DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Možda ali mora značiti ako je izišao iz prvih 10 da je sve prodao. U svakom slučaju ono što bi trebalo zabrinjavati je količina na prodaji koja više nije 25-30.000 nego cca 85.000 a kupnja koju su nabildavali na 100.000 sada je cca 40.000 što znači da ima puno okičenih ulagača. Još samo treba upaliti svjetlo.[emo_zacudjen]

Ma miro to je jedna velika režija sindikalaca, ako ste dobri sa Severom sve će Vam bit jasno!

Evidentno je da je odradio korektno prodavao je on i na 8 – 9 – 10 al je stvarao psihozu na kupnji sa brojnim nalozima na 4 kn 50.000 komada… i kad je stvorio pozitivni sentiment koji je praćen u medijima uspio je dić iznad 20 kn i sad laganini distribuira bez značajnijeg rušenja al evidentno da je veći dio protrgovao, i sad otvara prodajne naloge na 22-24 kn . tko ne kuži bolje se maknuti– sutra će bit zanimljivo….
Imamo li kakvih gapova!!

[emo_plazi]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Pa tko bi se zezao sa takvim stvarima? Pretpostavljam da to nije moguće.

Sve je moguće, jel se sjećaš turaka? Ozbiljan partner (koji se bavi trgovinom ugljem i konjima) je prestavljen kao ozbiljan investitor koji kupuje dioki za koliko ono, 5 mil eura? Cak su ih i uplatili. Pa ih se danas vise nitko ne sjeća. No vjerojatno su poslužili svrsi.

Bas zbog turaka sumnjam da si Vlada moze politicki priustit jos jednu takvu blamazu sa “investitorima”.
Sve upucuje na to da su ovo ipak investitori (bez navodnika).

Nije nagovor na kupnju, a jos manje prodaju.


Mister

Čermak je trebao pokrenuti poslovanje u Dini i postati vlasnik 65% Dine, samo da je prošla PSN Diokija. Kako PSN Diokija nije prošla on nema nikakav udio u Dini i ne postoji niti jedan normalan razlog da pokrene proizvodnju ako je vlasnik 0% Diokija i 0% Dine.
Ako uzmemo u obzir da PSN Dine prolazi (ne znam doista kako) Dioki je onda vlasnik 65% Dine, ali Dioki, a ne gospodin Čermak, ostatak imaju HEP i Zaba

Da tako je. Ali čemu onda žalba zabe? Dioki ide u stečaj, ide i dina, šta ne? Kakvog smisla onda ima zabina žalba? Bojim se da se tu od početka radi ispod stola i izmišljaju neka rješenja da se dina odvoji na neki elegantan (i pravno dvojben?) način pa u tom smislu gledam i na trenutnu ponudu.

Kažem, možda sam malo prepesmističan, ali svi dosadašnji događaji nam ukazuju na razne muljaže sa svih strana, tak da mi ni ova potencijalna nebi previše iznenadila.

Stalno se najavljuje konferencija za novinare, pa ako ne kupuju, šta bi tamo rekli “mi nebi hvala”.

vid'la žaba...


Bas zbog turaka sumnjam da si Vlada moze politicki priustit jos jednu takvu blamazu sa "investitorima".
Sve upucuje na to da su ovo ipak investitori (bez navodnika).

Nije nagovor na kupnju, a jos manje prodaju.

Turci su vladina i/ili ježićeva igra. Ako su samo ježićeva, kum linić je sigurno znao za nju i odobrio ju. Tako da nekom neupućenom to može izgledati kao blamaža, ali nikakve tu blamaže nije bilo.


čemu onda žalba zabe? Dioki ide u stečaj, ide i dina, šta ne? Kakvog smisla onda ima zabina žalba?

zato što je postupak za DINU bio prije Diokijevog i još se nije znalo da će DIOKI u stečaj

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

Kad se samo sjetim zadnjeg ročišta PSN za dioki i "pismo namjere" od vlade za kupnju zemljišta (koje je bilo garancija za prolaz PSN-a) koje je putovalo tjedan dana pa nije stiglo…

Nisam više siguran, ali čini mi se da se na kraju ispostavilo da je famozno pismo ipak bilo stiglo, samo primatelji nisu bili ushićeni formulacijom pošiljatelja. Ili tako nešto. Tko bi uspio upamtiti sve peripetije oko Diokija. 😆


@ING
:
Ne shvaćam tko je taj netko tko distribuira velike količine dionica? Ne čini se da se u Top10 dogodilo išta dramatično. Ili si htio reći da više njih udruženo distribuira dionice na ovim razinama?

@bembo

PSN za diki je propala 10.10 a zaba je poslije uložila žalbu za dinu, bar prema dostupnim informacijama


Stalno se najavljuje konferencija za novinare, pa ako ne kupuju, šta bi tamo rekli "mi nebi hvala".

a zašto se uopće najavljuje konferencija za novinare? tolika tajnovitost, a onda žele pažnju cijele države. kakvog to smisla ima? to da je vlada najavila konferenciju pa se u ovom crnilu od stanja u drzavi odlucila k.urcit kako oni dovlace investicije bla bla jos bi i shvatio.


Nisam više siguran, ali čini mi se da se na kraju ispostavilo da je famozno pismo ipak bilo stiglo, samo primatelji nisu bili ushićeni formulacijom pošiljatelja. Ili tako nešto. Tko bi uspio upamtiti sve peripetije oko Diokija. 😆

Mislim da si u pravu, mislim da je zbilja stiglo u zadnji tren, cisto da se moze reci da je stiglo, zadovoljavanje forme. Mislim da je svima jasno da takvo pismo treba stici ipak malo prije da ga pregledaju timovi odvjetnika pa da ide ne eventualne dorade i tako to. Znaci to je bila farsa od pocetka.

dosta sam napisao danas, a sve nesto u pesimisticnom tonu. Volio bih da da sam potpuno u krivu i da ce ovo biti prekretnica u slucaju dioki sa hepi endom pa ako je moguce da to povuce i drzavu u boljem smjeru. vrijeme će pokazati, a kažu ubrzo pa ćemo vidjeti.

Odakle informacija o sastanku s vladom, nije objavljeno.

vid'la žaba...

New Report

Close