DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dakako, cilj stečaja je namirenje vjerovnika. Ne dioničara, nego vjerovnika. U kojemu će se postotku vjerovnici namiriti u stečaju, piše u dokumentaciji predanoj za predstečajnu nagodbu.

u suštini je tako, stečaj je bolji za radnike i vjerovnike jer će lakše i brže namiriti svoja potraživanja, a ako bude interesa da se otkupi dio pogona, određen broj radnika mogao bi se vratiti na posao i za taj posao dobivati redovnu plaću!
bitno je da stečaj bude proveden brzo i bez otezanja…. dioničari će tu naravno izvisiti jer je zanemariva šansa da će nešto preostati nakon stečaja, ali to je rizik špekuliranja sa stečajušama [emo_vrtimise]

kosor
pa ti si u svim dionicama zastupljen i dereš crnjake
evo ja sam i danas kupovo iznad 4kn
i ako izgubim nikom ništa… prije 2 god sam kupio novi bmw3.. zahvaljuci reskiranju
imam i dionice VLDS-a preko 10.000 komada
tko ne reskira taj ne profitira

@kosor
Radnici u stecaju gube sve.
Pa i njihovi sindikati se bore protiv stecaja vec 3 godine.
Zasto bi se sindikati borili protiv stecaja ako se u stecaju pokrece proizvodnja i spasava barem dio radnih mjesta?
Zelis reci da su sindikati prevarili radnike?
Pricekajmo sljedece Liniceve poteze u miru…

@joka14
samo naprijed, postat ćeš pravi kolekcionar delistiranih dionica: VLDS, DIOKI…nemoj propustiti HGSP I MGMA [emo_smijeh]
kupuj-prodaj, samo ne navlači druge unutra da im prodaš dionice koje kupuješ radi špekuliranja….mislim da ti ne treba da te proklinju kao “lacoste10” koji je naivne navukao unutra po 27 kn? [emo_mrgud]

Pa nije ova dopuna zakona o PSN isla uzalud!? 🙂 uglavnom, ako tvrtka ode u stecaj onda se imovina prodaje a kod prodaje onaj koji je sada zapikirao nesto moze ostati bez toga zar ne? A i drzava tada gubi puno, vidimo da industrijska proizvodnja opet pada, i ne moze buducem vlasniku davati uvjete prilikom prodaje (mislim na zadrzavanje proizvodnje prije svega a onda I djelatnika). Janiska je duzan jos dati info o ponudama, a to ce pretpostavljam biti u cetvrtak poslijepodne 🙂 (obzirom da je najavio kraj tjedna). Takoder, sjetio sam se njegove izjave o nesposobnim upravama koje vode tvrtke kroz PSN – mozemo nagadati na koga je mislio heheee! Ja mislim da bi ovdje Rosneft u dealu sa Exxonom (imaju deal protiv Gazproma vec na istoku http://mobile.reuters.com/article/idUSL5N0HL0AE20130925?irpc=932 ) i mogao bi biti to taj takmac. Ako se ne varam, Rosneft je htio kupiti vec prije Inu pa poznaje nase trziste. http://m.tportal.hr/biznis/284927/Bloomberg-Ruski-Rosneft-kupuje-Inu.html
Uglavnom, netko je rekao da Novi list nikad nije pogrijesio u clancima te da se ukrcavao/iskrcavao prema tome… a gdje ima dima ima I vatre.
Kombiniram: problemi sa Molom, pritisci na Hernadija, zataskavanja zadnjih nekoliko dana, potpisivanje sporazuma (I durenje madara), tajanstveni kupac sa brdo love, kupnja Ina-e, suprostavljanje Gazpromu od strane europe I Ukrajne (znamo njihove probleme sa ruskim plinom), objava zainteresiranih krajem tjedan… a u medvremenu se zakon mora postivati. Kako smo smotani, zato I placemo na forumu a ne suncamo se na Havajima…svi koji citate I ja sa vama skupa! Ne mogu vjerovati…

kosor
ja ne navlacim nikoga to nije moj stil


http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/fina-blokirala-racun-dina-petrokemije/28775/

znači ni DINI nema spasa, obje firme idu u stečaj [emo_vrtimise]

Precjenjujete moć ovog foruma. Na burzi nema više naivnih, imam osjećaj da trguje stotinjak ljudi vođeni motom “ko zadnji magarac”,pa kome upali.

vid'la žaba...


Mene u cijeloj priči zanima samo kako će se naplatiti napaćeni radnici u Zagrebu i na Krku… To su ljudi kojima se raspadaju obitelji, banke im uzimaju stanove i kuće i postaju beskućnici koji nemaju što dati svojoj djeci za jesti. Ili ljudi kojima treba godina – dvije do mirovine i koji su cijeli jedan život ostavili u Dini ili Diokiju.

Čini mi se, ali nisam skroz siguran, da radnici nakon otvaranja stečaja imaju pravo na tri minimalca i 50% otpremnine iz Agencije za osiguranje potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca. (aorps.hr)

Očekujem vrlo skoro regrupiranje “snalažljive ekipe” i, po hitnom postupku, naručivanje novog članka, po mogućnosti od iste osobe kao i zadnji put, u cilju “redistribucije kvarljive robe” dok joj još nije istekao “rok trajanja”. [emo_namigusa]

@kvark99
Očekujem vrlo skoro regrupiranje “snalažljive ekipe” i, po hitnom postupku, naručivanje novog članka, po mogućnosti od iste osobe kao i zadnji put, u cilju “redistribucije kvarljive robe” dok joj još nije istekao “rok trajanja”

—————————————————————
kupio prerano pa očekuješ odbijenac??

od objave “dobrih” vijesti slabo se javlja gospodin sa mantrom od 27 milja eur i 3-4 ulagača koji su tu negdje

New Report

Close