DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto bi se neka velika strana tvrtka godinama natezala trgujući oko komada imovine u stečaju (dok se ne razjasni što je čije od imovine), ako može kupiti DIOKI-DINU odjednom i isplatiti dugove, mislim da je Vrdoljak ovdje bio na ružan način smjestio Liniću, i da ovaj sada spašava stvar dolaskom Exxona.

Za Dioki zainteresirano nekoliko ulagača

Kolko najviše ta uravnoteženja mogu trajati?!!!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Zašto bi se neka velika strana tvrtka godinama natezala trgujući oko komada imovine u stečaju (dok se ne razjasni što je čije od imovine), ako može kupiti DIOKI-DINU odjednom i isplatiti dugove, mislim da je Vrdoljak ovdje bio na ružan način smjestio Liniću, i da ovaj sada spašava stvar dolaskom Exxona.

konačno neko s imalo pameti…[emo_namigusa]
upravo onošto cijelo vrijeme tvrdim.pazite se ovdje spuštaća cijena od strane forumaša koji su zapravo iz kojekakvih fondova pa kupuju kad vam spuste cijenu

npr ovaj miro baričević tu sa zakonima kao broji ovo ono,a zapravo mu je cilj spustit cijenu kupit i dobit bonus od banke za koju radi…zakon kaže ovo zakon kaže ono a sve iz konteksta izvlači. kada se banke namiruju iz stečajne mase sve ide u prodaju oprema ovo ono …sve i manje puno manje vrijedi nego na tržištu i kao što sam rekao banke tu gube jer ne namire sve 100% potraživanja a gube i na fondovima gdje su vlasnici dionica. kao što 0102…kaže koja firma bi otkupila firmu komadić po komadić pa rasprodanu opremu kupovala novu itd kada sve ima ovako podmiri dugove i krene sa proizvodnjom.ili poslije zatvori tvornicu i rasproda sve po znatno večoj cijeni od cijene dugova i ulaska…
PITAM SE MIRO KADA ĆEŠ SUTRA OPET VIKATI I RUŠITI DIONICU KAO I JOŠ NEKI OVDJE…
rekao sam da će biti velik ulaz nekih kao što i je ali po manjoj cijeni jer paničarite.ja uvijek idem pa ako gubim 500kn mogu i 2000 jbg.

Dragi kolega ja Vam samo prenosim stajališta, to je i bit foruma meni nije cilj rušiti dionicu niti je dizati pa zar Vi mislite da par postova to mogu, pa vidjeli ste što radi jedan novinski članak, rast od 50% pa to da svi mi pišemo 10 godina ne bi utjecali na cijenu niti 5 %.

Ali nemojte bar pisati neosnovano, pa znate li koliko je lakše kupiti neki dio nego dubiozu za koju morate potrošiti na dubinsko snimanje koji mjesec pa pregovarati s ko zna kim, činjenica koja je jedina istinita je da AKO PREDSTEČAJNA NE USPIJE POKREĆE SE STEČAJ.
Pa nije svima njima cilj Vama dioničarima zaraditi novac, njima je to nebitno, već samo kako da vuk bude sit ( država i banke ) i ovca cijela ( zadovoljni radnici )

To je jedina istina u svom ovom cirkusu. Evo neke kolege su počele i Exonn spominjati valjda vidjeli da vrijedi više od 300 mlrd ( drugih i nema )

U svakom slučaju moramo se složiti da je zanimljivo pratiti razvoj događaja i cijenu dionice bilo da ona pada ili raste.

Složio bi se da ovo sa blokadama tj. dražbama ravnoteže nema smisla jer s jednim nalogom praktički stopirate trgovanje a nekome je to očito cilj.

E pa Đuro ima tešku ruku.

kol. mikloncari, nemaš pojima i lupaš bezveze, pročitaj Stečajni zakon pa ti možda bude jasnije

-nezaobilazan čimbenik u Stečajnom postupku je Skupština vjerovnika i ako skupština vjerovnika bude zadovoljna sa ponuđenom cijenom za cjelokuopnu stečajnu masu, ode Dioki grupa u paketu onome tko najviše ponudi a u PSN su upravo vjerovnici ti koji nisu podržali nagodbu kalkulirajući upravo da će se kroz Stečaj bolje naplatiti nego kroz PSN…

Dioki d.d je kaputt, mane ga više, gotof je, sviđalo se to nekome ili ne, a vi mlatite pare kako vas je volja, uvjek je na kraju netko pogrebnik a netko pokojnik samo što u ovoj igri važi pravilo da pokojnika ima mnogo više…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Opet dražba!!!???
I lud bi poludio od ove zse!!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Cacic je davno htio ovakvu situaciju..al bit ce tu još jako puno pravne zavrzlame
evo jedan stari post ima raznih kombinacija
http://danas.net.hr/hrvatska/izdvajanje-dine-sto-ce-biti-s-dionicama-dioki-ja
Ne znaju što će biti s nekoć vrijednim dionicama tvrtke
Prošlotjedna najava ministra Čačića da će se Dina izdvojiti iz DIOKI grupe i da će DIOKI u stečaj, na burzi je spustila dionice te tvrtke u crveno, ali i zabrinula neke dioničare koji strahuju da bi taj proces mogao utjecati na vrijednost njihovih dionica.
Našem Stručnom timu obratio se čitatelj koji je bio dugogodišnji djelatnik DIOKI-ja, a koji je vlasnik dionica DIOK-R-A. Kao zaposleniku bila mu je omogućena kupnja tih dionica po povoljnijoj cijeni, pa je iskoristio priliku.

