DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sad sam našao na temi Top 10 od 18. rujna i gospodina Kaurinovića u njemu nije bilo.

Zamislimo da je on dionice kupio po 5 kuna za 65 000 kuna. I da ih je prodao po 19 kuna za 247 000 kuna, zaradivši 182 000 kuna. Bismo li na temelju njegove odluke o prodaji mogli zaključiti išta drugo osim da je čovjek zaključio da nije spreman više riskirati i da mu se njegova zarada (učetverostručavanje uloga!) čini i više nego zadovoljavajućom.

Ovaj TOP 10 govori da potencijalni strateški ne kupuje dionice na burzi nego uzima velik broj ljudi po sitno

Evo napokon korisnog zaključka.
[/quote]

kaurinovića već jučer nije bilo u top 10 znači da je iskočio prije 4 dana kada je cijena bila puno manja od 19 nije bila ni 10kn

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Jedina promjena u TOP 10 je što je ispao gospodin s pišljivih 13 000 dionica, a samo se danas protrgovalo 200 000 komada, brokeri trljaju ruke. Živo me zanima što će SKDD pokazati za 3 dana, moguće je da će netko osvanut sa najviše 15 000 komada, ali to uopće nije bitno, u TOP 10 se ulazi sa cifrom od 200 000 kuna.

Ako ikad bude ista od kupnje diokia…jedino je vazno kolko ce bit placeno za onih 3 mil dionica od rj…ove druge su za investitora nebitne.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


recimo da se u ova zadnja dva dana protrgovalo skoro sa 400 tisuća dionica a van top 10 ima oko 700 tisuća komada .. vjerovatno će biti promjene u top 10 .. ali to znaći da više i nema puno dionica u igri ako je neko počeo skupljati dionice..

Skloniji sam Mirinom mišljenju da tu ima dosta ljudi koji su više puta kupili i prodali u ovih par dana, tako da je stvarni broj protrgovanih dionica ipak manji. Moguće je da je pohlepa odradila svoje i potaknula veći broj manjih ulagača (i da su među njima oni koji su kupovali danas na 19-22.5 kn) na priključivanje stampedu jednom kad se lavina zakotrljala.

Sve kad bi netko i imao povlaštene informacije (ili sudjelovao u dogovorenoj prevari naivaca na burzi), sumnjam da bi se usudio kupovati previše i uletjeti u Top10 i time riskirati da ga se uhvati s prstima u pekmezu. Čak i naše poslovično nesposobne službe ukebale bi nekoga tko bi se isticao, a koga bi se moglo (rodbinski, kumski, prijateljski …) povezati s nekim tko je blizu oltara (predstečajnim upraviteljem, na primjer).

Inače, izjave predstečajnog upravitelja neobično su hrabre za nekoga u njegovom položaju. Iznenađujuće hrabre.

Možda ali mora značiti ako je izišao iz prvih 10 da je sve prodao. U svakom slučaju ono što bi trebalo zabrinjavati je količina na prodaji koja više nije 25-30.000 nego cca 85.000 a kupnja koju su nabildavali na 100.000 sada je cca 40.000 što znači da ima puno okičenih ulagača. Još samo treba upaliti svjetlo.[emo_zacudjen]

E pa Đuro ima tešku ruku.

Inače, izjave predstečajnog upravitelja neobično su hrabre za nekoga u njegovom položaju. Iznenađujuće hrabre.

Uloga mu i jeste da informira na istinit način!

Društvo Dioki danas je pak, na upit Zagrebačke burze, izvijestilo da nije u posjedu novih materijalnih činjenica niti cjenovno osjetljivih informacija koje bi utjecale na promjenu cijene dionica. Istodobno navode kako će investicijsku javnost redovito izvještavati o svim događajima i aktivnostima od važnosti za njegovo poslovanje, “i to u trenutku kada one postanu materijalna činjenica u vidu relevantnih i obvezujućih odluka, radnji, dokumenata i dogovora”.

Hoćete stići na još jednu blokadu ????[emo_ooooo] Izgleda da se čeka zadnja minuta da se još malo nakiti ulagače.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Ovo je naslov iz Poslovnog, Novog lista a neki na ovom forumu se bave prebroavanjem i sumnjičenjem kao da je sve ovo što se događa neka dobro režirana kazališna predstava.
‘Idući tjedan ponuda investitora za Dinu i Dioki’

Pa tko bi se zezao sa takvim stvarima? Pretpostavljam da to nije moguće.

Pitanje je samo koliko i tko će biti zadovoljan a tko nezadovoljan nakon što se iznese ponuda.Hoće li Ježić biti zadovoljan.Koja cifra je u igri-razmislite sami-Zero-što čisto sumnjam- ili nekoliko desetaka, možda i pedeset miliona eurića.

Kaže Janiška:

“Dodaje da je za ishod cijelog slučaja od izuzetne važnosti pravni status Dine, za koju su vjerovnici prihvatili predstečajnu nagodbu, no čeka se odluka Visokog trgovačkog suda o žalbi Zagrebačke banke na tu nagodbu.”

E ovo mene muči cijelo vrijeme. Znači stvari bi se mogle komplicirati ako dina ode u stečaj? Što znači da dina nebi smjela u stečaj. A mene onda brine da nije cijela ova stvar jedna farsa da dina ne ode u stečaj?

A i ono što kolega Fedor kaže – ako prođe PSN dine, prošla je s čermakovom ponudom kako se tu uklapaju novi investitori?

Meni je ovo sve mutno. Možda sam previše pesimističan, ali s obzirom na dosadašnja iskustva i scenarije koji su se kreirali i iz ježićeve kuhinje i iz samog državnog vrha – nikom ne vjerujem dok ne vidim da se šleperi utovaruju gotovim proizvodom.

Kad se samo sjetim zadnjeg ročišta PSN za dioki i “pismo namjere” od vlade za kupnju zemljišta (koje je bilo garancija za prolaz PSN-a) koje je putovalo tjedan dana pa nije stiglo…

@mister

ZABA ima potraživanja od cca 20m kuna koja su nmirena u cjelosti dionicama i nema tu nikakve osnove za neke žalbe a uostalom PSN je u sudskom registru.

Što se tiče pisma namjere možda je bilo neprihvatljivo a s druge strane postavlja se pitanje zašto taj dio poslovanja koji je vezan na LNG Dioki ne bi zadržao obzirom na visoku profitabilnost u budućnosti?

Osim toga činjenica je da je Hypo dobio zeleno svjetlo da može namiriti svoja potraživanja iz imovine dužnika a prodaju udjela može otegnuti do sredine 2015.
A i Austriji je odobreno dodatnih 8,7 milijardi eura u proračunu za Hypo pa je situacija mnogo povoljnija.

Mister

Čermak je trebao pokrenuti poslovanje u Dini i postati vlasnik 65% Dine, samo da je prošla PSN Diokija. Kako PSN Diokija nije prošla on nema nikakav udio u Dini i ne postoji niti jedan normalan razlog da pokrene proizvodnju ako je vlasnik 0% Diokija i 0% Dine.
Ako uzmemo u obzir da PSN Dine prolazi (ne znam doista kako) Dioki je onda vlasnik 65% Dine, ali Dioki, a ne gospodin Čermak, ostatak imaju HEP i Zaba

New Report

Close