DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lacoste: pa nije ovo rezervirano samo za pozitivne misli.
Čovjek kulturno i argumentirano iznosi svoje mišljenje

– zanima me ova dionica na simboličkoj razini, ali me više zanima pravni rasplet u kojem je uključena država, kompanije i pravosudni sustav, posebno u predstečajnim nagodbama koje su kod nas novina, zanimaju me izuzeća iz pravila, jer me do sada niti jedno pravilo nije dovelo do cilja, nego odstupanje od njih

U slučaju stečaja obični dioničari imaju pravo na potraživanje imovine poduzeća nakon što su sva potraživanja vjerovnika i prioritetnih dioničara u cijelosti ispunjena. Obična dionica, poput prioritetne dionice nema dospijeća. Međutim dioničari ipak mogu likvidirati investiciju prodajući svoje dionice na sekundarnom tržištu.


Zanimljiva je danas objavljena vijest u Jutarnjem, 8. str. pod naslovom: Dioki ipak spas od stečaja!

Pstaj link.

E ovo je već nešto ozbiljnije, Jutarnji je glasilo Linića.

– to u Jurarnjem je jedna sićušna najava moguće 4 ponude za D/D, stisnuta od 7 redaka

trgovanje je trebalo biti davno blokirano…a ne da se sad ovdje razvlačimo hoće li biti spašen ili ne…i da ekipa koristi priliku i navlači naivne sa nekakvim pričama o preuzimanju i spasu DIOK-ija…
priče o preuzimanju su poluistinite, jer kao što netko prije reče interesenti koji postoje kupit će kroz stečaj pojedine njima interesantne segmente (bez duga, bez dioničara)…a nemojte sad uvlačit Linića, Milanovića i ostalu ekipu i prikazivati ih kao da im je stalo i kao nekakve spasitelje…da im je stalo, onda se DIOKi a i mnogi drugi ne bi našli u ovoj situaciji u kojoj sad jesu…sad su im odjednom biti radnici…samo zato da ne izgube na popularnosti…a izgubit će ionako iduće izbore…
Dakle, novinski članci (vjerojatno plaćeni), služe u ovom momentu samo da se manipulira još nekoliko dana cijenom ove dionice koja će vrlo brzo biti delistirana i oni koji će imati u tom trenutku papiriće u rukama, ostati će bez ičega…
ne nasjedajte na te fore…uložite novce u nešto drugo…

marcipan i kosor
Tko je i kada napisao da netko kupi dionice? Ne pišite gluposti. Dosta nam je lažnih dušebrižnika koji se brinu o našem ulaganju. Brinite se o svojim dionicama. Tko pametan donosi odluku o kupovini dionica na temelju nečijeg pisanja? Primite se nečega produktivnijeg, a ne pisati crnjake. Pozdrav!

evo link iz jutarnjeg

@0102030405
Za kupnju Dioki grupe, u koju pripadaju Dina Petrokemija iz Omišlja i još četiri tvrtke, zainteresirano je nekoliko mogućih strateških partnera, a u roku od dva tjedna očekujemo konkretnije ponude, izjavio je danas za Hinu povjerenik za predstečajnu nagodbu u Diokiju i Dini Mladen Janiška.

– to nije ništa novo, to se već zna

– i ovdje ista priča:
http://www.business.hr/kompanije/za-dioki-grupu-zainteresirano-nekoliko-ulagaca

New Report

Close