DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovaj trenutak, fantastičan prilog na radio Rijeci, kasnije će ga bit moguće linkat. Ukratko :ogromna ponuda, zadovoljni stanjem opreme, više nego ozbiljni investitori, nema nikakve brige za sva radnička potraživanja, proizvodnja što prije…

Može link.

http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/meunarodni-konzorcij-zeli-dinu/30600/
Postrojenja Dine petrokemije u Omišlju ovih dana obilaze mogući ulagači. Nakon posjeta zagrebačkom Diokiju, predstavnici jednog međunarodnog konzorcija izgledaju vrlo zainteresirano. Kako će sve završiti?

U nizu potencijalnih investitora koji su u prošle dvije godine iskazali interes za ulaganje pa se povukli, ovih dana zamrla postrojenja Dine petrokemije u Omišlju i Diokija u Zagrebu obilaze predstavnici jednoga međunarodnoga konzorcij. Direktor Dine Fabio Giacometti nije mogao otkriti o kome se točno radi, ali rekao je da su mogući ulagači razgledali postrojenja i provjerili stanje opreme te da su izgledali zadovoljno.

Sada slijedi druga faza razgovora, na višoj razini, možda već sljedeći tjedan. Proces usporava još uvijek neriješena žalba Zagrebačke banke na Visokom trgovačkom sudu u Zagrebu i činjenica da nije određeno ročište za stečaj Diokija. Investicija je toliko velika da bi se cijelo područje omišaljske Dine pokrilo postrojenjima. Mogući ulagač zna da bi prvo trebao namiriti većinu potraživanja radnika, a tek onda početi radove.

Hoće li, kako su najavili, već idući tjedan mogući ulagači kuvertirati svoju ponudu ili bi i njih na kraju mogla odbiti sporost hrvatske administracije i sudstva? Više u prilogu Olge Mandić:

“”U nizu potencijalnih investitora koji su u prošle dvije godine iskazali interes za ulaganje pa se povukli..””

Osim g. Cermaka i Caliskana…koji su to drugi u nizu…???…Ne razno razne politicke delegacije i predstavnici ambasada ili konzulata..njima je to i ovako opravdanje za postojanje..Koji su to u nizu koji su bili zainteresirani a da su javno bili predstavljeni..imenom i prezimenom..!?..likom i djelom…
Ako se ja ne sjecam..dajte nek me netko posjeti..samo molim vas ne clankom iz novina nego sluzbenom izjavom investitora.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


""U nizu potencijalnih investitora koji su u prošle dvije godine iskazali interes za ulaganje pa se povukli..""

Osim g. Cermaka i Caliskana…koji su to drugi u nizu…???…Ne razno razne politicke delegacije i predstavnici ambasada ili konzulata..njima je to i ovako opravdanje za postojanje..Koji su to u nizu koji su bili zainteresirani a da su javno bili predstavljeni..imenom i prezimenom..!?..likom i djelom…
Ako se ja ne sjecam..dajte nek me netko posjeti..samo molim vas ne clankom iz novina nego sluzbenom izjavom investitora.

Pozdrav

u poslovnom svijetu ako se od 100 poslovnih sastanaka desi 1 ugovor, to je uspjeh.

Proces koji Dioki zavrsava, Ina zapocinje.
Proces trazenja investitora.
Milanovic je rekao da taj investitor nece biti Vlada, jer Vlada si ne moze priustit takvo kockanje.
Da bi usao u Proces, Vlada mora kupiti politicko povjerenje – na trzistu.
Politicko povjerenje ce kupiti tako da osigura investitore koji ce isplatiti radnike Diokija (place+otpremnine), osigurat radna mjesta i rast cijene dionice.
Time ce dokazat Inasima, i investitorima u Inu, ali i ostalima, da se isplatilo vjerovat u Vladu na primjeru Diokija.

Referentna cijena dionice za odredivanje nagrade je ona od prije 2 godine kad je RJ dao punomoc Vladi za raspolaganje njegovim dionicama i kada je Vlada trazila povjerenje od radnika Diokija i Dine.
To je bilo 50 kn+ nagrada od min. 50% na to iznosi 75 kn ili tih 10 eura po dionici.

Kad radnici idu kod Josipovica?

Dioki ne traži investitora, već Diokijevi vjerovnici traže kupca nekretnina.

Dioki ne traži investitora, već Diokijebi vjerovnici traže kupca nekretnina.


..ili dok toga nema blokirat trgovanje dionicama diokia jer zse nije mjesto gdje se treba takmicit tko ce koga prije zahebat i poslje mu se smijat …mozda jednog dana ljudi shvate cemu zse sluzi…ali ja sve manje u to vjerujem.

Pozdrav

Mislm da mnogi od nas to zeljno iscekuju da se konačno počne prakticirat za sve firme koje su na samom rubu stečaja (odnosno da je sluzbeno već pala nagodba), jer bi time onemogućili one koje love u mutnom, plasiraju članke po portalima po principu “dok ide ide” i imaju eventualne inside informacije da ih iskoriste na štetu drugih.
To bi bio korak u smjeru da ZSE pokaze da zeli postati ozbiljna burza, a ne predmet sprdnje.

A mozda je opet ovo jos jedna velika farsa!!
P.s.imam dionce,ali ovo je vec postalo nenormalno

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Farsa u režiji Ježića?
Lako moguće .U jednom članku je i pisalo da R.J. ne miruje.


A mozda je opet ovo jos jedna velika farsa!!
P.s.imam dionce,ali ovo je vec postalo nenormalno

“Glembajevi” su u igri pa me ovakve igre ne čude[emo_zloban]!Nadan je mala maca za igrače koji rade svo zlo diokiu[emo_bijesan]

Moguće da je farsa, ali s kojim ciljem? Dioki ide prema stečaju, netko je tu napisao da je ročište zakazano, znači ako je farsa neće dugo trajati, a i sumnjam da se može šta izmjeniti.

Jedino ako je farsa od nekog iz top 10 kao što je kolega lucijan napomenuo. Moram priznati da me je to nasmijalo, ali nikad ne znaš, zeznuta su vremena.

Osobno mislim da se tu vrti priča oko LNG-a (ako postoje ozbiljni investitori), što znači da sve ovisi o vladi. Ako će im omogućiti da rade LNG, dat će im dioki (tj. omogućiti da ga kupe/preuzmu/nešto treće).

Ako su neki igrači s kojima vlede nije zadovoljna u vezi LNG-a (npr. rusi) mislim da ništa od toga. Dakle bt će kako vlada odluči. E sad, kad god ovisiš o vladi, rijetko kad ispadne dobro. No možda ovo ispadne, prije svega za hrvatsku industriju i sve benefite što to donosi, a možda ispadne dobro i za dioničare, tko zna.

New Report

Close