran sam da dečki iz interine rade na ovom projektu kao i na projektu da socar iz azerbejdžana kupi inu od mola i države.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Ne znam o cem ekipa prica..nitko nista ne zna..jedino sto se zna da ce navodno investitori predat ponudu iduci tjedan…pa zar.nisu trebali ovaj tjedan predat ponudu??ovo me.podsjeca na caliskan i na azerbedjance..isti scenarij..trece kako dioki moze izbjec stecaj?????cetvrto tko prodaje?a tko kupuje?i da li itko kupuje ili se trejda?peto….nevjerojatno indeticna prica s validusom!!!sesto…na ovako polovicne i spekulativne vijesti treba imat muda ostat prek vikenda u dionici….peace!!!unaprijed zahvaljujem na odgovorima!!

New Report

Close