DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pazite da nebude kao s Agrokorom. Na sva se zvona orilo da je “snizio cijenu”, “favorit za preuzimanje” i sl. Vidjeli smo kako je završilo. Da se razumijemo, posjedujem dionice Diokija,ali nekome tko je unutra ili ima namjeru ući samo zbog LNG terminala mogao bi ostati gorak okus. Stanimo na loptu,vrijeme radi za nas. [thumbsup]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Info je točan i dobiva se 10 kuna po dionici,mislim da će ući u 1q 2008[kiss]

pixma


Info je točan i dobiva se 10 kuna po dionici,mislim da će ući u 1q 2008[kiss]

a izvor te informacije je?

naime ta informacija je bitna zbog više stvari a ne toliko zbog samog iznosa koji je po meni tek simbolićan

Labinu neprihvatljiv plinski terminal bez studije

LNG terminal je građevina od bitnog utjecaja na cijelu Istru i šire, stoga bi promjene u tom dijelu morale biti provedene kroz sustavnu izmjenu i dopunu županijskog Prostornog plana, a ne ovu ciljanu, uz koju nisu izvedena istraživanja niti izrađene nužne studije, mišljenje je labinskog vijeća • Zbog plana rada vijeća sjednicu su napustili vijećnici HSU-a i HDZ-a
[thumbsup]

http://www.glasistre.hr/?8d17516b49dc8c52cb1d3a5e76877f9e,TS,3322,,17242,22751,215839,,

Da i vama prenesem novosti.

Uprtavo se vratih sa promocije novog broja časopisa EGE koji je tematski vezan uz Janaf, ali ima i sekciju vezanu uz LNG terminal.
Jedan od članaka je napisao i Zlatko Komadina, župan Primorsko – goranske županije u kojem stoji kako se PGŽ jako veseli novom investicijsko-energetskom zamašnjaku do kojeg bi mogao dovesti LNG ako ova županija bude određena za njegovu lokaciju. Posebni osvrt i neke slikovne prikaze je dao za jedan naš otok… na kojem bi mogao biti izgrađen LNG.

Da vam pomognem, taj otok ima tri slova, prvo slovo je K i zadnje slovo je K te je ime otoka ujedno i palindrom tj. u kojem god smjeru da ga čitate isto se izgovara! [lol] [lol] [lol]

La vita e bella!

To nisu laži,za vodu postoji novac ali čemu platiti nešto što niste potrošili?Uostalom uz cijenu etilena kakva je sad Dioki zarađuje milionske iznose,a zašto ih ne prikazuje to je druga priča.[thumbsup]

pixma


Da i vama prenesem novosti. Uprtavo se vratih sa promocije novog broja časopisa EGE koji je tematski vezan uz Janaf, ali ima i sekciju vezanu uz LNG terminal. Jedan od članaka je napisao i Zlatko Komadina, župan Primorsko – goranske županije u kojem stoji kako se PGŽ jako veseli novom investicijsko-energetskom zamašnjaku do kojeg bi mogao dovesti LNG ako ova županija bude određena za njegovu lokaciju. Posebni osvrt i neke slikovne prikaze je dao za jedan naš otok… na kojem bi mogao biti izgrađen LNG. Da vam pomognem, taj otok ima tri slova, prvo slovo je K i zadnje slovo je K te je ime otoka ujedno i palindrom tj. u kojem god smjeru da ga čitate isto se izgovara! [lol] [lol] [lol]

Pozdrav kolega!

Zgodan info za Dioki ali zanima me i što se govorilo o samom Janafu pa unaprijed zahvaljujem za te informacije. Odgovor može i u Janafovom topicu!


To nisu laži,za vodu postoji novac ali čemu platiti nešto što niste potrošili?Uostalom uz cijenu etilena kakva je sad Dioki zarađuje milionske iznose,a zašto ih ne prikazuje to je druga priča.[thumbsup]

To mene veće dugo vremena zbunjuje,kamo svi ti miliončeki[lol].A, ETILEN nove destinacije sa visoko kvalitetnim etilenom ( Libija,Iran),a i jeftiniji od talijana

Danas u jutarnjem listu interesantan članak o posjetu predsjednika Mesića Libiji.Između ostalog napominje se, da su u gospodarskoj delegaciji bili i predstavnici DIOKI-ja.Dogovoreni su konkretni poslovi, ali dok sve ne bude potpisano, ne žele o detaljima u javnost.Što to donosi kvalitetnog za DIOKI? Otvara se mogučnost povoljne dobave etilena kao sirovine neophodne u procesu proizvodnje na DINI.Etilen će se dovozi brodovima u Omišaljsku luku, a pošto se očekuje u svibnju potpisivanje izmeđe Libije i Hrvatske, sporazuma o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, to će etilensku sirovinu učiniti dodatno jeftinijom.Sve navedeno odlično će poslužiti DIOKI-ju, do početka puštanja u rad LNG terminala 2012.g.Tada se očekuje prava realizacija najpovoljnije dobave energenata (prirodni plin),te sirovinske baze (etan), koji će do finalizacije pravog proizvodnog “booma “doći projektom instaliranja novog pogona Etilena u Omišlju, kapaciteta oko 400 000 t.(poredbe radi onaj na Žitnjaku je 80 000t).

Iz Libije DINA već dobiva etilen,uskoro će i iz Irana.[lol] [lol]

Lijep pad jutros,samo me zanima zasto_[pray]

pixma


Lijep pad jutros,samo me zanima zasto_[pray]

nista narocito[proud] biti ce interesantno kada se neki budu pitali pa zasto ova pozitivna blokada vec traje nekoliko dana na DIOKI-u i to ce biti vrlo,vrlo,vrlo brzo.[thumbsup]

New Report

Close