DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Misteriozni ulagači u međuvremenu nastavljaju obilazak postrojenja u Diokiju i Dini, čiji je direktor Fabio Giacometti najavio kako u idućih nekoliko dana očekuje i dolazak nove delegacije, nakon čega bi se ulagači trebali izjasniti o svojim planovima.

Znači kad prodje druga delegacija,ljudi moji,imat ćemo službenu obavijest..kako oni kažu krajem idućeg tjedna!

aj strpit ćemo se još malo,jer ovo je sve zasad rekla kazala.

Zato vjera u Vladu RH, predsjednika RH i institucije RH i lijepi novci bi se mogli ovdje zaradit.

NOVI LIST

Iako su pokazali interes, ipak ostaje niz otvorenih pitanja. Kao prvo, cijela priča o bogatom konzorciju koji se pojavljuje kao »deus ex machina« kako bi vrećom novca razriješio sve probleme i enormne dubioze obiju tvrtki Roberta Ježića, zvuči pomalo nestvarno, čak i za najveće optimiste. Posebno kada se pogleda unatrag, na listu svih dosadašnjih »spasitelja« Diokija i Dine. Bili su tu redom umirovljeni general Ivan Čermak, odnosno njegov Crodux plin, pa Terra nova, pa Kermas Danka Končara, turski Caliskan i na kraju opet Čermak. Od cijele te liste jedino s Caliskanom su potpisani ugovori, a čak i taj dogovor je završio tako da su Turci otišli ne pokrenuvši proizvodnju na Krku, ali zato naplativši državnu garanciju od pet milijuna eura. U stvarnosti, s pet milijuna eura novca svih građana Hrvatske pokriven je dio dugova tvrtki Roberta Ježića. Zbog toga i nove »spasitelje« treba promatrati s debelom dozom rezerve, naročito dok se stotinama milijuna eura razmeću tek verbalno, i to preko posrednika.

Ovaj dio članka koji ste boldali je mišljenje novinara Mi svi, dioničari koji smo opečeni pušemo na hladno i s rezervom također primamo ove vijesti, ali šansa i interes postoji i to je činjenica, na sreću brzo ćemo otkriti što je istina.
Psihologija burze je zanimljiva, jer lakše je pretrpjeti gubitak, nego propuštenu priliku, barem meni.

vid'la žaba...

Ministar Linić odgovara na vaša pitanja

Koje su ponovno to igre kriminalca Ježića i ekipe, ma možete mislit kako će kupit Dioki.
Zanima me kako je moguće da Dioki dugije HEP-u preko 100 milona kn a HEP i dalje mu isporučuje električnu energiju, a nama smrtnicima za 380,00 kn duga za prošli mjesec ( sve ostalo uredno podmireno ) isključuje.
Dioki nam dužan 6 plača i otptrmnine i nikome nište, čak ni tužbom si ne možete naplatiti, ne može uči ni u proceduru.
Kako bi bilo Dolezilu, Ježiću i Čermaku čitaj lopovima da im djeci netko tko sve uskrati.
Dok su naši očevi u ratu ginuli oni su krali.
Još malo imam živaca a onda uzimam stvar u svoje ruke, nije pretnja samo upozorenje.
Više me na forumu nema.

Nagrada za vjeru u Vladu ce sigurno biti postena.
Mozda 8-10 eura po dionici.
A tek nagrada kad radnici pokrenu pogone, sa povecanim kapacitetom.
Tu govorimo o 100 eura po dionici a mozda i vise.

Znaci nagrada je ukupno oko 110 eura.A dobro je nije lose s obzirom na cijenu od 1 eura.Molio bi moderatora da ove postove sve stavi u temu best buy.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Iz članka u Novom listu, ali stvarno ne može biti jasnije napisano:

Naravno, treba vidjeti na koji način se mogu uključiti, s obzirom na stečaj Diokija i predstečajnu nagodnu Dine

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Tajanstveni-ulagaci-ce-odluku-o-Diokiju-i-Dini-objaviti-iduci-tjedan

U članku ne piše, ali vjerujem da će ponuda postojćim dioničarima varirati između hovna na šibici i hovna na kiši.

U globalu D&D STEČAJ I LIKVIDACIJA , a onda firma dobiva novo ime !
To je samo moje skromno mišljenje.

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/cermak-dobio-opasnog-protivnika-za-preuzimanje-diokija-/
Bez obzira na to kako će završiti predstečajna nagodba Dine i stečaj Diokija, ima potencijalnih kupaca. Najnoviji mogući partner, koji zasad ne želi izlaziti u javnost (riječ je o međunarodnom konzorciju koji se bavi plinom, naftom, LNG-om), upravo ovih dana pregledava pogone u Zagrebu i Omišlju kako bi procijenio koliko novca treba uložiti u njihovu obnovu.

Bude li procijenio da je ulaganje isplativo, namjerava postati stopostotni vlasnik obiju tvrtki (čak i ako obje završe u stečaju), povećati kapacitete četiri puta i zaposliti nove radnike. Papire i financije Grupe provjerava već šest mjeseci i sad su stvari pred završetkom.

– Nije još sve definirano, ali ide se u dobrom smjeru. Proizvodnja u obje tvrtke predugo stoji, zato najprije provjeravaju tehničko stanje infrastukture. Konzorcij dolazi iz djelatnosti, riječ je o ozbiljnom kupcu, no sve ovisi o tehničkoj procjeni stanja pogona – samo nam je toliko smio reći Mladen Janiška, koji vodi oba slučaja.

U igri je i dalje Ivan Čermak, no s obzirom na to da Dioki ide u stečaj (za mjesec dana očekuje se prvo ročište), a Dina u predstečajnu nagodbu, ponude bi trebalo razdvojiti. S time da stvari s Dinom zapinju. Naime, Zagrebačka banka podnijela je tužbu na Visokome trgovačkom sudu zbog toga što je Dina kao dužnica uime banke odlučila da se dio duga banci pretvori u temeljni kapital. Dobije li Zaba tužbu, i Dina će završiti u stečaju.

mutno jako mutno.

Želi postati 100%vlasnik obiju tvrtki. Ovo će bit ludnica, naravno ako prije ne bude stečaj.

vid'la žaba...

New Report

Close