Kupio ih zbog izgradnje LNG terminala

Sada ga zanima kako će izdvajanje Dine iz DIOKI-ja utjecati na vrijednost njegovih dionica. Priznaje, kada ih je kupovao, prvenstveno je to učinio zbog potencijalne izgradnje LNG terminala na Krku.

Ukoliko želi posjedovati dionice pravnog tijela na čijem zemljištu će se (možda) graditi LNG terminal, zanima ga hoće li trebati kupiti dionice Dine (kada bude moguće) ili njegove dionice i dalje vrijede i za Dinu, kao i onda kada ih kupio, bez obzira što “Žitnjak” ide u stečaj.

Podsjetimo, prije nekoliko dana potpredsjednik Vlade Radimir Čačić kazao je da DIOKI ne može opstati te da mora u stečaj. Najavio je da će se Dina izdvojiti iz DIOKI grupe, a da će se odnosi s bankama regulirati kroz imovinu koju imaju na Žitnjaku i LNG-u. Prema ministrovim riječima, Dina će nastaviti proizvodnju.

Konzultant Emanuel Vlačić podsjeća da je Dina petrokemija d.d. u stopostotnom vlasništvu DIOKI-ja d.d., te da to znači da je svaki dioničar (suvlasnik) DIOKI-ja d.d. ujedno i suvlasnik Dina petrokemije d.d. (posredno i proporcionalno). Iz tog razloga će buduće sudjelovanje postojećih dioničara DIOKI-ja u vlasništvu nad Dinom ovisiti o daljnjem raspletu situacije, ali, ističe naš sugovornik, neupitno je da će dioničari posrnule tvrtke interesno sudjelovati u tom procesu.

Niz mogućih raspleta

Agonija dužnika Banka nam je rekla da je taj kredit za nas najbolji, sad plaćamo dvostruku ratu

“Dionice Dine mogu se naprimjer prenijeti s DIOKI-ja neposredno na njegove dioničare, uz umanjenje imovine i kapitala samog DIOKI-ja (kao da umjesto jedne novčanice od 100 kn dobijete dvije od 50 kn). Međutim, ovakav rasplet nije vjerojatan s obzirom na predstečajnu poziciju DIOKI-ja. S druge strane, DIOKI može prodati Dinu trećem kupcu, u kojem će slučaju priljev (novac) od prodaje pripasti DIOKI-ju, tj. posredno njegovim dioničarima, ali oni (tj. njihov DIOKI) više neće biti vlasnici Dine. Također, moguće je da se Dina dokapitalizira ulogom neke treće strane, koja time stječe određeni udjel u društvu (kupnjom novoizdanih dionica). U takvom slučaju DIOKI neće ostvariti novčani priljev, ali će (teoretski) njegovo (sada smanjeno) suvlasništvo u Dini s vremenom vrijediti više zbog jače financijske pozicije društva i zdravijeg poslovanja”, objašnjava Vlačić.

Dodaje da postoji još cijeli niz mogućih raspleta, ali, ističe, svaki od njih će se interesno reflektirati na dioničare DIOKI-ja.

Radnici Dine blokirali ulaz u pogone, traže isplatu plaća
Drama u OmišljuRadnici Dine blokirali ulaz u pogone, traže isplatu plaća

“To je neupitno. Međutim, svaki takav interes ostvaren od Dina petrokemije d.d. pribrajat će se ukupnoj poziciji DIOKI-ja d.d., koja (blago rečeno) nije sjajna. Dioničari DIOKI-ja će tako u konačnici sudjelovati u finalnoj, saldiranoj vrijednosti DIOKI-ja d.d. bez obzira na izdvojeni financijski efekt od Dina petrokemije”, zaključuje konzultant Vlačić.

– u slučaju stečaja ili likvidacije nositelja poticajnih mjera, kaže Zakon o poticanju investicija i unapređenju investicijskog okruženja, DIOKI ne bi mogao računati na državni poticaj, kojeg u Exxonu možda i očekuju (za DIOKI, kao njegovom potencijalnom partneru), što je još jedan razlog za izbjegavanje stečaja; sačekajmo najprije sutrašnje potpisivanje LNG sporazuma Hrvatska-Mađarska-Ukraina, pa predstvaljanje novih ulagača next week

pa ako znaš zakon onda znaš da do stečaja nemora doći nema veze što nagodba nije prošla.i ako neznaš cijena tvrtke u stečaju je znatno manja nego prije zar ne.lupam možda gluposti kao i ti zar ne…ja samo tvrdim da neki ovdje samo spuštaju cijene na svim dionicama kojima trguju.samo je cilj ući nisko izaći višlje a nekima smeta što ljudi trguju dionicama.a zakon kaže bla bla,koliko puta se zakon kroz rupe zaobišao pa šta trguješ od jučer?zakon kaže mnogo toga ali šta s tim kad se ne poštuje u svim slučajevima.pa onda pogledaj medije kako ruše ili dižu cijenu po nečijem naputku.zar ne?i tvrdiš da u slučaju stečaja banke ne gube?uzmi kalkulator pa zbrajaj i oduzimaj.ja osobno kupujem nisko a prodajem visoko dioki.i tako ću do tog vašeg stečaja par puta.jer će ići nisko dolje kada treba kupiti i nazad gore kada treba prodati.a vi samo male dioničare sje…da izlete s minusima.tak sam i ja do prije par godina slušao sve vas šta ste nagovještali propadanja i gubio zbog panike.više se ne obazirem na laprdanja a niti bi ovi ljudi ovdje trebali.

prethodni post se odnosi na barbosu
a kol 0120 govori ono što je samo veliki kupuju jer male je strah i onda kad krene opet gore mali opet kupuju pa ih se plaši da kad je visoka cijena da padne dolje da veliki opet nakupuju

New Report

Close