DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koja je uloga predstečajnog povjerenika.
Nadzirati rad uprave i da plaćanja budu po zakonu.

Ovdje se Janiška ponaša kao stečajni upravitelj.
Valjda mu je netko rekao da tako može.

Hoće li novi zakon o predstečajnoj vratiti Dioki nazad u ponovnu proceduru, ne znam, ali ponašanje Janiške je čudno.

opet ista priča o novim “kupcima”.
koliko je do sada “sigurnih kupaca” DIOKI-a prodefiliralo pogonima koji se raspadaju? ja se sjećam švicaraca, azera, amerikanaca, turaka, holanđana, čermaka i sad opet amerikanaca. sa svim tim “zainteresiranima” DIOKI je došao do toga da je sudu službeno predan zahtjev za otvaranje stečaja nad DIOKI-em…

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Dakako da vjerojatnost da netko kupi Dioki prije stečaja nije posebno velika. Ipak, s obzirom na mnoge koji se oko te tvrtke neprestano vrte, čini se da postoji nekakav potencijal (kad jednom vjerovnici, na ovaj ili onaj način, popuše dio svojih potraživanja). Da tu nema nekakvog prostora za zaradu (jednom u budućnosti, nakon podvlačenja crte pod dosadašnji načion poslovanja), čisto sumnjam da bi se gubilo vrijeme na dolaske i prešetavanja, nema koga Ježić izmanevrirati, a da bi slanje nekakvih njegovih poslovnih partnera i/ili prijatelja u lažne misije moglo dovesti do nekakvih dramatičnih promjena.

Izjave g. Janiske su izjave koje utjecu na cijenu dionice i MORALE bi biti potkrjepljene DOKAZIMA…ako je ikakvo pismo stiglo onda e to pismo valjda i potpisano. Ako ga vec nesmije objavit u medijima morao bi ga dostavit na uvid zse a svima nama suvlasnicima tvrtke kao i radnicima..jasno i glasno rec o kome se radi. Inace je sve to skupa opet “pijaca” a s obzirom da zse sve vise lici na “buvljak” nije ni cudno da je tako.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Izjave g. Janiske su izjave koje utjecu na cijenu dionice i MORALE bi biti potkrjepljene DOKAZIMA…ako je ikakvo pismo stiglo onda e to pismo valjda i potpisano. Ako ga vec nesmije objavit u medijima morao bi ga dostavit na uvid zse a svima nama suvlasnicima tvrtke kao i radnicima..jasno i glasno rec o kome se radi. Inace je sve to skupa opet "pijaca" a s obzirom da zse sve vise lici na "buvljak" nije ni cudno da je tako.

Pozdrav

Normalna stvar da treba biti objavljeno na ZSE.


Izjave g. Janiske su izjave koje utjecu na cijenu dionice i MORALE bi biti potkrjepljene DOKAZIMA…

kad bi ičega bilo naravno da bi to bilo službeno objavljeno na ZSE…ovako je sve jasno – dizanje cijene radi iskrcaja “sindikata”

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Dioki i Dina su integralni dio priče o LNG terminalu pa se kroz taj aspekt treba valorizirati i interes ulagača!
Prvo LNG a tek onda ostalo.
A interes za LNG je ogroman.

@lucijan
g.Janiska ne daje dezinformacije.potencijalni investitori su prisutni i obilaze postrojenja.a da li imaju namjeru uzeti dioki ili ne to ćemo još da vidimo.
to je samo pismo namjere,te ne mora dostaviti zse.a ponudu i to obvezujuću to je već ozbiljna stvar.

Kolega LNG se moze gradit i bez Diokia ili Dine….Ulagacima je sigurno jeftinije kupit ako su tvrtke likvidirane i radnici na burzi nego preuzimat obaveze vracanja dugova…otplate zaoztalih placa…pokretanja proizvodnje..itd..itd.
Zar bi vi ulagali u neku zemlju “nedodiju” gdje pravni sustav i ovako bas nije stabilan a toliko vas nerijesenih pitanja ceka.?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

U prvom redu to su Hypo i Zagrebačka banka koje imaju svoje hipoteke na imovini važnoj za poslovanje, ali i HBOR i Siemens kojeg će zanimati treba li im upravna zgrada ili će je morati prodati. Što se tiče vjerovnika općenito, budući vlasnici – tko god to bio, ako se otvori stečaj morat će se pod kontrolom suda dogovorati o tome koliko će i kako biti namireni. Neovisno o tome kako bi se odnosi u tom pogledu posložili, bilo kroz stečaj ili čak eventualno i obnovu predstečaja, iz redova potencijalnih investitora zasad su iskazane velike ambicije u pogledu brzine ishođenja svih potrebnih suglasnosti i naprasnog pokretanja proizvodnje i u Dini u Diokiju. Janiška tvrdi da bi oni željeli startati već s Novom godinom i odmah bi, kaže, zaposlili oko 500 ljudi.

Ježić ne miruje, tajanstveni stranci snimaju Dioki

@gruba
Vi se salite…zar se vama moze netko setat po stanu…kuci…imanju..ili cemu vec a da vi ne znate tko je…Zar on moze davat pisma namjere o kupnji tog vaseg a da vi ne znate nista o tome..!?!?!
O tome vam ja pricam. Tko je g. Janiska da to skriva od vlasnika dioki-a ?
O tome vam ja govorim. Odnos svih institucija u rh prema dionicarima je katastrofalan…o zse da ne govorim. Pa nismo mi tu zbog njih nego oni zbog nas.
Razumjete li ?

Pozdrav

svi smo mi Crobex



@gruba

Vi se salite…zar se vama moze netko setat po stanu…kuci…imanju..ili cemu vec a da vi ne znate tko je…Zar on moze davat pisma namjere o kupnji tog vaseg a da vi ne znate nista o tome..!?!?!
O tome vam ja pricam. Tko je g. Janiska da to skriva od vlasnika dioki-a ?
O tome vam ja govorim. Odnos svih institucija u rh prema dionicarima je katastrofalan…o zse da ne govorim. Pa nismo mi tu zbog njih nego oni zbog nas.
Razumjete li ?

Pozdrav

New Report

Close