DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@dodo001
naravno da ne vjerujem ovoj vladi ama baš ništa, pogotovo liniću… a ti im samo vjeruj, vjerovao si i lacoste10 pa si kupio DIOKI po 27 kn, a gdje je sad cijena??

p.s. nije isključeno da radi čuvanja svojih pozicija napokon nešto i naprave,ali ne bih se baš kladio na to

p.s.s. jedino što ide u prilog ovoj teoriji o novim kupcima je da formalno nije pokrenut stečaj iako je već trebao biti

Mislim da ovdje svi želimo vjerovati u lijepe priče da postoji mnogo zainteresiranih za DIOKI no, bojim se da su želje jedno a realnost drugo..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Mislim da ovdje svi želimo vjerovati u lijepe priče da postoji mnogo zainteresiranih za DIOKI no, bojim se da su želje jedno a realnost drugo..

meni to sve i dalje izgleda kao bajka, pogotovo ovaj dio:
…ako stvar ‘upali’ radilo bi se o velikom direktnom stranom ulaganju teškom između 500 i 800 milijuna eura. Vlada ne bi morala računati s time da bi se ti projekti financirali dijelom iz EU fondova. Oni raspolažu s ogromnim kapitalom i jači su od hrvatskog proračuna“…

Vijesti s naslovnice
http://www.poslovni.hr/hrvatska/tajanstveni-stranci-snimaju-dioki-256780
Riječ je navodno o vrlo jakom međunarodnom konzorciju, nekoj vrsti poslovnog “diva” čije je poslovanje razvijeno i u petrokemijskoj industriji, te ima veliki slobodni kapital i trenutno važe hoće li ga uložiti u Hrvatsku.
[/b]

kako bilo da bilo lijepo zvuci

A kaj je s onom firmom od 300milijardi dolara??hahahaha

STRANI KONZORCIJ
Čermak dobio konkurenta za preuzimanje Diokija

Foto: Srdjan Vrancic / CROPIX / Cropix Srdjan Vrancic / CROPIX

Međunarodni konzorcij koji se bavi naftom, plinom i LNG-om ovih dana pregledava pogone Diokija i Dine u Zagrebu i Omišlju, kako bi procijenio koliko novca treba uložiti u njihovu obnovu

Autor: tportal.hr/Lider

Srdjan Vrancic / CROPIX / Cropix Srdjan Vrancic / CROPIX (Foto)
Datum objave:
14.11.2013 9:21
Zadnja izmjena:
14.11.2013 9:49

Procijeni li da je ulaganje isplativo, namjerava postati stopostotni vlasnik obiju tvrtki, pa čak i ako završe u stečaju, piše Lider.

Novi vlasnik trebao bi povećati kapacitet proizvodnje četiri puta i zaposliti nove radnike. Papire i financije grupe provjerava već šest mjeseci i sad su stvari pred završetkom.

U igri je i dalje Ivan Čermak, no s obzirom da Dioki ide u stečaj (za mjesec dana očekuje se prvo ročište), a Dina u predstečajnu nagodbu, ponude bi trebalo razdvojiti.

Sve to zvuci bajno ali zaboravljate da je i sam Janiska rekao da slijedi otvaranje stecajnog postupka. Ako je netko malo bolje upucen neka objasni kakve ovlasti ima Janiska posto je PSN obustavljena? Nije mi jasno da se netko od investitora obraca Janiski koji je po mom tumacenju sasvim nebitan lik

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A

Neistina i laži.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Ukoliko se ovo obistini, to znači da bi firma i dalje postojala s tim da bi dugovi bili pokriveni a Dioki-Dina bi bila tvrtka koja bi zapošljavala nove radnike i povećavala proizvodnju iz godine u godinu.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Stiglo pismo
“U Dioki je stiglo pismo namjere novih potencijalnih investitora, a prema svim naznakama njihova službena ponuda najizglednija je tijekom idućeg tjedna. Zbog toga je važno da se i Čermak očituje”, kazao je Janiška. Iako nije htio spekulirati hoće li najnovija, šesta po redu opcija za spašavanje Ježićevog posrnulog petrokijskog carstva u nešto više od dvije godine, uroditi plodom, rekao je da novi “igrači” nisu od jučer na terenu. Već četiri mjeseca pokazuju interes, te su čekali na rezultat koji će donijeti predstečajevi Dine i Diokija. U same te postupke nisu se željeli uključiti, a ono što primarno predstoji, u slučaju da se kroz ove razgovore potvrdi njihov interes, razgovori su sa svim razlučnim vjerovnicima.

1. Bolje opcije od navedenih u tekstu nema,i to bi bilo sjajno za sve
2.Ne vjerujem uopće da će se išta od toga ostvariti

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

zašto i dalje nema info o stečaju? da li se čeka nova vladina uredba pa da se DIOKI vrati u PSN zbog novih okolnosti (dolazak ulagača iz USA) ili ….????

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close