DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo kupovanje mi je skroz neshvatljivo. Pa tko kupuje? Stecaj samo sto nije pokrenut

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A

pardon, prijedlog za stečaj je pokrenut jer Linić daje mogućnost ponovnog otvaranja predstečajnog postupka za one koji nisu uspjeli u prvom krugu. No da su vjerovnici htjeli glasali bi za pa nevidim razloga da to opet ne ponove…ili će morat nekog potkupit…

Čak se i pristojna cijena drži.

Mene je iznenadio jučerašnji mali pad cijene prema mom postu očekivao sam dionicu na razinama od 2-2.5 kune ali to se nije dogodilo. Očito je info u stečaju bio uračunat jednim dijelom u cijeni.No bitnija će biti druga stvar.
Analizirajmo malo slijedeće postavke kod ovakovih slučajeva na našoj burzi:
DIOKI ima cca 4 mil dionica. Odbijemo li od toga prvih 10 (mada od 5 do 10 mjesta broj dionica ne prelazi 20.000 komada ) ostaje cca 650.000 komada dionica. Ok možemo reći da van prvih 4 ima cca 700.000 komada po cijeni koja je trenutno na burzi to je cca 3.5 mil kuna.

Mislim da se stanje prvih 10 nije zančanije mijenjalo u zadnjih 10-tak dana ili više ( ako neko prati može me ispraviti ) mada recimo pet ulagača u prvih 10 ima cca 50-100.000 kuna u dionicama po sadašnjoj cijeni.

Zaključak je vrlo jasan a to je da niko ozbiljan u ovoj dionici nema neku značaniju imovinu i slijedom toga za očekivati je da će se prometi na ovoj dionici iz dana u dan smanjivati.

S druge strane gledano prijedlog za stečaj i sam postupak ( imenovanje upravitelja itd ) je neminovan ali također u stečaju se može kupovati imovina stečajnog dužnika i tako namirivati vjerovnike prema razlučnim razredima država, radnici itd.

Tržišna kapitalizacija DIOK-ija je prema mojoj računici negativna tj. dugovi su veći od imovine i za očekivati je da se tu dioničari neće namiriti kao što je bio slučaj i do sada kod drugih društava u stečaju.

E sada Hanfa i ZSE dopuštaju takvu trgovinu što je smiješno jer krše Zakon o tržištu kapitala čl. 330 gdje bi javnosti trebali jasno reći ( gledajte stečaj će biti pokrenut a znate da su potraživanja veća od imovine ) i zaustaviti trgovanje na burzi. Iskreno govoreći neznam na kojim se još burzana trguje dionicama društva koje je u stečaju kao kod nas. S druge strane trentuno cijela tvrtkas prema cijeni s burze vrijedi cca 20 mil. kuna.

Smiješna smo mi država zar ne ?

E pa Đuro ima tešku ruku.

na kupnji iznad donje blokade nema niti 2000 dionica jer ljudi polako dolaze pameti i sve manje kupuju dionice stečajuše zvane DIOKI

p.s. zna li tko kada točno ide isključenje dionica DIOKI-a iz sustava namire SKDD-a?

Bježite iz nove navlakuše da ne ostanete i bez tih par kuna jer ako Dioki završi u stečaju dionice postaju bezvrijedni papir.

Kada se prodaju one dionice koje se trebaju prodati

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DIOK-fin2013-3Q-NotREV-K-HR.pdf

[emo_vrtimise][emo_palacd][emo_vrtimise]

Negativna vrijednost kapitala znači vrijednost dionice 0 kuna.

E pa Đuro ima tešku ruku.

@Miro Bariččević
Negativna vrijednost kapitala znači vrijednost dionice 0 kuna.
————————————————————–
Zašto trošiš svoje vrijeme za nešto što ne vrijedi???


Negativna vrijednost kapitala znači vrijednost dionice 0 kuna.

da, FI je vrlo jasno.
0 kn je ono što ostati diničarima nakon stečaja!



Negativna vrijednost kapitala znači vrijednost dionice 0 kuna.

da, FI je vrlo jasno.
0 kn je ono što ostati diničarima nakon stečaja!
[/quote]

Čemu uzbuđenje ako nemate dionice Dioki-a, neide do 2,5 kn na kojima bi željeli kupiti??

New Report

Close