DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za buduci plinski biznis u Hrvatskoj (LNG, petrokemija, trgovina plinom i ostalo) Dioki ce imati presudnu ulogu, a ne neke ad hoc preko noci stvorene firme.
Jer Dioki je institucija koja ima znanje i tradiciju petrokemijskog pa i plinskog biznisa.
Nijedna druga firma u HR to nema.
To su investitori i prepoznali.


Moguće da je farsa, ali s kojim ciljem? Dioki ide prema stečaju, netko je tu napisao da je ročište zakazano, znači ako je farsa neće dugo trajati, a i sumnjam da se može šta izmjeniti.

Jedino ako je farsa od nekog iz top 10 kao što je kolega lucijan napomenuo. Moram priznati da me je to nasmijalo, ali nikad ne znaš, zeznuta su vremena.

Osobno mislim da se tu vrti priča oko LNG-a (ako postoje ozbiljni investitori), što znači da sve ovisi o vladi. Ako će im omogućiti da rade LNG, dat će im dioki (tj. omogućiti da ga kupe/preuzmu/nešto treće).

Ako su neki igrači s kojima vlede nije zadovoljna u vezi LNG-a (npr. rusi) mislim da ništa od toga. Dakle bt će kako vlada odluči. E sad, kad god ovisiš o vladi, rijetko kad ispadne dobro. No možda ovo ispadne, prije svega za hrvatsku industriju i sve benefite što to donosi, a možda ispadne dobro i za dioničare, tko zna.

ako je za stečaj nek ide u stečaj[emo_palacg]ako nije zašto ga mrcvare već 2god.?[emo_bijesan][emo_palacd]Peveca su odradili za par mjeseci zašto je dioki iznimka?

Moguće da je farsa, ali s kojim ciljem?

I ja sam najprije pomislio da Ježić nešto izvodi pokušavajući dobiti na vremenu, ali nije mi palo na pamet koga želi zavarati i kako iz toga može izvući neku korist (jer je nakon eventualne predstave stečaj Diokija opet na redu). Moguće da se teško miri s gubitkom pa …

Čak i ukoliko to nije slučaj, svejedno se ljudi ne bi trebali previše nadati jer se mora postaviti logično pitanje: zašto bi netko poželio uzeti nešto s ovolikim dugovima (čak i ako bi uspio postići neki dogovor s vjerovnicima pa ne platiti baš sva potraživanja), ako postoji velika vjerojatnost da sve što ga zanima uskoro može kupiti iz stečajne mase? Samo ukoliko stečaj donosi neke velike komplikacije može postojati interes da netko pokuša kupiti što ga zanima i prije stečaja (i platiti više kako bi izbjegao te komplikacije ili ubrzao stvar). Nemam na temelju čega vjerovati da to toliko vrijedi i zato se ne nadam previše (da moje ulaganje od prije par mjeseci neće propasti).

Strpimo se dan-dva do objave revidirane ponude od Čermaka i ponude od ovih koji obilaze pogone na Krku-Žitnjak i pregledavaju dokumentaciju.

http://www.sat.kz/en/about/our_activity/petrochemistry/kpi
možda su ovo tajanstveni kupci DIOKIJA

Dnevni limiti trgovanja

Razred 1
Prosječna 6,90
Minimalna 6,21
Maksimalna 7,59
——————————————
Ovdje je odmah u startu pozitivna blokada,ako ostane ovakvo stanje.

hm… jedino ako je fora u tome da dina ne smije u stečaj, a kako postoji dobra vjerojatnost za to s obzirom na žalbu ZABE pa se onda sad s nekim “investitorima” opet pokušava dobiti na vremenu dok se situacija s dinom ne sredi.

Trenutno mi ništa pametnije ne pada na pamet.

Nemojte zaboraviti Katarane, oni još nisu odustali i koliko znam spremaju dolazak sa novom ponudom.[emo_smijesak]

Pa vi niste normalni…nemojte ljude navlačiti da gube svoj novac…
Pa dioki je u stečaju

A BALVANA!!! :) :) :)

A tek azere…pa nisu li i kanadjani ono bili…australija isto tako iskazuje interes….a zasto se ne vratit na adria lng i eu konzorcij sa rwe na celu….?..itd..itd…A kad se svega spominjemo ..pa spomenite i radnike koji su vec samoubojstva pocinili (rip) jer nisu mogli docekat da se netko od njih odluci ulozit u ovu “divotu”..spomenite i ove koji se sad hrana u javnim kuhinjama jer im se nama iz cega isplatit placa osim iz rasprodaje imovine….spomeite i to da vjerovnici potrazuje miljune eura duga…i da …prije neki tjedan vrijednost dionice je bila 25 kuna…sad je 8..9…7…6….Cemu se veselite..?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Mi smo već koji smo unuitra zapeli i popušili novce…valjd amogu i drugi?!bar tako neki razmišljaju ovdje na forumu..pozz

da je meni stalo da zbog golemih ekstraprofita u budućnosti, SADA postanem vlasnik DIOKIa (a ne netko drugi), kupio bih prije stečaja potraživanja glavnih vjerovnika i mogao bih tada utjecati na kompletan rasplet u moju korist, a ne da moram čekati neizvjestan ishod stečaja, gdje ću se u licitacijama morati natjecati s drugima

paralelno bih se za ekspanziju moga biznisa osigurao uvlačenjem i u druge Vladine projekte (PTKM, možda), pa bi mi sva vrata bila OTVORENA, a drugima zatvorena

New Report

Close