DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovdje sve piše:

Fina je dosad predložila pokretanje stečaja za oko 2700 tvrtki, a najveći slučaj neuspješnog predstečaja je Dioki.

Dakle, iz ovoga se može pročitati da je pokretanje proizvodnje u Diokiju i Dini neisplativo, pa će nekretnine prodati.


kolega može se drugacije tumacit
da se ponovi PSN za DIOKI

naravno da se ovaj prijedlog zakona ne odnosi na Dioki jerbo vjerovnici nisu niti podržali nagodbu nego su se odlučili za stečaj koji je već pokrenut…ali za privući ovčice na pojilo i ne treba neki bitan razlog, dovoljan je naslov članka, privid interesa i par rogatih hazardera koji su spremni prokockati par100 kn pa A.P.P. [emo_cool]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


naravno da se ovaj prijedlog zakona ne odnosi na Dioki jerbo vjerovnici nisu niti podržali nagodbu nego su se odlučili za stečaj koji je već pokrenut…ali za privući ovčice na pojilo i ne treba neki bitan razlog, dovoljan je naslov članka, privid interesa i par rogatih hazardera koji su spremni prokockati par100 kn pa A.P.P. [emo_cool]

kolega Dioki nije još u stecaju malo se bolje informiraj
fina je samo predložila za pokretanje stecaja

zaključak:
-nema šanse da se Dioki raspadne i rasproda.
-traži se novi investitor koji će postati večinski vlasnik-čekamo ga…

@caba54:

problem je što kod DIOKI-a nije sud odbio sklapanje nagodbe nego FINA, tako da se ova izmjena zakona po svemu sudeći ne odnosi na DIOKI
__________________________________________________________________________________

Nisam siguran, ali čini mi se da Fina šalje prijedlog za pokretanje stečaja na odgovarajući trgovački sud, tako da tvoja primjedba ne stoji. Ukoliko se donese ova izmjena zakona, u teoriji se čini mogućim da se primijeni i na Dioki. A kolika je vjerojatnost da će se to dogoditi. To možda nije pitanje za milijun dolara, ali jeste za nešto sitno špekulantskih kuna.

__________________________________________________________________________________
yeosol,
To možda nije pitanje za milijun dolara, ali jeste za nešto sitno špekulantskih kuna.

ništa tu nije sitno-kada je raketa prije mjesec dana pala sa 25 na 7 kuna izgubila se masa love-kada raketa bude poletjela nakon objave investitora prema izgubljenim razinama – netko će zaraditi-a to neće biti sitno.

Stvarno ne kužim one koji govore o pokretanju proizvodnje DIOKIJA i DINE. Ako se želite uvjeriti u to , idite do Žitnjaka pa će te vidjeti da se pogoni ruše, kako će proivoditi,na čemu i što?
DINA nikada nije bila pozitivna i ne može se pokrivati proizvodnjom to također svi koji malo se informiraju znaju, kao i to da su novci iz Zg išli u Dinu za plače.
Zato me čudi obmanjivanje javnosti o nekom pokretanju proizvodnje.
Što prije stečaj to bolje za sve nas osim za Ježića.

Poznavajući našu vladu i državu nebi me čudilo da se desi potpuni zaokret…tim više što je Linić usko vezan sa pojedinim interesnim skupinama.Moglo bi ovdje biti još svega.
Sretno svima.

Naime tek sam sad vidio članak i malo prosurfao.
Kontaktirao odvjetnika i on mi rekoše da je sve moguće.Tako da..



naravno da se ovaj prijedlog zakona ne odnosi na Dioki jerbo vjerovnici nisu niti podržali nagodbu nego su se odlučili za stečaj koji je već pokrenut…ali za privući ovčice na pojilo i ne treba neki bitan razlog, dovoljan je naslov članka, privid interesa i par rogatih hazardera koji su spremni prokockati par100 kn pa A.P.P. [emo_cool]

kolega Dioki nije još u stecaju malo se bolje informiraj
fina je samo predložila za pokretanje stecaja

[/quote]

U prvim komentarima može se čuti kako Linić učvršćuje predstečaj kao dominantni postupak za restrukturiranje, a stečaj kao likvidacijski.

Mislim da to sve govori , Dioki će završiti u stečaju (cijena pada i dioki kupuje tamo neki investitor koji postaje i vlasnik 65% Dina petrokemije ). to je jedna od varijanti , ili Dioki ide u likvidaciju a Dina se izdvaja i radi samostalno ili… Dajte si malo mašti na volju. Mislim da nakon radnika ovdje najviše gube ŠPEKULANTI !!

Kupi , prodaj , spremi profit , sve što se može , unutar tri sata od otvaranja .

[/quote]

U prvim komentarima može se čuti kako Linić učvršćuje predstečaj kao dominantni postupak za restrukturiranje, a stečaj kao likvidacijski.

Mislim da to sve govori , Dioki će završiti u stečaju (cijena pada i dioki kupuje tamo neki investitor koji postaje i vlasnik 65% Dina petrokemije ). to je jedna od varijanti , ili Dioki ide u likvidaciju a Dina se izdvaja i radi samostalno ili… Dajte si malo mašti na volju. Mislim da nakon radnika ovdje najviše gube ŠPEKULANTI !!
[/quote]

Linić sada pokušava kontra Vrdoljaka, koji mu je srušio ovu pred-stečajnu, vidjet ćemo tko će pobijediti – ma neka se konačno nešto počne s time pozitivno događati, kako god da se zove postupak …

New Report

Close